Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most vajon akkor kire hallgass...

Most vajon akkor kire hallgassak? Beszéd.

Figyelt kérdés
Két éves a fiam, és egy szót sem mondd, tényleg semmit.még a szavak első két betűjét sem. Védőnő küld bennünket tovább, más azt mondja még ráér. MIndenki véleményét várom, főleg akik gyermeke később kezdett beszélni mint az átlag.
2010. aug. 16. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Nem értek hozzá, mert csak 13 éves vagyok, de az unokatesóm, aki ma már 6 éves, emlékszem, hogy 2 éves korában nem nagyon beszélt. Sokszor volt nálunk, de azóta elköltöztünk, és pár hónapja amikor találkoztunk nagyon meglepődtem, hogy milyen folyékonyan tud beszélni. Tök furcsa volt, hogy beszélgettünk:D Meg már nem akarta, hogy úgy "fekve" kézbevegyem:\ Mert hogy ő már nagy, stb...:P:D
2010. aug. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer volt erről szó egy babaműsorban, és ott az mondták, hogy 2 éves korra minimum a pár szavas kommunikációig el kell jutni.

Én a helyedben biztos, hogy elvinném szakorvoshoz, mert az, hogy egyáltalán semmit nem beszél, az szerintem nem okés.


A szomszédunkban van egy kisfiú, lányommal egyidősek. 2 és fél éves koráig mondhatni alig beszélt, csak néhány, alig érthető szót mondott, pl. apa, ató (autó), ani (anya). MOst már 3 és fél éves, gyönyörűen, érthetően és folyékonyan beszél, szóval szépen felfejlődött. DE, a lényeg, hogy ő azért mondott szavakat, hangutánzókat, például lányom nevét is próbálta mindig mondani.

2010. aug. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a védőnő küld,akkor menj,ne a laikusokra hallgass.

Enyémek mind csak 2 évesen kezdtek szavakat mondani,de addig is kommunikáltak,halandzsáztak,látszott,h hamarosan jön a beszéd.3 éves korukra teljesen behozták a "lemaradást".Viszont a védőnő látja,h mennyire kommunikál a tiéd,és inkább most menj feleslegesen egy kivizsgálásra,mint h túl késő legyen.

2010. aug. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben biztos hallgatnék a védőnőre. Egy kivizsgálás biztosan nem árt, téged pedig meg fog nyugtatni.

Viszont ne kezdj nagyon aggódni még. Két példát is tudok a közvetlen ismeretségemből, ami hasonló a kisfiad esetéhez.

Az öcsém az óvodában tanult meg beszélni. Egy hét alatt összetett mondatokban kommunikált, előtte pedig maximum egy-egy szót mondott, azokat is csak mi értettük meg, mert elég egyedi szóalkotási ötletei voltak:) Kétévesen ő még csak mutogatott és halandzsázott.


A kisfiamat most szoktatom a bölcsibe. Itt van egy kisgyerek, ő is kb. kétéves, és összesen három szót mond. Ritkán gagyog, inkább csendben van. Egyébként nagyon értelmes, alkalmazkodó, ügyes, szobatiszta. Neki biztosan nincs semmi baja, csak kicsit később érik a beszéd terén.

2010. aug. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Még halandzsát sem mond? Mert én is ismerek egy anyukát, aki panaszkodott, hogy nem mond semmit a 2 évese. És én magam hallotam, hogy ótó, meg apa, de az anyja észre sem vette. Pedig akkor ért haza az apja kocsival. Aztán az anyja bekerült kórházba és mire hazakerült 2 hét múlva a gyerek folyékonyan beszélt. Amikor az apja vigyázott rá. Szóval valahogy az anyja gátolta. Persze nálatok biztos nem ez van. CSak példaként írtam, hogy ilyen hirtelen elindulhat a beszéd. Azért egy kivizsgálás nem árt.
2010. aug. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Rengeteget halandzsázik. Néha mondja hogy NA (pl ha indulunk valahova, behozza mindenki papucsát, leteszi a földre csípőre teszi a kezét és NA.

Utolsótól kérdem, hogyan gátolta az anya a picit? Derítsd ki nekem lécci, lehet,hogy ilyesmi van nálunk is! köszi

2010. aug. 17. 07:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam sem beszélt még 2 évesen. Akkor tanácsadáson a doki és a védőnő sem mondta, hogy le van maradva. Sőt még 2,5 évesen is csak halandzsázott. Az ő maga babanyelvén beszélt, de egy értelmes szót nem hallottunk akkor még tőle. Sem anya, apa, mama. Majd egyszer 2,5 éves kora körül kezdett el szavakat mondani, szinte mindennap mondott valami új szót. Eleinte még írtam is, hogy aznap épp milyen új szót hallottunk tőle. Most lett 3 éves, és nem lehet lelőni, szinte egyfolytában beszél, és szépen, érthetően.

Szóval szerintem még a te kisfiad sincs lemaradva semmiben.

2010. aug. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!