Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Magától elmúlik majd, hallgass...

Magától elmúlik majd, hallgassak az ösztöneimre és vigyem tovább?

Figyelt kérdés
A problémam a következő: 3,5 éves ovis lànyomnàl kedden tüszös mandulagyulladàst diagnoyztizàltak. A mandulàja akkora volt a bal oldalon hogy eltakarta az uvulàt. A dokiknt egyből orr fül gégészetre küldött tovàbb. Ott antibiotikumot kapott kicsit jobban is lett,( làza nincs nem s volt kedve közérzete jó enni is eszik kcsit) az antibiotikum tegnap elfogyott de a mandulàja még mindíg ugyan akkora. Alg tud aludni tőle engem meg fràsz kerülget hogy megfullad. Mit csinàljak, normàlis ez? Màr le kellett volna hogy apadjon a duzzanat nem?
2014. márc. 30. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Én visszavinném a helyedben.

Nálunk a középfülgyulladásra kapott a lányom rögtön a legelső ilyen betegségnél rossz antibiotikumot. Az akkori gy.orvosunk félre kezelte.

Kikötöttünk a kórházban, ahol már tüsző m.gyulladása is volt.

Kikezelték alaposan és váltottunk gy.orvost.

2014. márc. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd vissza az orvoshoz. Ez nem hiszem, hogy normális. Mármint az igen, hogy lassan apad gyógyul, de az nem, hogy csak ennyi antibiotikumot kapott. Az én gyerekemnek is ugyanez a baja, 10 napig kell antibiotikumot szednie. A baj az, hogy nagyon könnyű visszaesni és ha nincs kikezelve, még egyéb szövődményekkel is járhat. Nem ijesztgetni szeretnélek, csak sajnos nekünk jó sok mandulagyulladás kijutott már a családban és az volt a tapasztalat, hogy minimum 8-10 napos antibiotikum kúra használt csak..
2014. márc. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat, amit kaptunk gyógyszer 50 mg volt és 10 mg ot kellett adni neki egy nap egyszer. Én is csodàlkoztam h csak 5 nap, direkt rà is kérdeztem. Engem az aggaszt h egyàltalàn nem csökkent a duzzanat.
2014. márc. 30. 15:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Ösztöneidre hallgass!!! A te gyereked,vigyed, járj utánna a dolgoknak!
2014. márc. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A gyerek nem fullad meg, bármennyire is ijesztően horkol. Az én fiamnak is ki kellett venni az orrmanduláját emiatt. Én felébredtem a horkolására, de a gyerek reggel kipihenten ébredt. Minden gyerek másként éli meg a nehézlégzést. Van aki egy kis megfázásos orrdugulástól is nagyon szenved, más gyerek meg nagy mandulával szinte fuldokolva alszik, de nem viseli meg egyáltalán. Ez egyéni érzékenység kérdése. Mindesetre a probléma orvosolandó, mert a szabad légutak akadályozottsága nyilván alkalmi oxigénhiány közeli állapotokat eredményezhet. Ez pedig egy fejlődő gyermeki idegrendszernek nem tesz jót. Vissza kell vinni az orvoshoz és elmondani az alvásával kapcsolatban tapasztaltakat...
2014. ápr. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!