Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A ti gyereketek is csinált...

A ti gyereketek is csinált már ilyet? Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

A párom kislánya öt éves. Múltkor a párom teljesen kétségbeesve jött haza. Elvitte a gyereket úszni, és az öltözőben a kislány megfogta a párom péniszét. Persze ő mondta neki, hogy ilyesmit nem szabad csinálni, stb, de szegény párom teljesen sokkos állapotban van azóta is emiatt.


Ez így leírva nem tűnik olyan nagy problémának, de más is van a háttérben. A kiscsajnak semmiféle szégyenérzete nincs, pedig ebben a korban azért már kellene lennie. Például a nyílt utcán képes letolni a nadrágot, bugyit és megvakarni a fenekét. A wc ajtót sem csukja soha magára, hiába mondjuk neki folyamatosan. És itthon nem igazán hord ruhát, amint belépünk az ajtón, ledobál magáról mindent, és egy szál semmiben ugrál, csak hosszas könyörgések árán lehet ráimádkozni valamit.

Illetve szokott "maszturbálni", a széken előre-hátra csúszkál. Oké, hogy minden gyerek csinálja, de neki hiába magyarázzuk hónapok óta, hogy ilyesmit csak egyedül szabad, a szobájában. Egyáltalán nem zavartatja magát, simán csinálja előttünk, illetve ami a nagyobb baj, hogy az oviban is, a csoporttársai és az óvónő előtt. Az óvónő is panaszkodott már sokszor emiatt.


Voltunk pszichológusnál, kettőnél is, mindegyik azt mondja, hogy szerintük minden rendben van a gyerekkel.

Mi viszont nagyon aggódunk. Hogyan kell az ilyen viselkedést kezelni?



2014. máj. 14. 09:16
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Ebben a korban még egyáltalán nem szégyenlősek, inkább kisiskolás korban kezdenek szemérmesek lenni. Elhiszem hogy titeket ez zavar, de hallgass a pszichológusra, nem véletlenül mondták hogy minden rendben a gyerekkel.


Egyébként az én 5 évesemnek is vannak hasonló dolgai (ő fiú), mi próbálunk nem ügyet csinálni belőle, de azt azért mindig elmondjuk hogy utcán, mások előtt nem szabad letolni a gatyát stb.

2014. máj. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Még jó, hogy minden rendben van a gyerekkel. Nem kötelező, hogy szégyenérzete legyen ötévesen. Ha van, csak azért van, mert a felnőttek vagy a kortársai belenevelték. Aki öntörvényűbb, nem fogad el minden információt kész ténynek, annál ez lassabban ülepedik le.


Meztelenül mászkálni nem engedném, sem higiéniai okokból, sem mert bármikor becsöngethet valaki. Felöltözteted és kész. Ötéves, nem ő szabja a szabályokat.


A maszturbálással semmi gond nincsen, egyszerűen unatkozik. Akkor szokták csinálni, ha épp senki se foglalkozik velük és nem tudják lekötni magukat. Nem értem, mi ebben a probléma.


Az hogy megfogta az apukája kukiját, igen, el kell mondani, hogy ezt nem szabad, senki nem nyúlkál mások kukijához, nunijához ha nem muszáj (pl fürdetés vagy orosi vizsgálat miatt), mert egyszerűen nem illik. Az mindenkinek a saját teste, és létezik olyan dolog, hogy szemérem, ami azt jelenti, hogy ezeket a testrészeinket nem mutogatjuk, nem hívjuk fel rájuk a figyelmet és másokét sem nézegetjük, fogdossuk. Elsőre biztos, hogy nem ér el semmit a szószaporítás, de idővel segíteni fog neki belsővé tenni a szabályokat.

2014. máj. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A miénk is 5 éves, ha hazaérünk vetkőzésbe kezd. Úgy érzi jól magát, egy alsónadrágban.
2014. máj. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem is feltétlenül az a baj, hogy ezeket csinálja. Hanem az, hogy hiába mondtuk el már kismilliószor, hogy ezt nem illik, és hogy ilyesmit inkább ne, magasról tesz rá.

Pedig okos, értelmes gyerek, és általában szót fogad. De az ilyen szemérmesség témakörében létrehozott "szabályokat" totálisan figyelmen kívül hagyja.

2014. máj. 14. 10:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

teljesen rendben van a kislány, inkább nektek kéne elmennetek pszichológushoz, hogy elmagyarázza nektek, ezek ebben a korban rendben vannak és ha ennyire kiakadtok ezeken, akkor sérelmeket kelthettek benne.


enyém azt kérdezi hetek óta, hogy mikor lesz már olyan meleg, hogy meztelenül menjen az oviban? nem csukja be a wc ajtót, fürdés után 1 óráig könyörgök, hogy öltözzön fel, de imád csupaszon lenni, este szereti bizerbálni a fütyijét, hiába kérem, hogy legalább ne előttem, ő még nem érzi, hogy ez kellemetlen lenne, hiszen ő még nem lát szexualitás emögött. neki olyan mint ha a hátát simogatnám, jó mind a kettő... :)

2014. máj. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ige, ők még mások ebben, kicsik. 5 éves még kisgyerek. Múltkor pisilni vittem a fiúcskát, erre kinézett egy pontot, hogy odapisil. Nem jött neki össze, rám néz, célozz inkább te. :D

Idő kell nekik, és rengeteg türelem kell hozzájuk.

Azt is 100x elmondom, ha megyünk valahova, ne nyitogasd a szekrényajtót, nem illik. A nagyobbik már tudja, a kicsi még nem.

2014. máj. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem ártana ha a pároddal pár szakkönyvet átolvasnátok ez egy teljesen normális fejlödési szakasz
2014. máj. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Azért azt erős túlzásnak érzem, hogy "nekünk kéne elmenni pszichológushoz", de nem is tudom, mit vártam ezen az oldalon.

2014. máj. 15. 06:47
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem akarlak bántani, én is ismerem ennek az oldalnak a "válaszolóit", de most igazat adnék néhányuknak, mert ez tényleg teljesen normális dolog, ennyi idősen ilyenek a gyerekek, majd kinövik. Én is úgy érzem, inkább Ti vagytok prűdebbek az átlagnál, ne vedd sértésnek. A gyerekek ilyenek, pláne, ha tiltod neki, annál jobban fogja csinálni. Ne vegyetek róla tudomást, egy idő után abbahagyja, hidd el. Ha ez megnyugtat, minden gyerek ilyen, és nem betegek. Nem kell aggódni ezen.
2014. jún. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!