Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan, mikor kezd a kisgyerek...

Hogyan, mikor kezd a kisgyerek rajzolni? Mit vegyek neki hozzá?

Figyelt kérdés

Ugyan még csak 10 hónapos, de ha megszerez egy ceruzát, akkor nagyon leköti, ahogy a papírt ütögeti vele, és ezáltal 'rajzol'.

Mit vegyek neki, és mikor? Gondolom, zsírkrétával célszerű indulni. Azt hogyan lehet elérni, hogy csak a papírra rajzoljon, ne a padlóra?


2010. jan. 2. 17:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az en babam 1 eves lesz 17-en, o is erdeklodik a ceruza irant.En fogom a kezet es ugy rajzolgatunk, nagyon szereti.
2010. jan. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az én lányom megette a zsírkrétát. Ceruzát adtam neki, igazából mindegy mikor kezdi, ha leköti, akkor csak firkáljon. Tegyél a papír alá újságot, hogy ne az asztalt rajzolja meg.
2010. jan. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mi zsírkrétával rajzolunk 1 éves kora óta. Hamar megtanulja hova lehet rajzolni. De azért fordulnak apróbb balesetek elő főleg a tapétán.
2010. jan. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni tök jó vastag, háromszög, sokszög alakú színes ceruzákat. Első lépés a szocializáció és szabálykövetés felé, hogy megtanítsd a papirra rajzolunk és nem a padlóra. Célszerű csomagolópapírt befogni, arra sokat is tud rajzolni, meg nehezebben szalad le róla a ceruza a padlóra.
2010. jan. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Vehetsz neki babaknak valo vastag filctollat is, ami vizzel le/kimoshato es nem mergezo, ha esetleg megnyalja. Kisfiam jobban szeret ilyen filctollal rajzolni, mint ceruzaval vagy zsirkretaval.
2010. jan. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen ne fogd a gyerek kezét, ha rajzol!!!!!!!!! Nem akkor tanul meg ügyesen rajzolni, ha te, a te fejedben rögzült sémákat begyakoroltatod vele. Neki magának kell a fejében lévő képeket megjeleníteni úgy,ahogy ő látja, ő tudja!!!!! Ez nagyon fontos! A rajzolás nem csak vonalhúzgálás, hanem nagyon fontos agyi érési folyamat! Van egy nagyon jó honlap, mindjárt belinkelem!


Vegyetek csomagolópapírokat, és marokra fogható, tömzsi vagy tégla alakú zsírkrétákat, ezzel kezdjétek a rajzolást. Ceruzát, filctollat csak ovis kor közepétől érdemes. Meg lehet még tenyérrel, ujjal festeni, az is nagyon jó!!!


Megtaláltam a honlapot: www.gyermekszoba.com

A Kézműves kuckóban részletesen leírják, amit a rajzfejlődésről tudni kell, ötletek is vannak kicsiknek is.

2010. jan. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Elso valaszolo vagyok!

13:15 valaszolo. En azert fogom a kezet, mert erdeklodik a ceruza irant es gondoltam, hogy segitek neki.

2010. jan. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, tudom, hogy azért fogod a kezét, de nem jó, ne tedd. Az se egészséges, ha ülni, állni, járni "tanítjuk" a gyereket, ott is a maga ütemében, saját magától kell megtanulnia. Rajzolni is. Tök érdekes dolgokat írnak a honlapon, amit ajánlottam, szerintem nézz be te is. Én ugyan nem fogtam a gyerekem kezét, de ha kért, mindent rajzolgattam neki. Ezt sem szabad, ez sem jó. A második gyerkőcnél már nem csináltam, és kértem a nagyot, hogy ő se tanítgassa a kicsit rajzolni, és ugyanúgy kialakult nála is, sőt, megkockáztatom, szebbek, érdekesebbek, fantáziadúsabbak a rajzai már most. Talán épp azért, mert nem tanítottuk, hanem a maga fejlődési útját járta-járja.
2010. jan. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon sokat segítettetek!
2010. jan. 4. 08:19
 10/11 anonim válasza:

A titok a következő:

eleinte vastagabb ceruza, zsírkrétával nagy formákat rajzoltassunk.

Majd fokozatosan adjuk hagyományos ceruzát és krétát a kisgyermeknek a finom-motoros mozgások fejlődésével párhuzamosan, az egyre apróbb és finomabb munkák készítéséhez.

˝Egy tanítónő˝

2010. jan. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!