Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az egykék hogy tanulnak meg...

Az egykék hogy tanulnak meg vitázni, megvédeni magukat?

Figyelt kérdés
Honnan tanulják meg megvédeni magukat vagy az emberi konfliktusok kezelését, az emberi interakciókat? Főleg ha rajta kivül más gyerek az egész családban nincsen?
2014. márc. 27. 22:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Járnak gyerekközösségbe bölcsibe, oviba, iskolába.
2014. márc. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Den ott nem olyan élethelyzetek vannak, mint a családban. Ott a szorosabb együttélés miatt intimebb dolgokról mehetnek konfliktusok, az iskola mesterséges közeg, ahol szabályok közt mennek a dolgok. Otthon sokkal elszabadultabb lenne.
2014. márc. 27. 22:38
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Mire akarsz kilyukadni?


Én pld egyke vagyok, ettől függetlenül világ életemben harcias voltam, vagyok és leszek.

2014. márc. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Én is egyke vagyok. Nagyon jól megtudom magamat és a csaladomat védeni. Vitázni is nagyon jól tudok. A szüleim nem akartak csak azért még egy gyereket hogy legyen kiképzés. Elég furán gondolkozol...
2014. márc. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Julie S ***** válasza:
100%
A gyerekek eloszor a szuleik peldajabol tanulnak, utana kezdi oket formalni a kozosseg, amibe kerulnek. A kerdesben emlitett dolgok elsajatitasanak nem feltetele a testver. Mellesleg en is egyke vagyok, megis nagyon jol boldogulok a tarsas interakciokban.
2014. márc. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
Pont, hogy az egykek az igazan harciasak! Hiszen tobb lehetoseguk van kifejezni onmagukat, kevesebbet kell alkalmazkodniuk, igazodniuk, ezaltal nem kell megalkudni annyiszor, ahanyszor a testvereknek egymas kozott.
2014. márc. 28. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

illetve azt se felejtsük el,hogy egy egyke nem a 4 fal közt nevelkedik,jár játszótérre,közösségbe,ahol vitáznak a lapáton,a hintán, Juliskán...

és sztem is,a testvéek osztozni tanulnak meg, megalkudni. az egykék harciasabbak,mert csak ők voltak.

2014. márc. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Most komoly ez a kérdés? Remélem nem...

Tudod az egykék sem a 4 fal között élnek,és semmivel sincsenek hátrányosabb helyzetben mint akik testvérrel rendelkeznek.

2014. márc. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
A fiam egyke,és hidd el Ő egy nagyon talpraesett,társaságkedvelő,jól alkalmazkodó kisgyerek aki megvédi magát,és tudja kezelni ha több gyerekkel van,tud vitatkozni is nagyon is.valószínűleg nem marad egyke mert szeretnék majd kistesót.De én nem féltem ilyentől a 3 éves fiam egyátalán nem egy tutyi-mutyi alak,emlékszem 1 éves volt(egy fejjel kisebb) amikor egy 2 éves kislány nem engedte hogy játsszon a homokozó játékaival,percekig néztek egymás szemébe a kislány lökdöste fiam belecsípet egy kicsit a kislány lábába de finom volt mindkettő,kíváncsian figyeltük a másik anyukával ,hogyan oldják meg,és képzeld pár perc múlva gyönyörűen eljátszottak és a kislány annyira megszerette a fiam,hogy később is jókat játszottak.Egy egyke sem 4fal között nevelődik,legalábbis jobb esetben.
2014. márc. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%

Mi van....? Ugye ez most nem komoly kérdés? Önigazolást keresel? ...és mi van az elsőszülöttekkel? Évekig "egyedül" vannak...akkor ők is hátrányban vannak szerinted?

Nagyon szépen leírták előttem többen is,nem írom le még egyszer. Amúgy a gyerek utánzással tanul...és vannak gének is...szerintem ez sarkítás,amit te írsz. Döbbenet...és mondom úgy,hogy van testvérem...de jelenleg 1 gyerekem van.

2014. márc. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!