Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS! Hogyan tudnám egy picit...

SOS! Hogyan tudnám egy picit "rendre" és egyéb másra nevelni/tanítani a fiaimat?

Figyelt kérdés

Igaz még nagyon kicsik(3,5 éves és 2 éves),de azt hiszem annyit azért várhatok,hogy a játékaikat tegyék bele a játékosdobozukba,az ételt ne kelljen kidobnom,csak mert ők nem mindig azt kapják amit akarnak(sokszor szétszórják,a földön köt ki,nem eszik meg mert ők nem azt kérték stb),hát mi sem vagyunk gazdagok!

még annyit azért várnék tőlük,hogy ne kelljen egész nap utánuk rámolnom,szétszórják a ruhákat,meg mindent ami a kezükbe akad én meg naponta 3× takarítok és amikor jön valaki akkor is úgy néz ki a lakás mintha nem is csináltam volna semmit!Fogalmam sincs mit kezdhetnék velük.próbálkozunk játékosan,néha már felemelem a hangom,de semmi!a padló is hiába porszívózok fel vagy söprök,olyan mintha nem is csináltam volna meg,kérem őket,hogy vigyázzanak,de hiába.tudom még nagyon kicsik ehhez,de azért jó lenne ha valahogy meg tudnám nekik tanítani mit-hogyan tartsanak rendben.Már annyi szekrényre való dísztárgyat,használati eszközöket és egyéb dolgokat vehettünk volna a (nevelő) apjukkal,de miattuk nem lehet,mindent darabokra törnek ami csak a kezükbe akad.sokszor látom ismerőseimnél,hogy mennyi mindent a gyerekeik előtt hagyhatnak és mennyi mindent megvehetnek,mert a gyerek nem töri szét.nálunk ez miért nem megy?Már fogalmam sincs mit kezdjek velük.a játékaikat is csak szétszórják,de nem játszanak velük,ha meg leülünk velük játszani.öt perc mulva a nagyobbik sír,hogy a kisebbiket ne engedjem játszani,meg hogy ne nyúljak az övéhet,mert az úgy nem jó,de ha meg felállnék hogy akkor hagyom akkor meg sír,hogy játszak vele.nem értem őt!az apjuk meg bár nem is látogatja őket meg semmit sem tesz,hogy velük lehessen mégis mikor telefonál,engem cseszeget,hogy miért nem tanítom mondókákra,rajzolni,kirakózni a gyereket!Én tanítanám és a (nevelő)apjuk is,de nem akarják,főleg a nagyobb.a kicsi mégcsak most kezd beszélni érthető!Vettünk kifestőket nekik,a kicsi igazmég firkált,de érdekelte,a nagy meg csak "hisztizett",hogy neki nem megy,ha segíteni akartunk akkor meg az volt a baja,karácsonyra kaptak kirakót is,felét eltüntették,a másik felét meg elszaggaták,1-2 db maradt meg belőle.ha meg mondókákat akarunk velük mondani,a nagyobbik folyton kiabál,hogy hagyjuk már abba,őt ez nem érdekli.akkor mégis hogyan és mit tanítsak neki?hogy tartassam be vele,azt is,hogy csak egy kicsit vigyázzon a rendre?a kicsi meg persze csinálja a nagyobbik után.....mit tehetnék velük???Bocsi,hogy ilyen hosszú lett és esetleg kusza!Légyszi írjatok tapasztalatokat,kinek hogy mentek/mennek ezek a dolgok!Kíváncsi lennék minél több válaszra!Köszönöm!


2010. jan. 19. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Találj ki valamit, hogy csak akkor kapsz kakaót, vagy csokit, vagy amit szeret, hogyha berakod a dobozba a játékokat.
2010. jan. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A nagyobbikat nem akarjátok oviba adni?Nagyon sokat fejlődne-ennek alapján amit leírtál-,és a kicsi pedig utánozná,ő is sokat tanulna tőle.
2010. jan. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
szeretném oviba vinni,de nem akar menni.az első 1-2 hétben semmi gond nem volt vele,amíg azzal nem jött haza,hogy az ovonéni megütötte,még mutatta is,hogy hogyan.rákérdeztünk,de azt mondta az ovonő,hogy nem igaz amit a gyerek mond!ezek után reggelente már le se bírtuk szedni a kezünkből a gyereket.ráadásnak még a combját is megharapta az egyik kisfiú.azóta akármit mondunk nem akar menni.szeptemberbe újra próbálkozunk,mert aztán következő februártól amikor a kicsi 3 éves lesz.azt mondja a nagyobb,hogy öcsivel együtt már menni fog,de most még nem hajlandó menni.pedig tudom jó lenne neki,sokat beszélgetünk róla vele.
2010. jan. 19. 14:26
 4/6 anonim ***** válasza:

szia!


abból amit leírtál úgy látom, hogy nálatok sajnos a gyerekek a "főnökök". ezt az állapotot minden áron meg kell szüntetni, mert magától nem múlik el, sőt! először is magadban tisztázd le, hogy én vagyok a felnőtt, én felelek mindenért, és márpedig itt az lesz, amit én akarok. ha ez sikerült, érezni fogják Rajtad a változást, a nagyobb határozottságot. legyél MINDIG következetes! ez nagyon fontos, mert az egyszer szabad-egyszer nem (vagy ha hisztizek szabad) a gyerekben csak bizonytalanságot kelt és még hisztisebb lesz. amit nem szabad azt nem szabad. akkor sem, ha hisztizik, kiabál, földhöz veri magát stb. előbb-utóbb megunja, pár esetet sajnos ki kell bírni. oviról: próbáld meg újra "beszoktatni", mintha még sose lett volna a ovis: most csak benézünk a gyerekekehez, kicsit itt maradunk, délig itt maradunk, anyának most el kell mennie, de ebédre visszajön...stb...


a rendre szoktatás megint más. ahogy az elején is írta valaki: jutalmazás-büntetés. a gyerekek okosak, okosabbak mint hinnénk. hamar meg fogják tanulni az "új" rendszert :)


sok sikert kívánok!

2010. jan. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

ja és az ovi dologról még annyit,hogy mikorovit kezdtük,szeptember 3.hete volt és nem engedték úgy a beszoktatást,mint a többi gyereknél,úgy kellett otthagynom mintha már régóta oda járna,tehát viszem,öltözünk,bemegy és én már megyek is.

mikor kérdeztem miért nem lehet ezt úgy ahogy a többieknek az volt a válasz,hogy azért mert a beszoktatási idő szeptember első hetében van,nem a 3.-ban.

de ha egyszer a gyerek akkor tölti a 3.évet nem pedig az első hét elött,akkor mit kezdjek?előtte nem mehet még oviba....

2010. jan. 19. 15:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni,nekem egy saját gyerkem van,aki másfél éves,és nálam szoktak lenni ismerőseim gyerekei.

A lányom nagyjából rendet rak, ha kedve van,és látja hogy dícséret jár érte. Az ismerőseimnél a gyerekszobába akkor van összeszedve a játék,ha mi átmegyünk,és én rájuk szólok.

A dícséret és büntetés jó megoldás. Nálunk üveg gyöngyöt gyűjtenek,ha van 5 kapnak érte csokiszeletet vagy nyalókát. Ha rosszak visszaveszem a gyöngyöt...

Sok idegeskedéssel jár,de ha egyszer megszokják a rendszert,nem lesz gondod

2010. jan. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!