Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kötelező védőnőhöz járni, ha...

Kötelező védőnőhöz járni, ha az orvosom és az assziszense mindent megcsinál nekem?

Figyelt kérdés
Kötelező-e védőnőhöz járni, ha az orvosom és az asszisztense minden beutalót megír, vezeti a kiskönyvemet,és pecsétel rendesen.A védnőnőm egyhén szólva nem normális. A gyeshez elegendőek az orvosi pecsétek a kiskönyvben?
2008. ápr. 9. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom igen,ráadásul majd a babához is jönni fog ha megszületik ,szval valamilyen kapcsolatnak lennie kell.
2008. ápr. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én terhesgondozásra jártam ahol a doki meg a védőnő intézett mindent.A saját dokimhoz más kórházba jártam (vizsgálatra ultrahangra nst-re)mert ott nem volt terhesgondozás.

A védőnőhöz nekem nem kellett külön menni,mert ő jött.Kb kétszer volt nálunk ,majd az utolsó 2 hétben hetente egyszer jött.A terhestanácsadáson volt hogy nem is láttam.

Viszont hogyha a gyerkőc megszületik menni fog gyakran hozzátok (akkor elég sokat találkozol majd vele)

Ezeket azért írtam le mert nem mindenhol ugyanúgy működnek a dolgok.

Szerintem kérdezd meg az orvosodat erről,én az utolsó 4 hétben már nem is jártam tanácsadásra,mert a saját dokim azt mondta innentől már ő intéz nekem mindent.

2008. ápr. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy kell legalább 4 pecsét a védőnőtől is, hogy kaphass szülés után támogatásokat. De járj utána.

És igen, szülés után is elég sokáig kéne, hogy figyelemmel kísérje a gyerek növekedését.

Általában jobb "jóban" lenni a védőnővel.

2008. ápr. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, kötelező, min 4x a terhesség alatt.Sajna, tényleg a szülés után is ő fog kijárni hozzád, próbálj meg "jó arcot" vágni hozzá.Némelyikük szereti túlhangsúlyozni a saját jelentőségét, egyik füleden be, a másikon ki, ez az amit tehetsz max.

2008. ápr. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én is úgy tudom, h kötelező, ráadásul én is jól megjártam, most vagyok 36 hetes, és most költözünk új lakásba, és persze ott másik védőnő van, ahová eddig jártam az egy tündéri csajszi volt, ez meg egy vén banya lesz.. hát én is csak annyit tudok mondani, h muszáj elviselni, elmondja a magáét, bólogatsz, egyik füleden be a másikon ki... én sem tudom igazán mi értelme van, dehát kell..
2008. ápr. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is ugy tudom, hogy 4* kell menni, amugy a védőnők havonta szeretik látni a kismamát. Az utolsó hónapban pedig már hetente kell menni, a súlymérés meg a vérnyomásmérés miatt. Én sem járok havonta, csak mikor épp oda kerülök, de nekem aranyos védőnőm van, fiatal, és az első gyerkőcömnél is csak 1-szer jött ki a lakásunkba babanézőbe, mikor hazajöttünk. Látta, hogy minden rendben van és feleslegesen nem járkál.
2008. ápr. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tóth Tímea Judit ***** válasza:
Ahoz hogy megkapd a szülés után az egyszeri támogatást ami most kb-63000ft,4szer meg kell jelenni terhestanácsodáson.Ők leigazolják csak így kapod meg.Üdv 27.hetes kismama
2008. ápr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!