Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tanítsam meg neki, hogy...

Hogy tanítsam meg neki, hogy ne beszéljen bele a felnőttek beszélgetésébe?

Figyelt kérdés
Kislányom az ősszel múlt három éves. Nagyon okos, jólnevelt, udvarias kislány. A viselkedésével sem otthon, sem társaságban semmi probléma nincs, mindig, mindenhol büszke vagyok rá. De arról, hogy ne beszéljen bele a felnőttek beszédébe, egyszerűen nem tudom leszoktatni. Szüleimmel, férjemmel alig kezdek el beszélgetni, máris közbeszól a saját dolgaival kapcsolatban, ha nem figyelek egyre feltűnőbben csinálja, vagy éppen ismételgeti a magáét egyre hangosabban. Többször beszéltem már vele erről, de mintha elengedné a füle mellett, a beszélgetésünk után két percel ugyanaz a helyzet áll elő. Szerető család vagyunk, tőlünk nem lát ilyet, hogy egymás szavába vágnánk, őt is mindig végig hallgatjuk, ha beszél figyelünk rá. Már annyira terhes ez a dolog, hogy úgy érzem, nem tudok felnőtt emberekkel két értelmes szót váltani, a férjemmel is csak akkor tudunk beszélgetni, ha éppen elmélyülten játszik vagy éppen alszik, vagy mamázik. Akinek van ilyenben tapasztalata, kérem, adjon tanácsot, hogyan szoktassam le erről, hogyan vegyem rá, hogy várjon türelmesen amíg szünetet hall a beszélgetésben. Köszönöm!
2009. dec. 23. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
csak azért csinálja,mert féltékeny a beszélgetőpartneredre,hogy most rá figyelsz,és nem őrá(a kislányodra).
2009. dec. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem az a baj hogy te egy rendkívűl inteligens és a legjobban nevelt gyereket akarod csinálni a lányodból.Lehet hogy 3évesen ő mondjuk nem annyira tudja felfogni amit mondasz mint más gyerekek.Lehet hogy megkéne büntetned és igy megtanulná hogy amit csinál annak milyen jó és rossz következményei vannak.Ha jót csinál akkor megkéne jutalmazd.Azért a gyereket ne keverd egy felnőttel hogy elbeszélgetsz vele és megérti.A bünetésnél nem verésre gondolok hanem hogy ott abban a pillanatban leszidod és azon a napon mondjuk nem nézhei meg a kedvenc mesefilmjét.Lehet hogy hisztizni fog, de a gyerek ezzel jár és néha nekik sem árt egy kis pofon.
2009. dec. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez gyerekszokás, nem csak a tied csinálja. Majd lassan leszokik róla, de nem 3 évesen, az tuti. Ne várd el tőle, hogy úgy viselkedjen, mint egy 10 éves.
2009. dec. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha beleszól,akkor mond meg neki,hogy most a felnőttek beszélgetnek,várjon türelemmel,mert ha befejezitek a témát,akkor meghallgatjátok őt is.És hallgasságtok is meg.Ez a legtöbb esetben hatásos szokott lenni.Ha nem használ,akkor amíg felnőttek vannak nálatok,küldd be a szobájába egyedül.Nem baj,ha emiatt hisztizik,nem kell vele törődni.
2009. dec. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
19.39 es, neked kellene egy jó nagy nyaklevest adni!
2009. dec. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom, hogy ő is be szeretne kapcsolódni a beszélgetésbe, vagy télleg a figyelem hiánya miatt beszél bele a beszélgetésetekbe, de ez mindegy,a lényeg, hogy őt is meghallgassátok, mert ha nem figyeltek rá, akkor még rosszabb dolgokat is tudnak művelni ilyenkor a gyerekek.
2009. dec. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A lányaim 3 és fél évesek,és ugyanezt csinálják.Ilyenkor rájuk szólok,h most beszélek mással,és amint befejeztem,szólok,h most mondhatják.Ezt következetesen mindig csinálni kell,így majd szépen lassan megtanulja.Nem hinném,h ezért különösebb büntetést érdemelnének,ez egy udvariassági dolog,amit majd szépen megtanulnak.Azért se csördítek a nyakuk közé,ha véletlenül rosszul fogják meg a kanalat.
2009. dec. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 8 éves, és még mindig ezt csinálja. Kiakasztó, mert ugye neki már biztosan meg kellene értenie, h nem szólunk bele, amikor két v töb elnőtt beszélget. Ezerszer megmagyaráztam már neki, h ne szóljon, ha valakivel elkezdek beszélgetni, de mintha a falnak beszélnék.
2009. dec. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi vagy te viktoriánus nevelőnő? (Látom a pálcát is a kezedben)

Mondjuk elsődleges, hogy észrevegyed, hogy akar valamit mondani, és szólni neki, várj egy kicsit és aztán megkérni: most mondhatod és akkor viszont meghallgatni mit akar. Aztán egy idő után meg fogja szokni. Mertha végiggondolod, szerintem minden reménytelennek tűnt eleinte: mikor fog egyedül menni, mikor fog egyedül lemászni az ágyról, mikor fog egyedül elmenni vécére..., aztán egy idő után azt vetted észre jé, megtanulta. Nálunk legalábbis így volt.

2009. dec. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Az utolsó válaszadónak üzenem, ezen az oldalon azok válaszolnak, akik a másiknak segíteni szeretnének. Az általad írt módszerrel TERMÉSZETESEN próbálkoztam, a megbeszélés az alapja mindennek, és ha nem is szószerint, de ezt le is írtam. A "pálcás nevelőnővel" pedig kifejezetten melléfogtál. Semmi alapja nincs annak, hogy ilyen következtetést vonjál le ennyi "ismeretségből". Biztos nagyon jó emberismerő vagy, hogy néhány sorból meg tudod ítélni ki milyen ember, milyen anya. Nem vagyok nevelőnő típus, pálcás meg főleg nem, szerető édesanya vagyok.


Válaszokat is írtam már ezen az oldalon, de sértést, de még rosszindulatú megjegyzést sem engedtem meg magamnak soha. Itt a lényeg a segítés! Gondolkodj el ezen, fejlesztd az emberismeretedet, és ha mindez nem változtat a gondolkodásodon, akkor remélem, ha lesz következő kérdésem Te nem leszel majd a válaszolók között.

Üdv.

2009. dec. 27. 15:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!