Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet elmagyarázni egy...

Hogyan lehet elmagyarázni egy 3 éves gyereknek, hogy Apa nem jön haza többé, mert más életet választott?

Figyelt kérdés

A fiam folyamatosan nyafog, hogy Apa hiányzik neki, meg hogy jöjjön vissza, meg hogy ö is a család része, de Apa úgy döntött hogy 3 hónappal ezelőtt elköltözik. El is költözött, és hétvégente se jön mindig a fiamért az egyéves lányunkat meg sose viszi el.

Hogy lehet enyhíteni a fiamban ezt a hiányt?



2014. okt. 10. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban az apával kellene leülni megbeszélni, hogy bár ti különmentetek, a gyerekekkel azért foglalkozzon.


Elköltözés előtt se foglalkozott velük?

2014. okt. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
sajnos szerintem sehogy. esetleg eltereled a figyelmét, többet mozdultok ki, rokonokhoz, hogy ne azon járjon az esze hogy hol az apa. illetve elmagyarázhatod neki hogy mi miért történt (mért mentetek szét, hogy most jó helyen van, és hogy szereti őt, meg jönni fog, rajzoljon neki, vagy hívjátok fel telefonon lefekvés előtt...stb), szerintem már érti. egy idő után beletörődik, de talán ezek segítenek felgyorsítani a dolgot. nagyon sajnálom.
2014. okt. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Apa olyan rideg hozzá, nem puszilgatja, nem ölelgeti, azt hiszi azzal leszereti a fiát, ha elviszi kisautózni, vagy játszóházba. De szinte semmi fizikai kontaktus. Amikor látom, hogy a fiam ölelgetné ö meg csak áll ott mint egy fa egyszerűen szörnyű. A fiam nagyon érzékeny. :(
2014. okt. 10. 09:45
 4/10 anonim ***** válasza:

Sok apa akkor érzi magát elemében, ha már tud beszélgetni (és kisvonatozni:) a gyerekkel. Az ölelgetés nem a műfajuk általában. (Régen 7 éves korban mutatták be grófék az anya és a nevelőnők által felnevelt gyermeket:D.) A 3 évessel beszélgetni egyszerűen fantasztikus élmény! Hátha rájön, ha nem tényleg elég tapír lehet, ne erőltesd.

A megmondás egyszerű és igaz:

'apa máshol lakik. Nem tudom, mikor jön'.

Ennyi, ne siránkozz, magyarázkodj, mert csak összezavarod. Apa felé:

'a gyerekek nagyon hiányolnak téged'(a kicsi is, csak ő még nem tudja elmondani). Ez is csak ennyi.

Talán észhez tér.

2014. okt. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
+neked: "Más életet választott" - akármit nem lehet, bár szabadok vagyunk a döntéseket illetően, de vannak előzmények, tetteink, azoknak következményeik - erre is magának kéne rájönni.
2014. okt. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az az első, hogy magadban letisztázod a dolgot, és próbáld nem átvinni a gyerek felé az ezzel kapcsolatos negatív érzéseidet, és hogy haragszol apára emiatt. A helyzetet nem tudod helyette feldolgozni, de azzal segítesz a legtöbbet, ha egyszerű tényeket közölsz azzal kapcsolatban, hogy apa most nem tud jönni. Légy megértő ha szomorú emiatt, de ne "sajnáld túl". Ez csak fokozza benne az érzést, hogy milyen rossz is neki, és valami nagy baj van ezzel.
2014. okt. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igyekszem rendesen kezelni ezt a helyzetet. Csak nehéz. Nem tudom hogy a fiam hol tart ebben az egészben. Van amikor nem is hozza fel Apát, és van amikor egy nap többször is, pedig Apának már más élete van. Már túl lépett mindenen, de a gyerek még reménykedik és ez szomorú.
2014. okt. 11. 21:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Az apa miert nagybetu mindenhol?

Talan amiatt is nehezebben dolgozza fel a fiad, mert latja rajtad, hogy neked is hianyzik. Persze lehet igy, ebben nincs semmi baj, abban sem, hogy ha a fiadnak hianyzik, csak arra figyelj, hogy ne hianyold nagyon a fiad elott, ne mondd, hogy mas eletet valasztott, stb., mert ebbol lejon, hogy mennyire megbantott teged, szerintem ezt erzi a fiad is. El kell engedned, es a fiad is el fogja engedni.

2014. okt. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szia.Bele gondolni is szörnyű,miért ment külön lehet tudni?
2014. okt. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ezért tanácsolom mindenkinek azt hogy jól gondolja meg kitől akar gyereket...
2016. júl. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!