Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki tartja hatásosabbnak a...

Erika39 kérdése:

Ki tartja hatásosabbnak a kúpot mint a szirupot és az egyéb gyogyszert? (lázra)

Figyelt kérdés
2014. szept. 15. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
A kúp nagyon jó felszívódású, ugyanis a véráramban megkerüli a májat (ami elkezdené lebontani), és csak később ér oda, így gyorsabban hat. Azonban sok baba nem tudja "benntartani", így hamarabb kiürül, minthogy hatni tudna. Szóval mindenkinek a saját babáján kell kitapasztalni, hogy a szirupot fogadja-e el jobban, vagy a kúpot, mindkettő megfelelő!
2014. szept. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Mindenki, mivel a belen keresztul gyorsabb a felszivodasa.
2014. szept. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Mi magas láz esetén kombinálni szoktuk: kúp + szirup (különböző hatóanyagú legyen a kettő!) és természetesen még fürdő
2014. szept. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Én általában egyébbel indítok(fokhagymakapszula,propolisz,stabilizált aloe vera)ezektől általában el is múlik a láz.Ha ezek nem jönnek be akkor kúp!
2014. szept. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

ez nem attól függ mit gondolunk.

a kúp gyorsabban szívódik fel, így gyorsabban kezd el hatni. mondjuk ha a nurofent kúp-szirupra nézzük, a kúp 15 perc múlva hat míg a szirup 20 perc.

de a hatóanyaga ugyanaz és ugyan annyi.


de ha a vényköteles kúpot nézzük, annak a hatóanyaga is magasabb, pont ezért nem lehet recept nélkül megvenni, ellentétben a szirupokkal :)

2014. szept. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is jobbnak tartom a kúpot, tapasztalat is (de ezek szerint bizonyított is hogy hatásosabb mint bármilyen más szirup).

Enyhe megfázásnál alacsony láznál jó a szirup de magasabb láznál már semmit nem ér. Nekünk van itthon mindkettőből, mert a szirupot ugye adhatom fájdalomra is, vagy ha hőemelkedéssel rakom le este aludni akkor kap a szirupból hogy estére ne menjen feljebb a láza. (én így tudok nyugodtabban aludni)

2014. szept. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nekem öt éves a fiam,de ha lázas,kúpot kap.Ugyanis ha lázas,a gyomra nem bírja bevenni a szirupot,azonnal kihányja.A kúp meg neki bent marad,és gyorsabban is hat.Arról nem beszélve,hogy így a gyógyszer kikerüli a bélrendszert,gyomrot,ami nem elhanyagolható körülmény.
2014. szept. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
igen,jól bírja.azért egy öt éves már megérti,hogy miért kell
2014. szept. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Soha nem kínoztam a gyerekeimet kúppal. A folyékony szer teljesen elegendő volt. Valamiért nagyon ritkán voltak betegek a gyerekeim. Oltáson kívül tűt pl. nem is láttak. Persze biztos vannak olyan gyerekek akiknek nem használ. De pl. 5 perc eltérés a hatás beindulásánál egy lázas állapotnál szerintem csak 40 fok környékén fontos. De ekkor már nem csak egy kúptól kell várni a hatást.
2014. szept. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
folyékony és jó izűt adj neki akkor amikor jól van, ha beteg ne az legyen az elsőrendű szempont hogy jó ize legyen a gyogyszernek
2014. szept. 22. 10:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!