Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan zajlott Nálatok a...

Haramia kérdése:

Hogyan zajlott Nálatok a hörgőgyulladás?

Figyelt kérdés

2,5 éves kisfiam közel egy hete beteg, köhögéssel kezdődött amihez aztán orrfolyás, majd láz is társult. Harmadik napja szedjük az antibiotikumot (Cedax Baby), de még mindig 39 fölé megy a láza és már nagyon kivagyunk mindketten. Ma ügyeleten is voltunk, ahol azt mondták a tüdeje tiszta. A levegőt darabosan, nyögésekkel veszi és ha fel kell emelnie a karjait üvölt, azt mondja fáj a válla, háta. A diagnózis heveny bronchitis, azaz hörghurut.


Akik szintén estek már ilyenbe, Nálatok hogy zajlott, meddig tartott, milyen tünetek? ezt a vállfájást például nem tudom hová tenni, de nagyon sajnálom szegényt, a légzése is kikészít, meg persze az újra és újra felszökő láz....


2014. ápr. 19. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Márciusban estünk át rajta,azt hittem a kruppos rohamokat már nem lehet überelni,hát kiderült,hogy lehet :S


40,5 fokos láz,és borzasztó rohamszerű köhögés.Nekünk kedden kezdődött,szerdán kapott rá antibiotikumot,de vasárnap olyan rosszul lett (igaz akkor már láza nem volt) hogy egy éjszakát bent is tartottak a sürgősségin.Mondták,hogy a köhögés,a darabos légzés és a kísérő tünetek akár hetekig is eltarthatnak.Így is lett,3 hét alatt gyógyult meg,és két fajta antibiotikumot is végig kellett szedni.Bónuszban mindenki elkapta tőle aki a közelébe került.

A vállfájás valószínűleg izomfájdalom a láztól.


Jobbulást!

2014. ápr. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16 hónapos kislányomnak most van 4. alkalommal sajnos.:( Még korházba nem kerültünk egy alkalommal sem hála Istennek.Szintén erós köhögés,a láz általában nála 1-2 napos szokott lenni.De a légzése sípol,vagy reszelősen lélegzik,nagyon nagyon taknyos.Az orrát állandóan szívni kell.Az első pár napban álltalában annyira köhög főleg mikor leteszem aludni,roham jön rá,és nem is tud elaludni.Csak sír mert álmos most ennél az utolsónál annyira meg köhögtette a hörghurut hogy hányt is néha.Az orvos ír fel Spiropent-et,ez hörgőtágító.Ezt kell adnom naponta 2x 5ml.Ambroxol köptetőt kell még adnom napi 2X 2,5ml.A taknyosság és a köhögés sokáig el szokott tartani nála,akár 3 hétig is köhög,de már en olyan durván hogy ne tudjon aludni.Párásítást mondja midnig az orvos.Hideg vizes törölközőt a feje közelében.
2014. ápr. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja,igen jobbulást!:)
2014. ápr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

enyémnél is 2,5 évesen kezdődött, azóta telente 3x-4x átesik rajta :(

antibiotikumot soha nem kapott rá, hörgőtágítót kap mindig és fluimucilt nappalra, éjjelre köhögés csillapítót (sinecod azt hiszem)

ventolintól 2-3 nap alatt rendbe jön, nem is értem miért nem kaptatok ti is hörgőtágítót.

bár most olvastam, hogy a másik anyuka meg köhögés csillapítót nem kapott... hihetetlenek az orvosok

2014. ápr. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk két hete kezdődött. Köhögés, láz, ami általában felment 39-re. Egy hét után már úgy nézett ki,hogy jól van, fel is szakadozott a nyák, de megint belázasodott. Visszavettem, mondta a doki,hogy lehet,hogy a visszacsurgó váladék újrafertőzte. Még egy adag antibiotikumot kellett bevennie, mert alvások után mindig felment elég magasra a láza. Most már úgy néz ki kikecmereg, tegnap már végre 4 nap után nem volt láza!
2014. ápr. 20. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!