Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5-2 év közti gyereket...

1,5-2 év közti gyereket etettek még?

Figyelt kérdés
Vagy már ráhagyjátok, hogy kizárólag maga egyen, és eszik, amit eszik? És mi a helyzet, ha magától alig eszik? Ha legfeljebb csak 2-3 féle ételt hajlandó maga megenni hónapokon át? Ráhagyjátok az ilyen hiányos táplálkozást?
2010. jan. 7. 20:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Ha az etetést úgy értetted,h az én kezemben van a kanál,akkor nem,egyedül esznek.

Minden nap főzök,lehetőség szerint változatosan.Eléjük van rakva,nem kötelező megenni-de azért meg kell kóstolni,nincs "ránézésre nem szeretem"-,de más nincs.Nincs nasizás két étkezés között,mert éhes maradt.Minden étkezésnél ott az étel,éhen nem hal egyik sem,de nincs mindig csak az amit akar.Sorban mindenkinek a kedvencére rákerül a sor úgyis.

Tehát a kérdésedre válaszolva:nem hagyom rájuk ezt a fajta étkezést amit írsz,de nem is erőltetem,h mindent megegyenek.Lehetőséget adok rá.:))

2010. jan. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Bizony-bizony ekkora gyereket még bőven etetni kell. Legfőképp a főétkezéseknél. A szilárd kenyérfalatkákat már szépen tudják önállóan is enni, és önállóan tudnak pohárból, bögréből inni, de a kanállal még nagyon nehezen bánnak. Aki cumisüveges, a füles cumisüvegből is önállóan, szépen isznak folyadékot.

A hiányos táplálkozás nem túl szerencsés, sokat kell kínálni, némi rafináltságot becsempészni, sok türelemmel. A közzösségben egyébként gyökeresen szokott változni a kicsik étkezési szokása, társaságban jobban esznek.

2010. jan. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

18 hónapos a fiam, úgy etetem, hogy beül az etetőszékbe, neki is kanál van a kezében meg nekem is és segítem őt.

Van, hogy csak turkál benne, nincs kedve lapátolni (hozzáteszem nagyon jó evő és mindent szeret mindent megeszik) olyan is van, hogy háromnegyedét egyedül kanalazza. Vagy az én kanalammal segítem a falatot az ő kanalára. Olyan 22-25 hósan tudnak rendesen egyedül enni a babák, legalábbis az első fiamnál is így csináltuk és bölcsiben 22 hósan már egyedül ment neki.

2010. jan. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Még később is. Mert az evés nagyon fárasztó dolog, egyszer egy dajka hívta fel erre a figyelmet. Hittem is meg nem is. De most apósom, aki 75 éves és agyvérzés után van, megerősítette, hogy nem gondolnánk, hogy mennyire fárasztó dolog az evés. És megfigyeltem, tényleg van, hogy vígan esznek egyedül, de ha befejezték, még egy csomót esznek ha én adom nekik. Úgyhogy én nem engedem, sokszor meg is etetem őket, ha már fáradtak (mondjuk este), meg délben is besegítek, ha nem eszik meg a kívánt mennyiséget.
2010. jan. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom még csak 16 hónapos, de már nem engedi, hogy etessem. Ha megpróbálom, elfordul, összeszorítja a száját. Tehát gyerekfüggő ez is. Mondjuk én úgy 10 hónaposan adtam már neki kanalat és úgy etettem a kétkanalas módszerrel.

A hiányos táplálkozás mindenképpen káros. De ha ennyi idősen így válogat, akkor valamikor régebben romlott el a dolog. Ha nem eszi meg, amit készítettél, ne adj neki helyette mást, hanem később kínáld újra ugyanazzal...

2010. jan. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos az én kisfiam nagyon válogatós. Amit szeret, abból rengeteget meg tud enni, annyit, hogy nekem is sok lenne. De amit nem szeret, abból egy falatot sem, inkább "éhezik". A gond csak az, hogy nagyon kevés dolog az, amit szeret, körülbelül 3 féle étel van, amit magától megeszik. A többihez hozzá sem nyúl, pedig nincs nass étkezések közt. Viszont bennem bújkál a kisördög, hogy csak kellene ennie valamit. Ezért próbálom én kanállal megetetni vele azt is, amit egyébként magától nem eszik meg. Persze, sokszor tiltakozik, de időnként elfogadja. Például: magától megeszik 1 pici falat tojást, és ennyi, már ugrik is ki a székből. De ha én etetem, akkor megeszi szép lassan az egész adagot, amit magától nem enne meg.

2010. jan. 8. 09:45
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálunk dettó ugyanez van, mint nálatok! két éves. Szíve szerint csak a burgonyapürét enné meg és a sült virlsit, semmi mást. De tényleg semmit. Így én is besegítek.
2010. jan. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Így persze érthető,h eteted,nálunk nem válogatósak,és jó evők.De ha a fiad a te segítségeddel rendesen eszik,akkor etesd csak nyugodtan.

A válogatást viszont megpróbálnám csökkenteni,mert az nem jó neki,ha hónapokon keresztül csak 2-3 ételt eszik.Valaki talán írta,próbáld meg érdekessé tenni az ételeket,legyenek színesek,csinálhatsz figurákat,arcokat belőlük,a lényeg,h kóstolgassa,ne utasítsa el azonnal.

2010. jan. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia az én kislányom 18 hónapos és ugyan ezen agyalok hogy nem kéne már magától ennie?!Két tábor van az egyik azt mondja hogy már magától kéne és ne etessem a másik azt mondja hogy miért kéne siettetni még csak másfél éves.Az én lányom is egyedül csipegeti a szilárd ételt de kanalazni egyáltalán nem tud.Szerintem eljön majd magától az idő amikor nem kell már segítség,legalábbis remélem:)))
2010. jan. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem 19 hónapos a lányom, szépen eszik egyedül kanállal, villával-de legtöbbször csak keveset.

Nálunk is az 1 kanál neki, 1 nekem jött be. Van, hogy csak keveri kavarja az ételt, van, hogy egyedül majdnem megeszi a tányér főzeléket.

Ha nagyon fáradt akkor nincs kanál neki, csak megetetem és alvás.


Szóval, én azt látom-nagyon sokan a játszótéri "normához" akarnak igazodni. Amikor az én gyerekem már egyedül eszik...ja, lényegében az enyém is, csak a mennyiség nem mindegy.

2010. jan. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!