Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kell vinni/venni az oviba?

Mit kell vinni/venni az oviba?

Figyelt kérdés
Kislányom májusban lesz 3 éves(akkor kezdi az óvodát),de én minden hónapban akarok venni az ovira pár dolgot és akkor nincs az,hogy egy hónapra sűrűsödik minden.Mit vegyek?
2010. jan. 1. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az én gyerekeim ovisok voltak a mi ovink kért:

Pizsamát,ágyneműt,tisztasági csomag(fogkefe törölköző,a többire pént szedtek)

Váltóruha,váltócipő.Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2010. jan. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell nagy kiadásra gondolni, nem vészes.:)

Mondjuk az én lányaim csak délig vannak, így vennem kellett 1 váltócipőt, fogmosó szettet,ööööö ennyi.

Ja, és minden hónapban viszünk néhány tekercs wc papírt, 1 szappant, és zsebkendőt, néha szalvétát is.

Meg most kértek egy kispárnát, hogy ne a hideg földön üljenek, de az volt otthon, úgyhogy nem kellett venni.


Esetleg egy váltóruhát is lehet bevinni, ha véletlenül úgy összekoszolná magát.

2010. jan. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)Gondoltam,hogy nem drága,csak azt hittem több minden kell és akkor nem kell az utolsó pillanatban kapkodni :) Azt tudom,hogy takaró+párna kell,milyet vigyek be?


B.U.É.K.

2010. jan. 1. 18:41
 4/9 A kérdező kommentje:
Már mint hallomásból tudom,hogy kell takaró+párna :D
2010. jan. 1. 18:42
 5/9 anonim ***** válasza:

Teljesen változó. Az én gyerekeim 2 oviba jártak, az egyikbe nem kellett a ruhán kívül SEMMIT sem vinnünk, a másikba viszont mindent: fésű, oviszsák, ágynemű, stb.

Jobb, ha ott érdeklődsz!

2010. jan. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg az óvónőket, mert ez óvodánként változó. Nálunk se pizsamát, se ágyneműt nem kell vinni.

Amit igen: váltócipő, oviszsák, tornaruha (póló, rövidgatyó) kis szütyőben), fogmosó pohár, fogkefe, fésű, egy csomag éttermi szalvéta, 2 tekercs wc papír, egy szappan, egy fogkrém, egy 100-as papírzsepkendő.

Plusz szednek fél évre 1000 Ft-ot kézműves felszerelések vásárlására, és 200 Ft-ot gyümölcsvásárlásra.


Ami még plusz kiadás lehet, és én először nem számoltam vele: ruhák! :-))) Itthon volt 1-2 jobb darab, de leginkább nem túl díszes, főleg unokatesóktól örökölt játszós rucikban volt a lányom, játszótérre homokba, mászókára, sarazni, pocsolyázni ideális.


Az oviba viszont szerettem volna kényelmes, de szép ruhába járatni. Nem ünneplőbe ppersze, de mégse úgy nézzen már ki, mint aki a kukából öltözik. :-) Szóval kellett vagy 3-4 váltás normális ruházat, hogy ne kelljen naponta mosni, vagy ha nem szárad meg, legyen azért. Plusz az ovis zsákba is tettem két váltás ruhát.

2010. jan. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én kislányom még bölcsis ugyan, de nálunk kell:

Párna, takaró, a huzatot hó végén hazaadják kimosni, vagy igény szerint.

Váltócipő. 500ft éves díj egyéb költségekre. Negyedévente 1 tek. wc papír, 1 cs. 100db-os zsepi, 1 szappan, 1 cs szalvéta. Ja és kell hogy legyen bent a szekrényben 1-2 váltás ruha, ha bepisil netán, vagy leönti, leeszi magát.

Törölköző, fésű, ilyesmi van náluk.

De amúgy oviba kelhet még törölköző (kicsi), fésű, fogkefe, fogmosó pohár, fogkrém, tornazsák, tornacipő, póló, nadrág tornázni.

Esetleg még kellhet gyümölcs adott időközönként, de egy szűlőre egyszer kétszer kerül sor az év folyamán. Akkor fényképezéskor fényképre, bábszínházra, ilyesmikre alkalmi összegek, vagy szednek többet év elején és azt osszák be.

Akkor ugye váltóruha, vagy van ahol kell ilyen benti ovis ruha, vagy épp kinti ruha. Hol mi a szokás.

De amúgy tényleg igaz az, hogy ha oviba jár kell vagy 4-5 váltás ruha minimum. Mert itthon el van a gyerek 2-3 ruhával is max, meg egy két széppel. De bejárni már nem. Azért csak jobb ruhába viszi az ember. De azt is tudom javasolni, hogy ne vegyél gyönyörű ruhákat, mert sajnálni fogod és csak a gyerekre fogsz haragudni ha összekoszolja, márpedig fél pillanat összekoszolni a legszebb ruhát is.

Ajánlom a turit, ahol jó áron, vagy épp nagyon olcsón kapsz szupi cuccot, de strapabíró, még akár szép is, de jó anyagú és lehet még a foltok is jobban kijönnek belőle. Ha meg nem, hát mivel olcsón vetted nem fogod sajnálni ha nem sikerül kivenni belőle a foltot, vagy bármi történik a rucival.

De ezeket csak saját tapasztalatból írom!

De az is fontos, hogy az adott oviban érdeklődj, mert csak ők tudják megmondani mire van szükség. Nyugodtan kérdezd meg már most, szívesen megmondják.

Amúgy beíratva be van már a kicsi? Mert akkor kezd el intézni, ha nem.

De ez is csak egy tanács. Lehet te már elintéztél mindent.

Most ennyi jutott eszembe, ha még beugrig valami megírom.

2010. jan. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja és még pizsama, ha kell aludni ott.
2010. jan. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,sokat segítettetek.Mivel ez falusi ovi,szerintem itt mindent vinni kell amit leírtatok :D
2010. jan. 2. 10:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!