Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oviba mit kell vinni mikor...

Oviba mit kell vinni mikor elöször megyünk? Azt hogy mi lesz a jele mikor tujuk meg, beiratásnál? Mit kell megvenni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 6. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Beiratkozásnál mindent elfognak mondani. Ált. adnak listát is, hogy miket kell és ajánlatos a gyereknek vinni. Illetve akkor kapja meg a jelét is, hogy esetleg a ruhás zsákjába vagy egyéb dolgaiba beletud varrni vagy rajzolni.
2011. máj. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Beíratás már volt, nem? Volt olyan ismerősöm, aki akkor kikötötte, hogy milyen jelet szeretne a gyereknek, mégis odaadták másnak. Mástól azt hallottam, hogy az első szülői értekezleten beszélték meg. Nálunk nem is volt szülői értekezlet. Mondjuk nem értem ezt a hisztit a jelek körül, nekem mindegy, hogy mit kap. (A férjemé kisbalta volt, na, azt azért nem szeretném.)

Nekem azt mondták, hogy kell ágynemű, fogkefe, fogkrém, 1 váltás ruha, benti cipő. Minden mást adnak. Egyébként ráérsz még vele bőven, mert az elején a beszoktatásnál úgyis csak 1-2 órát lesz ott. Ráérsz még belevarrni a jelét a ruháiba később is.

2011. máj. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Beíratkozásnál általában nem mondanak semmit, hiszen legtöbb helyen túljelentkezés van, sok gyereket fel sem vesznek. Nekünk viszont azt már megmondták, hogy mikor lesz az első szülői azoknak, akiket felvettek.

Akkor megtudunk mindent.

A mi ovinkba nem nagyon kérnek semmit, de ez mindenhol más.

A jelet nálunk azok közül lehet választani, ami éppen szabad, vagyis az iskolába menő gyerekek jelei közül válogathatunk.

2011. máj. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem a beiratkozásnál mondják el a dolgokat,hanem az első szülőin,ami aug. végefelé lesz.Az én fiam tavaly szeptemberben kezdte az ovit,beiratkozás kb. 5 perc volt,kint várta a többi anyuka a sorát,igy ideje sem lett volna a vezető óvónéninek nagyon elmondani,mit kell majd vinni,meg az nem is az ő dolga.Az első szülőin-nálunk a vezető tartott 1 nagy közös szülőit az összes leendő ovis gyerek szüleivel- tudod majd meg,a gyermeked melyik csoportba került,ki lesz az óvónénije,aztán utána megnézheted a leendő csoportját-akkor már az óvónénikkel lehet bemenni és ők is tartanak 1 kisebb szülői értekezletet-ott lehet kiválasztani a jelet azok közül,amelyek felszabadultak.Ott elmondanak mindent,mit kérnek-nálunk ágyneműhuzatot,pizsit,benti cipőnek szandit,kinti cipőnek gumicsizmát kértek,aztán kinti ruha és udvarra kimenős ruha,csereruha-bugyi,zokni,atléta,póló,naci-tornafelszerelés-tornazsák,fogkefe.Tisztasági csomagot minden hónapban kell vinni:papirzsepi,wc papir,szalvéta,foly.szappan,fogkrém.Talán nem hagytam ki semmit.

Ezek közül igazából te tudod majd felmérni,miket kell megvenned,mi van meg,ha adhatok tanácsot,pl. én ágyneműt bizományiba vettem a fiamnak,ott nem olyan drága.

Első napokban mikor van a beszoktatás még nem kell vinned nagyon semmit,csak váltócipőt,ráérsz majd lassacskán bevinni a dolgokat.Jó óvódakezdést!

2011. máj. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!