Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítség! Nem tudom a 3...

Segítség! Nem tudom a 3 évesemnek beadni a gyógyszert!?

Figyelt kérdés

Szinte már mindent kipróbáltam. De a keserű antibiotikumot, a túl cukros szirupokat sehogy sem tudom lenyeletni vele. Itt állok egy beteg gyerekkel és eddig kb 10 ezer forintnyi gyógyszert lötyköltünk szét az ágyneműre és a pizsamájára. Visszamentem az orvoshoz megkaptam újra a recepteket. Most kiváltom még egyszer a gyógyszereket de lövésem sincs, hogyan fogom végre lenyeletni vele.

Mire visszaérek tudnátok nekem tanácsokat adni???


Kérlek segítsetek!


2010. nov. 29. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
A tablettákat kisebb darabokra törve kockasajtba rejtem.A szirupokat narancslével, vagy citromlével, vízzel higítom.
2010. nov. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

én mindent tömény szörbe keverek.így megszokta enni-inni.

sok szerencsét, jobbulást

2010. nov. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha szirupos, akkor próbáld meg a nurofen vagy a panadol szívókájával beadni. Tudod, az olyan mint a fecskendő. Picit összecsücsöríted az ujjaiddal a száját és beadod. Valahogy muszáj dűlőre jutnotok, mert nehezebben fog gyógyulni.


Sok szerencsét!

2010. nov. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj muszáj bevennie a gyógyszert,én a nurofenes adagolóba felszivom,és majdnem a torkáig rakom,onnan már lefolyik simán.Sirni fog,de inkább Ő sirjon most,mint TE 2 hét múlva a szövődmények és a felülfertőzés miatt.
2010. nov. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A fiam sem veszi be, kiköpdösi, kiüti a kezemből a kanalat....2 éves, most először kapott antibiotikumot, augmentin szirupot, de megszenvedtem vele. Aztán rájött, hogy nincs kecmec, ha kell, erőszakkal is, de bizony én lenyelettem vele:( -ugy sajnáltam szegényt, de ilyen nincs, hogy nem veszi be, marha mèrges voltam) felültettem a konyhapultra, de akkorra már oda volt a gyógyszer készitve, hogy ne lássa a készületet, mert akkor már visitott vagy elfutott...feltettem a pultra, ott tilos dolgokat talált egyből, pl állványos késkészlet, fokhagymanyomó, bontók, stb, elkezdte babrálni, én hirtelen "támadtam" és határozottan, oldalt megfogtam a kezeit elől, hogy ne verje ki a kanalat a kezemből ès beleboritottam, ölèbe tettemkonyharuhát, hogy ne legyen minden szirupos. Ennyi. Jó gyorsan. Igy egy perc alatt megvoltunk. Ha visitott is, akkor is megdicsèrtem nagyon, hogy bevette:) ha a konyhaszéken ült, bekapcsoltam a laptopot egy mesével, amit szeret, felülről közelitettem és "öntöttem" bele a szirupot. Ha nem hajlandó bevenni, apa lefogja, te pedig a szuszpenziós fecskendővel adagonként belenyomod. Ha nem megy egyedül, kérj segitsèget egy erősebbtől:)
2010. nov. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Oszinten sajnalom, rettenetes rossz lehet. vegig jatszodtuk haromszor az iden. Semmi nem mukodott. barmibe becsempeszve megerzi az idegen izt. Fecskendovel egyszer sikerult utana mindig kihanyta. Tobb uveggel hasznaltam el. Egyetlen dolog valt be. A kakao. Mi augmentint kaptunk mivel tudta a gyerekem orvosa, hogy nem konnyu beadni a gyogyszert. 2,5 ml nem erzodik 250 ml kakaos tejben. Joghurtba, gyumolcsleben megerezte mivel kevesben oldottam fel. Nurofen meg mas edes gyogyszert sem vesz be csak ha beoldom valamiben. Kb 1 honapja volt nagyon beteg akkor meg a kakao sem kellet, teljesen ki voltam, de szerencse virozis volt ugyhogy nem kellett az antibiotikum csak paracetamol nurofen. Ezeket kupban adtam. Mar ott tartottunk, hogy megbeszeltuk az orvossal (szerencse nagyon rendes es megerto), hogy ha antibiotikumra kerul a sor es nem tudjuk beadni beadja o az injekciot mert mas megoldas nincs. Nagyon remelem valamilyen modon sikerul beadni mert tenyleg rettenetes erzes egy anyanak. Gyogyulast kivanok
2010. nov. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!