Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Haragudni fog rám ezért a...

Haragudni fog rám ezért a kislányom? Elvesztettem előtte a hitelességemet?

Figyelt kérdés
Feb. eleje óta jár oviba. Eddig nagyon szerette. 9-re szoktam bevinni, de ő már 7 -kor tűkön ült, hogy végre reggel van és mehet óvodába. Most viszont 3 hétig nem ment, mert beteg volt. Tegnap még nagyon örült, hogy ma megy, viszont mikor felébresztettem iszonyatos hisztit csapott, hogy nem szeretne menni. Mindennel próbálkoztam, sikerült rávenni, hogy menjünk be és majd ott eldönti, hogy mit szeretne: marad vagy hazamegyünk. Persze kiverte a balhét, sírt, toporzékolt, hogy nem szeretne maradni. Mondtam neki, hogy jó, akkor megyünk haza. Ekkor odajött az óvónő, (aki most éppen helyettesítő volt, nem ismerem, sose láttam még. ) rámparancsolt, diktátor stílusban, hogy azonnal menjek el. Nehéz szívvel, de otthagytam a kislányomat, viszont megígértem neki, hogy nemsokára visszajövök érte. Még be kellett mennem a titkárságra elintézni valamit, mikor kíjöttem-lehet,hogy csak a képzeltem- még mintha halottam volna, hogy sír és azt kiabálja, hogy haza akarok menni. Teljesen elrontottam, hogy azt mondtam neki, hogy ő dönt, erre otthagytam szegényt! ? Menjek érte viszza? Hisz ezt is megígértem! 11:15-ig tudok érte menni, utána csak 17 óra körül. Annyira sajnáltom szegényt és úgy érzem becsaptam!
2014. márc. 19. 10:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Értemennék. Mert megígértem. Óvónő ide vagy oda.
2014. márc. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%
Érte mennék, de ha nem dolgozol, minek vitted be egyáltalán?
2014. márc. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ott rontottad el, hogy ő dönti el, megy-e oviba vagy nem. Ezt neked kell eldöntened, te vagy a tekintélyszemély, nem ruházhatod rá. Döntsön abban hogy piros vagy lila ruhát vesz fel, de ne ilyesmiben.

Viszont ha már ezt ígérted neki, akkor vagy tényleg menj vissza, vagy ha van rá lehetőség, telefonálj oda hogy mi a helyzet.

2014. márc. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Menj érte még délelőtt!

Holnap pedig ne ígérj ilyet. Butaság volt. Alap, hogy oviba jár, nincs döntés lehetősége. Ezzel csak összezavarod. Hétköznap ovi, hétvégén, vagy ha beteg akkor lehet otthon.

A következetesség a legfontosabb. Ha tudja, hogy ovi van, nincs értelme hisztizni. De ha rá bízod, megy-e, akkor elvesztél, mert kedve szerint ugráltat majd.

Jobb NEKI, ha tudja a rendszert, kicsik még a meglepetésekhez. Kell a kiszámíthatóság, akkor érzik magukat biztonságban.

Sajnálom, hogy ezt írom, de ezzel most tényleg átverted. Viszont ha elmész érte délelőtt, kijavíthatod. :)

2014. márc. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Azért jár óvodába, mert még januárban ő mondta, hogy szeretne menni , igénye volt a vele egykorú gyermekek társaságára. És dolgozom, azért tudom hazavinni, mert anyám vigyáz a kistesóra.
2014. márc. 19. 10:52
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A hibát ott követted el, amikor azt mondtad neki, hogy majd ő eldönti az oviban, hogy marad-e. A gyerekek szeszélyesek, ő meg dackorszakban van. Határozottabbnak kell lenned. És ha többet sose akar menni, akkor ennyi, sose lesz ovis?


Egyébként ki fogja heverni, ettől nem fog kerékbe törni a kapcsolatotok, nem is értem, hogy gondolhatod ezt. Ennél jobban kellene bíznod a benneteket összekötő szeretetben.

2014. márc. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

igen, hiba volt ezt mondani, de most már kár ezen rágódni, elég,m ha okulsz belőle. a helyedben elhoznám most, délelőtt.


emlékezhet, én őrzök néhány ilyen cserbenhagyás-élményt kislánykoromból, de ez nem azt jelenti, h traumává is válik. ezeket a rossz élményeket képes felülírni a rengeteg jó élmény

2014. márc. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Kétszer hibáztál. Először reggel mikor választást engedtél az oviban menésnél, másodszor mikor mégis ott hagytad. Ettől semmi nem romlott el végérvényesen. A lányod lehet már rég túl lesz rajta mire érte mész. Saját tapasztalat viszont, hogyha hirtelen nem akarnak menni, akkor amögött áll valami, azt kell kideríteni mi. Lehet valaki csúnyán nézett rá, beszólt valamit, bántotta egy társa stb. Most menj érte hamarabb, de máskor ne hagyd hogy ő döntsön.
2014. márc. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, az áll mögötte, hogy kábé egy hónapig járt oviba, aztán kábé egy hónapig nem, tehát a beszokás, a megszokás élménye elhalványodott benne
2014. márc. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Elmentem és olyan jól érezte magát, hogy nem akart hazajönni velem. Már akkor rögtön tdtam, hogy hibát követtem el ezzel, mikor kiejtettem a számon, hogy ő dönthet erről. Viszont terrorizálni és rákényszeríteni sem szeretnék semmit, amit ő nem akar, mert nekem meg ebben volt részem, de persze látom, hogy amit én teszek az pont a másik véglet , ami ugyanolyan rossz.
2014. márc. 19. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!