Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most megy óvodába kislányom...

Most megy óvodába kislányom januártól, lányos anyukák, a ti babátok rá szokott ülni az óvodai wc re?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert hát nem lehet tudni, hogy elég tiszta e, meg ilyesmi, hátha előtte valamelyik gyerek lepisili, vagy összekakizza, hát az óvodások nagy része 3 évesen még nehezebben tud wc zni.fiúknál ez jobb mert nem ülnek rá csak ha nagyszükségletüket végzik.Szóval ti hogy csináljátok, hogy megy ez a gyakorlatban, vagy sűrűn tisztogatják a takarítók, nem tudom hogy megy ez, írjatok a ti óvodátokban hogy van ez.Előre is köszi
2009. dec. 30. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Hát ilyen kicsi gyereket szerintem még nem nagyon lehet megtanítani rá, hogy ezen a helyen ráülhetsz a wcre ezen a helyen meg nem mert ha anyu nem lát úgyse tartja be, mert kényelmetlen stb.


Max azt tudod neki mondani, hogy mindig törölje le egy kis papírral vagy tegye rá a papírt és arra üljön rá, hogy nem kelljen utána a dokihoz menni (ide kell valami elrettentő dolog).


Mást nem nagyon tudsz tenni.

2009. dec. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

igen, letörli a dadusnéni. Az ovi nem olyan, mint a suli, az óvodák tiszták. A kicsikkel kimeg y adadus, s segít popsit is törölni. Mindenki egyszerre megy pisilni, mikor a pisilés van. Kb 2 óránként.:)-lehet közben is, persze. S a dadus végigasszisztálja.Az óvodai neveleés része a wc használat tanítása is, mint a fogmosásé, kézmosásé, terítésé, stb.

E miatt nem kell aggódnod, ezt megoldják ott. Ne is hallja a kislány, hogy ezen problémázol, mert azzal alakíthasz benne gátlást, s esetleg eleinte szégyellős lesz, vagy nem merne pisilni.


Amúgy az a kis gyerek pisi-kaki nem olyan vészes lenne, úgyis egész nap egymást nyálazzák :)


És tudd meg, a fiúk is ráülnek. Sok kisfiú még ülve jobban tud pisilni.

Pici kis wécék vannak, azokat könnyebben használják az ovisok, mint az otthonit. Menni fog, semmi gond nincs ezzel!

2009. dec. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
ne rettentsd el véletlen sem, csak megijeszted, s baj lesz vele pisiléskor. csak annyit mondj, hogy meg fogják ott mutatni a wc-t s b á r m i k o r kell, szólhat akármikor a dadusnéninek. A tisztaságra ne térj ki, mert csak feszélyezed. Azt ott elintézi a dadus és óvónéni, ők tapasztaltak ebben!
2009. dec. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy lebeszéld arról, hogy ráüljön! Az ovik tényleg nagyon tiszták, a wc-re sosem egyedül mennek a gyerekek, a dadusnénik folyton takarítanak előttük-utánuk, popót törölnek, ha kell, és egy 3 évest csak megzavarna a tilalom. Az iskola már más tészta, de addigra elég nagy lesz már, hogy különbséget tegyen wc és wc között. Ráadásul az oviban épp arra nevelik őket, legalábbis nálunk és az előző oviban is így volt, hogy előtte-utána kézmosás, kéztörlés, a wc-t tisztán hagyjuk ott, lehúzzuk, ha rácsináltunk, szólunk, és letöröltetjük, de egyébként akárhányszor ott voltam, valahol biztos takarítottak, felmostak, sikáltak, stb. Enni mertem volna a padlóról.
2009. dec. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, a dadus pont azért van, hogy segítsen a wc-zésben a kicsiknek és naponta többször takarítja. A fiamat pedig leültetik a wc-n a pisinél is, mivel még nem tökéletes a "célzó technikája" :) Én akárhányszor bementem a wc-be a gyerekkel, mindig tiszta volt! Nálunk csoportonként külön mosdó van (3db gyerek méretű wc-vel), tehát csak a 25 fő használja. Ne izgulj és ne tedd a gyerek "fülébe" ezt a dolgot, mert a végén majd nem mer wc-re menni az oviba és inkább bepisil stb.
2009. dec. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A lányom 4 éves de az oviban nem ül rá egyszer sem. Itthon igen de máshol inkább a lábán tartja magát. Lehet attól hogy nálam meg pár embernél igy látta ha mentünk vhova.
2010. jan. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!