Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év 4 hónapos kisfiam még...

2 év 4 hónapos kisfiam még nem beszél, de mindent megért, megcsinál. Vigyem el az ideggyógyászatra, ahogy a dr-nő mondta, vagy szerintetek várjak még?

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 13:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Még várhatsz egy kicsit. Nézz utána a google-ban a megkésett beszédfejlődésnek. Egy ismerősöm kisfia is közvetlen három éves kora előtt kezdett beszélni, emlékszem a barátnőm aggódott is, hogy tudja így oviba vinni majd.
2010. jan. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen én is azért aggódom, mert április körül lesz a beiratkozás és mi van ha akkor még nem beszél és ezáltal nem is szobatiszta. Felveszik így? Igaz csak októberben menne ovódába.
2010. jan. 8. 14:03
 3/16 anonim ***** válasza:
Fiúknál három év a határ, tv-ben nyilatkozta egy szakértő.
2010. jan. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
első vagyok: írasd be nyugodtan áprilisban, októberig rengeteg idő lesz, hogy beszéljen és szobatiszta legyen. Nyugi! Barátnőm fia éppen ilyen volt, aztán egy hét alatt minden ment, akármelyik pillanatban elkezdhet beszélni! Az ideggyógyászatra nyugodtan elmehetsz, az nem baj, ha szakértő is megnézi, nem? Mi tart vissza, hogy megnézesd?
2010. jan. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Akkor kezdj aggódni, ha 3 éves kora után sem beszél.
2010. jan. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

ha elviszed egy szakemberhez, mi történik, legfeljebb azt mondja, nincs semmi baja. Nem feltétlenül ideggyógyászatra kell, hanem vannak ezek a fejlesztő sulik, mondjuk lehet ott pénzbe kerül egy vizsgálat.

Nézesd meg, mert sosem lehet tudni. Mondjuk persze az is kérdés mit értesz, az alatt, hogy nem beszél? Semmit nem mond ami értelmes és csak mutogat? Vagy babanyelven beszél csak te nem érted?

2010. jan. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát igazából semmit nem mond, csak össze-vissza halandzsázik. A dr-nő mondta ezt az ideggyógyászatot, de azt is mondta, hogy lehet, hogy csak "sztrájkol". Nekem is sokszor olyan érzésem van mintha dirrekt nem akarna beszélni, mert amikor beszélek hozzá, látszik rajta, hogy érti amit mondok de csak huncutul nevetgél.
2010. jan. 10. 10:59
 8/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kislányom 2 éves és 6 hónapos, de még ő sem beszél.

Egy két szót mond csak nagy ritkán, ha muszáj. A köszönöm szót használja csak rendszeresen.

Mi a jövőhéten visszük hallásvizsgálatra, bár szerintünk nincs semmi baja, de jobb ,megnézetni.


Még nem hallottam, hogy az ideggyógyászatot javasolták volna ilyen esetben.Érdekelne, hogy ott mi derül ki.

Mit mondott az orvos??? Hogy az értelmi szintjét vizsgálják vagy ilyesmi?


Tudom, hogy nagyon nehéz így, hogy nem beszél, mert én is sokat küszködök. Ő is megért mindent, (amit persze nem akar az nem), de Ő pl. magától lett szobatiszta. Egyszerűen ráül a wc-re, bilire, és elvégzi. Még ki is törölné magának, meg a bilit is kiürítené ha hagynám.

2010. jan. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem ideggyógyászat az szerintem, hanem gyermekneurológia, valszeg csinálnak egy agy ultrahangot, nincs e elváltozás, amit pl oxigénhiány okozhatott, meg lehet, hogy teszteket, hogy hogyan reagál. De pontosan én sem tudom. Nekünk agy ultrahang volt de az még újszülöttként.
2010. jan. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ja az még lemaradt, hogy nekünk azt mondta az óvónéni, hogy amíg olyan alapvető dolgokat nem tud meg mondani, hogy pl. melegem van;szomjas vagyok,pisilnem kell stb. Addig nem veszik fel az oviba. A szobatisztaság is fontos, hogy valamennyire meglegyen, ezen a téren elnézőbbek az elején.
2010. jan. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!