Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan bírjátok még mindíg az...

Hogyan bírjátok még mindíg az éjszakázást?

Figyelt kérdés

Vannak itt olyan anyukák akiknek a gyerkőcük 1,5-2 éves,vagy idősebb de még nem aludt át egy éjszakát sem?

Hányszor kel egy éjszaka?Mit tudtok csinálni?Napközen mennyit alszik?És nem utolsó sorban hogyan bírjátok az évek óta tartó nem alvást?Alvásvizsgálatra nem gondoltatok még?

Köszönöm a válaszokat.


2010. jan. 14. 14:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Enyém még csak 14 hónapos, de 5 hónapos kora óta "szintén zenész"... Mostmár nem is küzdök. Fásultan felkelek éjjelente másfél-két óránként, mint egy gép, és megitatom, megölelem, járkálok vele (félálomban, egyszer tutira pofára fogunk esni valamiben). Egy dolog zavar csak ezzel kapcsolatban, hogy hónapok óta állandóan fáj a fejem, de valószínűleg a kialvatlanság miatt. Remélem azért 2 éves korára rendeződik..
2010. jan. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
ja, napközben egyszer alszik másfél órát, de közben kétszer is felébred.
2010. jan. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

nekem 15hónapos a kislányom és születése óta 1kezemen megtudom számolni hányszor aludtam végig egy éjszakát.

Délután jóesetbe elalszik 2-3körül alszik kb1órát.Este van mikor éjfélnél elöbb nem tudom elaltatni,mert kivannak pattanva a szemei és megy mindenfelé.

Ha elis alszik 1-1,5óránként kelt.

Akkor megyek vagy oda teszem magam mellé és várok míg mélyálomba nem kerül és vissza teszem az ágyába,de van hogy csak iszik és alszik is tovább.

Én meg ha felkelek is nem tudok rögtön vissza aludni,mire meg elaludnék jön a következö kelés...mókuskerék az egész..már várom ,hogy nagyobb legyen és rendesen aludjon.kivagyok teljesen a nem alvástól:(

2010. jan. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
1. vagyok újra. Lehet, hogy önzőnek fognak sokan tartani, de emiatt én nem vállalok be testvért... Pedig jó lenne, de egyszerűen ki vagyok készülve már a fáradságtól, úgy érzem nem tudnám újra kezdeni és újra végigcsinálni. Le a kalappal minden többgyermekes anyuka előtt!
2010. jan. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 16,5 hónapos és rémálom az esti altatás és az éjszaka is. 3-4 alkalommal kel fel jó esetben és csak cicivel alszik vissza. Megrendeltük neki a heverőt, remélem azon majd jobban fog aludni.
2010. jan. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Jelentem 1 kisebb szünettel 5 éve nem alszom. :)

Első gyerek alvás szempontjából katasztrófa volt. Se éjjel, se nappal. 3,5 évesen aludta át az éjszakát. Második gyerekem kezdetben jó alvónak tűnt, de olyan szépen rákapott az éjszakai szopikra, hogy később már fél óránként nyammogott kicsit rajtam. 16 hónaposan aludta át az éjszakát,amikor is elvettem a cicit.

Legkisebbem szintén többször kel szopizni éjjel, pedig 2 hónaposan már átaludta ő is az éjszakát. Visszafelé fejlődik ebből a szempontból. :))


Azt mondom át lehet erre állni. A szervezetünk csodás dolgokra képes. Általában napközben sem alszom, pedig az éjszakai alvásaim kb. 5-7 óra 5-7 részletben. De abban a fél órákban teljesen beájulok. Első nyikkanásra felkelek, még a messzebb lévő szobában lévő zajokra is, ha csak beszélnek álmukban akkor is, de képes vagyok 2 mp alatt újra elaludni.


A gyerekek alvásigénye teljesen különböző. Első gyerekemé (5 éves) nagyon kevés volt, a mai napig is az. Általában az éjszakai 10 órával beéri, napközben csak az oviban alszik. Viszont sztem fél évesen sem aludt ennél többet. csak akkor nyűgös volt, és több részletben aludta le ezt a 10 órát is. Középsőm (3év) sokat alszik. Napközben akár 3-4 órát is az esti 10 mellé. Mindig is ilyen volt, amikor éjjel sokat kelt szopizni, akkor napközben aludt többet.

A kicsi 7 hónapos, délben alszik 3 órát, estefelé még egy felet, majd fél tíztől reggel 7-ig kis szünetekkel, de fogjuk rá, hogy egyfolytában. :D


Alvásvizsgálatra nem gondoltam. Inkább vettem egy könyvet Minden gyerek megtanul aludni címmel, meg a Suttogóból merítettem ötleteket. Volt sikerem is, meg nem is. :D

2010. jan. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Jó kérdés,mert én is hasonló cipoben járok.A babám 15,5 hónapos,még soha nem aludta át az éjszakát,kb.5-6_szor kel,de van,hogy sokkal tobbszor.Nagyon nehezen alszik el,este kb.10-11 órakor dol ki.Csak cicin alszik el és azon is alszik éjjel vissza.Leszoktatni még nem szeretném,mert nem issza meg a bolti tejet,se a babatejet.Majd úgy 2 éves kora korul megprobáljuk a cicirol valo leszoktatást.Napkozben kb.2 orát alszik.

Már megszoktam,csak néha jon ki rajtam a fáradtság.Alvásvizsgálatra nem gondoltam.Na és te,kedves kérdezo,hogy állsz ezzel?

2010. jan. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

16,5 hós lánykám 2x kel éjszaka teázni és napközben alszik max 2 órát, ettől semmiképp sem többet.

Ja és jön a kistesó.Sokáig nem alszom még!:-) :-(

A helyén saját szobájában alszik, egyszer sem jutott eszembe hogy átvegyem magamhoz!!!!!!

2010. jan. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az én kislányom még csak 1.éves,de még Ő sem aludt át 1 éjszakát sem,ezért a válaszaitok nem keltettek bennem sok reményt.Sajnos Ő elég beteges is(ekcéma,hörgőszűkület),fogzik is ezerrel,gondolom ez is összefügg a nemalvással.Ő is a kiságyában alszik,ha megébred magamra veszem és így alszik vissza,majd lerakom és hol előbb hol később ébred újra,és kezdjük előről az egészet.Sajnos elég sokat forgolódik a kiságyában és néha rajtam is.Már nagyon fáradt vagyok,a sok hanyatfekvéstől a hátam beszakad.Az első válaszolónak üzenem,hogy egyáltalán nem, önző!Nekem már van egy 13.éves nagylányom.Ő is nagyon rossz alvó volt(ő is sokat betegeskedett,köhögött éjszakákat)és én is nagyon sokáig nem akartam kisteót ezek miatt.Aztán mégis csak lett(ö nagyon akarta),és imádjuk.Mégegyszer köszi a válaszokat és mindenkinek kitartás!Ez már csak jobb lehet!

2010. jan. 14. 20:52
 10/14 A kérdező kommentje:
Bocsi,még annyi,hogy a nagylányt örülök ha hétvégén ki tudom könyörögni az ágyból tízórakkor.(Jól megtanult aludni,csak ki kellett várni).
2010. jan. 14. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!