Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sírás kap el ha gyógyszert...

Sírás kap el ha gyógyszert kell beadjak a 2 évesemnek?

Figyelt kérdés
mióta elkezdtünk közösségbe járni és máris beteg 2-3 hetente mikor kap gyógyszert már gyomorgörcsöm van.a legjobb ízű gyógyszernek sem hajlandó kinyitni a száját csak sír.volt már szépen könyörgés és lefogás(az ő érdekében) úgy adtuk be neki de már rájött hogy kifujja .nem tudja még megérteni hogy inkább nyelje le ugy jobb hanem fujja fujja.ezért ugy gondoltuk most hogy kis tic-tac méretű kapszulával hátha könnyebb.de semmivel.beleraktam tej nélküli desszertbe de üvöltve köpteki .utána csokiba és azt is üvöltve köpte ki.ellökött magától és éreztem rajta hogy haragszikrám.annyira megvisel és tanácstalan vagyok .rojtosra beszélem a szám hogy ne haragudjon de beteg és muszáj megennie de nem akarja megérteni.nem tudom mi tévő legyek.legutóbb cukorral és üdítövel kevertem ki és fecskendöztem de elis bőgtem magam mikor ő is üvöltött. mit tanácsoltok?

2014. jún. 13. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az en lanyom lenyelte de kihanyta. Megkapta injekcioban 2x-i adagban. Muszaj volt,mert beteg volt.
2014. jún. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell mondani az orvosnak, hogy nem tudod belediktálni. Megkapja injekcióban és kész. Az tuti bejut és nem is rád fog haragudni.
2014. jún. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen már gondoltam én is rá de pici városban élünk és nem hiszem hogy szombaton foglalkozik e valaki velünk :(
2014. jún. 13. 22:03
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez volt. Minden antibiotikumot kihány, és mivel közösségbe jár, egyfolytában beteg. Antibiotikumot nem adnak injekcióban, csak gyógyszer. Kórházba került, ott is beletömték az antibiotikumot. Én is sírtam már a gyógyszer miatt, a gyerek csont és bőr volt, nem evett meg semmit napok óta, de antibiotikumot napi 3-szor nagy adagban adni kellett, amikor meglátta a gyógyszert, már ordított és ökledezett, mindig hányás lett a vége. És persze egyfolytában lázas volt. Imádkozom hogy legalább fél évig ne kelljen neki antibio-t adni, mert őt is kicsinálja lelkileg. És fizikailag is. Szóval megértelek. Az enyém is hamarosan 2 éves lesz.
2014. jún. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Elso vagyok. En nurofenes fecskendovel adom,szorp a masik kezemben,gyorsan benyomom,sajnos ha muszaj erovel nyitom a szajat,kozben nyugtatom h mindjart kesz es gyorsan iszunk ra. Vagy ez vagy a szuri. Attol nagyon gyorsan jobban ,esz.
2014. jún. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

én csak úgy tudtam beadni neki, hogy jó sűrű szörpbe kevertem és cumisüvegből itta. azzal be tudtam csapni.


enyém is volt kórházban, na ott tényleg padlóra küldött a gyógyszer beadása. nővérke leült, gyerek a lábai között állt, egyik kezével szétfeszítette a száját, másikkal beöntötte a tablettákat (mert gyerekkórház lévén nincs szuszpenzió...) és befogta a száját, orrát, gyerek meg akkor nyelte le ugye a gyógyszert mikor fuldoklott.


kegyetlen volt ezt végignézni naponta 3x...

azóta se vesz be semmit a száján, én amit csak lehet kúpban kérem :(

2014. jún. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Injekció egyértelműen. Ha orvos felírta, hétvégén is beadják a gyermekorvosi ügyeleten.
2014. jún. 14. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy működik, hogy amit viccesen mondok, hogy meg ne tudjam, hogy megeszi, azt egyből betolja. A gyógyszernél is működik egyenlőre ez a dolog, sőt még repetázni is akar, mert hát nem szabad. Most 3 éves.
2014. jún. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát ez nem valami jo modszer utolso.... Hogy töltöd akkor meg neki hogy valoban ne egyen meg olyat, amit nem szabd?
2014. jún. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tudja, amit nem szabad azt nem szabad. De ha úgy tálalom, hogy röhögök és meg ne tudjam, hogy megeszed akkor tudja hogy játszunk. Nem hiszem hogy csak az én gyerekem tud különbséget tenni a kettő között. Amúgy szófogadó, okos 3éves. Szerintem inkább ez a módszer mint erőszakkal belenyomni amit úgyis kihány.
2014. jún. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!