Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak ezzel a gyerekkel?

Mit csináljak ezzel a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Három éves kislányom az utóbbi időbe kezelhetetlen!

Kb. egy hónapja hogy nem birok vele. Van egy 1 éves kistestvérke is, de már egyáltalán nem játszik vele se,mindent elszed tőle és nagyon durva vele.

Állandó hisztizik,ordít,kiabál!Ha ráhúzok a seggire azzal sem érek el semmit,hideg vizet is kipróbáltam már,szemi.

Megjegyzem, nem most kezdte a sima hisztit,már úgy másfél éve.Kíváncsi vagyok a véleményekre aki hasonló helyzetbe van írjon. Köszönöm.



2014. márc. 7. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Jo Frost könyveit és sorozatát ajánlom figyelmedbe talán találsz benne ötleteket. (szuperdadus) Úgy gondolom a hideg viz időnként valóban megoldás lehet, de tartogassad inkább az igazán rettenetes időkre, próbálj valami egyéb megoldást kitalálni. (figyelem elterelés, lementek a játszótérre játszani, játék kezdeményezése, hajolj le hozzá és határozottan mond el hogy ezt nem lehet csinálni stb.)

- Nem a kis tesó miatt lett ilyen, féltékeny?

- Nem tudnál segítséget kérni valakitől, hogy vele is foglalkozzon valaki és ő legyen egy kicsit középpontba?

- Határozott szoktál lenni? Ha valamit kérsz akkor azt betartatod mindig?

- Beszéljetek meg 3-5 szabályt amit tilos csinálni (senki a családban nem csinálhatja te sem) és ha ezt megsérti akkor azért büntetés jár. pl. ne kiabálj, ne verekedj, ne dobálj stb. Ezeket a szabályokat rajzoljátok le és tegyétek jól látható helyre, ha vétkezik valaki akkor irány a bünti sarok és annyi ideig kell ott ülni ahány éves (3 perc) utána béküljetek ki, beszéljétek meg miért kapott büntetést és többet ne emlegessétek az esetet.

- Legyen napirendetek és legyen mindig a napnak egy biztos 1 órája amikor csak vele foglalkoztok

2014. márc. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló szinte mindent elmondott, csak néhány dologgal egészíteném ki.

- Ki az úr a háznál? című könyv, nagyon sok szituáció le van írva benne, nekünk ez vált be

-Annyi perc a bünti ahány éves + 2perc

-Teljes édességmegvonás - a kislányom teljesen kezelhetetlen, ha édességet eszik, már a legkissebb mennyiségnél is. Gyerek pszhihológusi javaslatra vezettük be a megvonást, Ő mondta, hogy néhány gyereknél előfordulhat, hogy rosszul dolgozza fel a szervezet.

- Dühöngőhely - szintén gyerek pszihológusi javaslatra beszereztünk egy nagy habszivacsfotelt(nem biztos, hogyez a neve, henyer alakú és kis gömbökkel van megtöltve), ha feszült és ideges a gyerek, odaküldöm, hogy azt üsse amíg jól esik neki. Ez is nagyon bevált nálunk. Sokszor nem tudta kezelni az indulatait a kislányom.

2014. márc. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*hogy ez
2014. márc. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nagyon jókat írtak az előzök,én még annyival egészíteném ki hogy szinte 99%-ban biztos vagyok benne hogy ez tesvérféltékenység,bár írod előbb kezdődött a hiszti mint ahogy megszületett a tesó de ők már azt is fel tudják fogni mikor a pocakodban volt a tesó ergo már akkor érezte hogy ezentúl nem csak ő lesz a középponban(legalábbis az én fiamnál így volt)

Nállunk ami segített a sok külön program mikor csak kettesben voltunk még ha csak fél órára elugrottunk együtt a boltba,közben csak ő rá tudtam figyelni,bizalmasan tudtunk beszélgetni nem úgy mint mikor a pici babát is mellette el kellett látnom,szoptatni,peluscsere stb csak nem úgy tudtam közben figyelni a nagyra!Ahogy ezek a kis közös együttlétek kialakultak úgy szünt meg a nagy hiszti,dac.Szóval nállunk ez volt a gyógyír!

Még ajánlom ezeket:

[link]

[link]

2014. márc. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!