Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, a lányom 2,5...

Mit csináljak, a lányom 2,5 éves és még pelusos?

Figyelt kérdés

2,5 éves a lányom és már egy ideje próbálom leszoktatni,sikertelenül.Minden nap 20x kérdezem tőle,hogy nem lesz pisi?Ráültetem a wc-re van,hogy bele megy,de legtöbbször inkább tartja és megvárja amíg egy pillanatra nem figyelek és bepisil a sarokba :S

Elvileg májusban menne óvodába,de így nem fogják felvenni. Légyszíves adjatok ötletet,mert már elvagyok keseredve.


2010. jan. 6. 14:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Megfázik a tejed!!!!!!! :-))))))) Hát ez hatalmas!!!!! :-)))))


Azt hittem a "szoptatástól elhájasodik a baba szíve körült"-t már nem lehet felülmúlni!!! :-)))

2010. jan. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
De látod lehet,sőt még azt is mondta,hogy nem szabad sokáig szoptatni a babát.Mivel nagy a mellem,a gyerek nem kap levegőt és oxigén hiányos lesz. Teljes káosz XD
2010. jan. 6. 18:51
 13/16 anonim ***** válasza:

NA, hát nem mondod komolyan, hogy ha anyós ilyeneket szokott nekd mondani, akkor te még meghallod, amit mond???

Mert én már rég immunis lennék rá, az tuti...

2010. jan. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Sajnos kénytelen vagyok meghallgatni amit mond,ha megakarom őrizni a családi békét :S
2010. jan. 7. 10:32
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát!
2010. jan. 7. 10:32
 16/16 anonim ***** válasza:

Csak egy példát mesélnék el. A szomszéd kisfiút az anyukája vitte 2 évesen bölcsibe. Ő úgy gondolta, hogy addigra már szobatiszta lesz a gyerek. Végig szenvedték az egész nyarat azzal hogy a gyerek hol ide hol oda pisilt. Szólni viszont nem szólt. Jött a bölcsi ahol közölte, hogy az ő fia már szobatiszta, így nem visz pelenkát be. A bölcsibe minden napos dolog volt hogy bepisilt, mert szólni nem szólt. Ha megkérdezték talán válaszolt. Odáig jutottak hogy bizonyos időközönként ráparancsolták a gyereket a bilire, azért hogy ne pisilje állandóan össze az egész játszó szobát. A srác már betöltötte a 5 öt és a mai napig vannak problémák a bepisiléssel. Éjszakánként fel kell kelteni hogy pisiljen mert különben bepisil. Az oviba alváskor is elég sűrűn történik baleset. Ezek után ő mindenkinek állítja hogy neki milyen ügyes fia van mert már 18 hósan szobatiszta volt. Mindenkit leszól akinek még 18 hósan nem szobatiszta. Persze mi is porondra kerültünk. Én csak annyit mondtam neki hogy ha agyilag megérik úgyis szólni fog addig meg minek erőltessem. A fiam betöltötte a 2 évet és pár hét múlva közölte az egyik pelenkázáskor hogy neki már nem kell. Mondtam oké de akkor szólj ha pisilni kell. Ez egy szerdai nap volt (sose felejtem el). Tényleg szólt mikor kellett neki. Néha rákérdeztem és ő válaszolt hogy kell vagy nem. Azon a hétvégén már éjszakára se kért pelust és nem is pisilt be. Szóval alig 1 hét alatt szobatiszta lett a gyerekem.Nagyon ritkán történt egy két baleset.

Így én is csak azt tanácsolhatom hogy ne erőltesd.

2010. jan. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!