Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős volt a gyermeketek...

Mennyi idős volt a gyermeketek, mikor el tudtátok hagyni a kiságyat, és rendes ágyat kapott?

Figyelt kérdés
Nem ment át éjszaka hozzátok?Nem kelt fel játszani...stb...?
2010. jan. 18. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:

A kiságyból is kijöhetett, amikor már tudott menni, vagyis nem sokkal utána... Kb. 2 éves kortól. Rendes ágyat 3 évesen kapott, leesés-félelem miatt.

Ki kell tudjon jönni, hogy éjjel tudon WC-re menni, szerintem.

Nem kelt fel, tudja, hogy éjjel alvás van, nem játszás, meg sétálás.

Olyan sokszor van, hogy ne tud elaludni és kijön. Kérdezzük, hogy "na, mi van?" És látszik, hogy akkor találja ki, mi legyen az aktuális probléma: pisilni kell, szomjas vagyok, stb... Ilyenkor megy a rövid válasz: OK, menj pisilni, ezért nem kell szólni, tudod. Vagy tessék, igyál és sipirc aludni...

2010. jan. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kriszta81 ***** válasza:

Ez nálunk nagyon friss dolog. :)

Mi a múlt héten, kislányom 2. szülinapja előtt egy nappal átalakítottuk a kiságyát heverővé. Egyből belefeküdt, nagyon tetszett neki az új ágy. Viszont este mikor az alvásra került volna a sor, hiába csináltam mindent ugyanúgy, ahogy szoktam, mégis torkaszakadtából üvöltött. Folyton kijött a szobájából és átakart jönni hozzánk, én meg mindig megnyugtattam és visszakísértem. Ez ment 3 órán keresztül. Már ott tartottunk, hogy inkább visszaalakítjuk a kiságyát, de aztán egyszercsak nem jött ki többet, elaludt. :) Hajnal 5 kor ébredt csak meg, de akkor megint visszakísértem és aludt tovább reggelig. Másnap este már teljesen zökkenőmentesen és sírásmentesen fektettem le, simán elaludt és reggelig fel sem kelt.

Most úgy tűnik, hogy már megszokta.

Nappal a macikáját szokta benne altatni. :)

Játszani nem kelt fel éjjel, legalábbis én nem vettem észre :) , de azért ettől én is tartok egy kicsit. De szerintem, ha megébred, akkor úgyis engem fog keresni és nem játszani akar. Ha mégis, akkor talán meghallom a bébiőrön keresztül.

2010. jan. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
17 hónapos volt, egyik napról a másikra simán váltottunk.
2010. jan. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1 éves volt a fiam, mikor rendes (elég széles és alacsony) ágyat kapott és uj szobát is:) én is féltem tole, mi lesz, de ugyesen megszokta. viszont elalvásnál meg kell várnom, míg legalább félálomba kerul, hogy ne fusson utánam:)
2010. jan. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!