Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Veronika vagy Renáta? Ti is...

Veronika vagy Renáta? Ti is észre vettétek, hogy manapság újra "divatosak" ezek a nevek?

Figyelt kérdés

A környezetembe egyre több kislányt hívnak így.

Inkább a becézésük tetszik nekem.A Veronikának a Roni, a Renátánál a Reni tetszik.De egyébként is tetszenek az "R" betűs lány nevek pl.: Rami(Ramóna viszont kicsit sem),Regi,Réka,Rita..de csak a Renátát, vagy a Reginát adnám.

Hallottam már a "Röni" becenevet is, ez annyira nem tetszik.

Nektek mi a kedvenc lány nevetek? Tetszenek a "R" betűs nevek? Melyik a legszebb szerintetek?


2014. ápr. 7. 15:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
A Renáta nagyon cigányos, a többi elmegy. A Veronikát és Verának becézem, a Roni olyan külföldies...
2014. ápr. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Cigányos? Nekem a Reniről inkább egy szép,vicces,kedves, aranyos lány ugrik be.(Több Renátát is ismerek)

Egy roma családba se hallottam még.

2014. ápr. 7. 16:11
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem vettem ezt észre. Ismerek jó pár Verát de még egyet sem ismertem akit Roninak becéztek volna.
2014. ápr. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A környezetemben nincsenek Renáták, sem Veronikák, a bölcsiben sem láttam ilyen neveket, de ez nyilván nem azt jelenti, hogy nincsenek :)

Viszont igaz, hogy a régebbi nevek jönnek elő, a Sára, a Sarolt(a), Anna, Ibolya, Andrea és a Krisztina. Anyakönyvi hírekben látom, helyi szinten :)


Nekem a Veronika tetszik inkább, bár a gyerekkoromban Vercsinek becéztük, nem Roninak. A Reni tetszik, a Rena nekem közönséges, nem tudom megmagyarázni, hogy miért:)

2014. ápr. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A Sára, Anna szerintem legalább 10 éve bent van az első 10 leggyakoribb névben.
2014. ápr. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A Renáta nem cigánynév. A Vanessza meg társai azok. Egyáltalán nem hallottam még gyakran romáknál ezt a nevet.
2014. ápr. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kér Renit ismerek egyik erősen cigány, a másik nem. Szóval nem tudom, én nem adnám az tuti.
2014. ápr. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nagyon sok Renáta ismerősöm van.Az általánosba 3 osztálytársamat is úgy hívták,majd a gimibe még kettőt.

Az egyik barátnőm is Renáta,de egyik sem cigány!!

Nem is hallottam még cigányoknál ezt a nevet!

Nekem tetszik mind a kettő.A Reginán mi is gondolkoztunk,mikor a lányunkat vártuk.Az nagyon tetszett.

2014. ápr. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
FELÉNK nem gyakori a Sára és az Anna, azért írtam. Most kezd divat lenni.
2014. ápr. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Már 2011-be országosan második leggyakoribb név az Anna volt, csak a Hanna előzte meg.

[link]

2014. ápr. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!