Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túlféltem a gyerekeim?

Túlféltem a gyerekeim?

Figyelt kérdés
Strandon voltunk, ismerős anyuka 5 és 8 éves gyerekei szabadon szaladgálhattak, abba a medencébe mentek, amelyikbe akartak felügyelet nélkül. Az én 5,5 évesem sérelmezte hogy ő nem mehet egyedül.
2014. júl. 23. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
5 és 3 éves gyerekeim vannak, csak a gyerekmedencében lehettek egyedül ahol a kisebbiknek térdig ér a víz, de ott is ugy,hogy végig a medence partján álltam és figyeltem, ha bármi van egy lépésre vagy karnyújtásnyira legyek, a nagyobbig gyerekmedencében csak a nagyobbik lehetett egyedül , de ottis ott álltam mellette. A nagy medencében (hiába hogy leér a lába) nem engedtem be egyedül őket, oda mentem én is.
2014. júl. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ilyen korú gyerekeket én sem engednék felügyelet nélkül ki-be a medencékben szaladgálni. Szerintem jogos az óvatosságot, kicsik még, elég ha megnézel heti 1-2 híradót, mennyi gyerek fulladás van a strandokon.
2014. júl. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nekem jóval kisebb a gyerekem mint a tieid, de tuti én sem engedném be annyi idősen sem egyedül a medencébe.

Lehet a másik anyuka ennyire bátor, vagy hogy is mondjam, de sok gyereket ér baleset. Szerintem jobb óvatosnak lenni.

2014. júl. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne méregesd másokhoz magad, Te épp annyira félted a gyerekeid, amennyire a lelkiismereted erre ösztönöz, és nyugodtan tudsz tőle aludni. Mindenki így tesz, ki jobban félt, ki kevésbé. Az én véleményem az, hogy a bajhoz egy fél pillanat is elég, mindenki tapasztalta már. A gyerekeink pedig kétféle módon tanulhatnak, tapasztalással, vagy a tudás átadásával. Azaz, vagy beüti a fejét, és megtanulja, hogy pl. ne rohanjon a szekrénynek, vagy megelőzésképpen elmondom, ne csinálja, mert be fogja ütni a fejét. Amúgy is ezer dolog van, amitől nem tudjuk őket megóvni, én azt mondom, amire tudom, figyelmeztetem, azért is, amit én már tapasztaltam, és azért is, ami esetlegesen megtörténhet vele.

Ezen ne rágódj, a másik anyuka hozzáállását nem fogod tudni megváltoztatni.

2014. júl. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

5 és 7 évesek a fiaim, de nem engedtem őket felügyelet nélkül a gyermek medencébe sem. Ha el kellett mennem vécére,addig apa felügyelte őket. Még a nagyot se engedném egyedül!! Te jó ég!! Egy pillanat alatt meglehet a baj!!!

Én úgy gondolom nem félted, féltjük túl őket!!

2014. júl. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem felted tul oket csak tisztaban vagy azzal, hogy a bajt konnyebb megelozni mint elni a kovetkezmenyekkel.
2014. júl. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem nem félted tul ,én sem hagyom egyedül be mennyenek a vízbe a strandon ,inkább bemegyek velük .vagy a férjem .a másik anyuka kisé felelötlen volt szerintem.
2014. júl. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

hát ezt a kérdést akár én is kiírhattam volna!

kb 1 hete voltunk strandon!Gyerekmedencébe pancsolok a 4 és 1,5 évesemmel úgy hogy közben a szélén ül a férjem ha bármikor menni kell egyik vagy másik után!Egyszercsak egy kisfiú oda jön hozzán és elkezd a gyerekeimmel játszani(vízipisztolyoznak,labdáznak,locsolnak stb)Kb 1 óra múlva feltünkt hogy a gyerekkel nincs senki!Ekkor kérdezem a kisfiút te kivel vagy?Mire ő anyukámmal csak ő kint napozik a pléden!

Jó hát gondoltam nem az én dolgom!Úgy fél óra múlva megérkezik anyuka odaszól a kisfiának:"Elvagy?Én elmegyek a másik medencébe úszni egyet!"

és ezzel ott hagyta a gyereket!

Ekkor megkérdeztem azt mondta 4,5 éves!

Hát borzalom!Egy 4,5 éves gyereket órákra egyedül hagyni a vízben!Minek szül az ilyen gyereket???Csak a saját maga szórakozására megy ki a strandra hogy el napozgasson,úszkálgasson!Pfff...


Szóval kérdező én veled értek egyet!!

2014. júl. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én sem engedném egyedül a vízbe.

Lehet én is túlféltem őket- de hát gyerekek- olyan hamar meglehet a baj. Inkább elmondok mindent 100x és mellettük vagyok- minthogy valami nagyobb baj érje őket.

Mi hétvégén a balcsin voltunk. 6éves fiam már sietett a strandra, 3keresztutcát kellett sétálni a partig. Előttünk ment kb 10méterrel, én végig kiabáltam neki, hogy autó innen-onnan- állj meg, várj meg stb. Tesóm jött mellettem már ő mondta, hogy ne ordítsak már annyit, hagyjam már békén.... El is gondolkodtam rajta, hogy lehet tényleg velem van a baj??

2014. júl. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!