Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Semmit sem eszik a fiam....

Semmit sem eszik a fiam. Tippek, hogy mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Beteg volt 2 hétig, sőt még most is kicsit beteg, és már harmadik hete szenvedünk az evéssel. Sokat fogyott, eddig átlagos súlyú volt, de most már vézna. 2 hétig variáltak az orvosok hogy kell antibiotikum, illetve mégsem, ezután mégis, sokszor kihányta a gyógyszert, végül kórházba került ahol 1 napot volt, rendberakták infúzióval, de azóta is szenvedünk az evéssel. Hamarosan 2 éves. Már mindent próbáltam, még zsaroltam is. Több következménye is lett a betegeskedésének (ínygyulladás alul-felül emiatt pépeset kap, de sohasem volt vele baja, és kiütéses lett), a doki mondta hogy ennyire legyengült az immunrendszere. Ma eddig másfél deci ivójoghurtot sikerült belevarázsolnom, és zsarolással 5 kanál bébiételt (finomat), ezt leszámolta mert én hülye ennyit kértem elsőre, többet nem is hajlandó enni. Éhen fog halni... Ha ennyire nem eszik, megint kórház lesz a vége, mivel a semmitől az immunrendszere sem erősödik, pedig még beteg. Hogyan tudnám megetetni? Egyébként alapból nem beteges, és jó étvágyú gyerek volt. Tippek?
2014. máj. 27. 13:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tejitalt nem iszik?Grízpapit szereti?Az laktató,lehet jó folyósra csinálni... Amúgy szájpenésze nincs? Attól lehet étvágytalan...
2014. máj. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Na igen, egyedül a kakaót issza (már vizezem hogy legalább hasmenése ne legyen) és a tejbegrízből eszik valamennyit. De ezen nem élhet! :(
2014. máj. 27. 13:52
 3/12 anonim ***** válasza:

ne zsarold,ne erőltesd,hagyj még neki időt,hisz nagyon sok rosszon ment most át rövid időn belül!

Adj neki valami multivitamint ami az immunrendszerét is erősíti meg az étvágya is megjön tőle!Az én fiam a Kids-et eszi(92 féle ásványi anyag,vitamin,nyomelem van benne)és ettől még a vasszöget is megeszi!

Illetve egyen igyon azt amit csak kíván,ha 3 napig híg tejbegrízt akkor azt!

2014. máj. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nagyfiamnál is voltak ilyen időszakok,én mindig azt adtam neki,amit szeretett,mert azt legalább megette. Zsarolás,tukmálás nem jó megoldás,mert megutálja a kaját. Én a gyümiket úgy szerettem meg a fiammal,hogy ettem az almát elnézetem,hogy juj,csak nehogy beleharapjon valaki (közben éreztem,hogy harap és kuncog hozzá) és így szépen lassan megszeretett mindent(mindennel ezt játszottuk:) Kitartás Neked!
2014. máj. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Csináltam neki tejbegrízt de már 4 órája alszik :( És úgy izzad, hogy kétszer ruhát cseréltem rajta. Reggel óta még mindig csak az ivójoghurtot "ette". Szeret mindent, a gyümölcsöket is, az almát is, ribizlit imádja, de most nem eszi meg azt sem. Semmit. A Kinder tejszeletet sem, de azt gondolom az ínye miatt. Éhen fog halni, vagy kórházba megy megint, de én itthon vagyok az 1 hónapos picurkával, az apja volt vele kórházban előzőleg is, de már kirakják a munkahelyéről ha többet hiányzik. Bár végülis mindegy, csak a gyerek jöjjön rendbe :(((( Férjem lelépett a munkahelyéről, 1 óra múlva hazaér, és viszem a manót orvoshoz. Ha megint antibiotikumot akar ránksózni akkor nem tudom mit csinálok. Ebbe a gyerekbe nem lehet több antibiotikumot tömni, így is kikészült tőle.
2014. máj. 27. 16:12
 6/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Majd írd meg,mi volt a dokinál...
2014. máj. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom rossz evő, ami néha segít: vicces ételek: pl. olyan szendvics pl párizsiból maci fej és fül a kenyérre, sajt szemek és orr, ilyesmi. Sokszor beválik még a virslipolip, a virslit feléig 4 részbe vágom hosszában, olajban sütve bekunkorodik mint a polip karja. neki is lehet szemet csinálni. Jobbulást!
2014. máj. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A vicces kajákat is próbáltam! A dokinál: újabb betegség (sorban a harmadik): legutóbbi kórházlátogatásunk alkalmával összeszedett egy herpeszt amitől az egész ínye és már a nyelve is bedagadt és fáj. Az arcán a kiütés is herpesz. Ez okozhat lázat is. Szegénykém panaszkodik is hogy fáj a foga. És én még örülök is, ha tényleg "csak" ennyi. Legyen csak ennyi, egy herpesz. Tudom hogy élete végéig bármikor előjöhet ezután, nekem is van néha, de legalább nem kell több antibiotikum. Remélem ha ez elmúlik, nekiáll a kis hős enni végre, mert csont és bőr, leesnek a nadrágok róla. Addig kakaón él, azóta sem evett semmit pedig mindent megpróbáltunk. A kakaót is csak cumisüvegből issza, pohárból nem, de ez nem érdekel. Köszönöm a válaszokat! Evésre már az összes itt leírt tippet kipróbáltam, de ha ő nem akart enni, akkor ezek sem segítettek.
2014. máj. 27. 21:10
 9/12 Nitókrisz ***** válasza:

Szia!


Mi is voltunk nagyon hasonlo cipoben, probalj meg annyi tejet (kakaot) adni neki, amennyit csak kivan, legalabb az legyen benne! Ha jol tudom a beres cseppet is lehet adni, kilonkent kell kiszamitani, abban sok asvanyi anyag van es bele tudod tenni az italaba. Nalunk sem evett semmit, amikor hasonloan beteg volt es fajt a szaja is. Szegeny pici :( persze, hogy nem kivan semmit. Probalj meg talan levest, ami folyekony, gyumolcsleveket, de ne olyat, ami csiphetne most a szajat (pl. narancs nem jo).


Az enyem most 3,5 eves, de meg mindig kuzdunk az evessel, van olyan anp, amikor reggel megissza a tejet es delutanig nem akar enni semmit, de semmit. Es korabban mindent megevett, most meg max. 5-6 fele etelt. Kitartas es ird meg hogy alakultok! Antibiotikumot jol teszed, hogy nem engeded - meg az az eszembe jutott, hogy adjal neki Normaflort! Biztos tonkre is ment a belflora a betegseg es az antibiotikum miatt, az segit rendbetenni!

2014. máj. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A herpeszről jut eszembe! Régóta rendszeresen küzdök a herpesszel, pokolian tud fájni, nagyon sajnálom szegény kicsit. A kenőcsök meg tapaszok egy idő után semmit nem segítettek, és egy patikában végre kaptam használható tanácsot, lizin (aminosav) kiegészítést javasoltak a herpeszre kapszulában. Ez egy teljesen természetes anyag, benne van minden fehérjében, szóval nem gyógyszer, de herpesz ellen kész csoda!!! Ha érzem hogy bizsereg a szám, beveszek egyet, és ki sem jön a seb! Akkor kezdtem el szedni, mikor már egy hete terjedt az arcomon a krémek ellenére, azonnal megfogta a fertőzést, és leszáradtak. Kérdezd meg a gyerekorvost, de ez szerintem segítene. Én állatorvos vagyok macskának is adható lizin, vírusfertőzés ellen, és több cikk is van a herpes ellenes hatásáról [link] Lizin capsula, vagy epavir capsula néven kapható. A lizin capsula bontásával talán a port be lehet neki adni valamiben. Jobbulást!
2014. máj. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!