Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korban engedted...

Mennyi idős korban engedted rágózni a gyerekedet?

Figyelt kérdés
2014. febr. 24. 00:37
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

Én elég későn, mert kifejezetten irritál ha valaki főleg nyitott szájjal csámcsogva csócsálja. De más ovis társakat láttam, hogy már rágóznak.

Az enyémeknek még most sincs megengedve rendszeresen pedig már kisiskolások, csak nagy ritkán egyszer-egyszer, meg amikor repülővel utazunk felszálláskor.


Amire viszont figyelek, hogy ha kapnak is nagy ritkán egy-egy csomaggal, akkor nem ehetik meg azonnal, max. kettőt egymás után. Volt egy kolléganőm aki amikor megjelent a zöldalmás rágó, akkor egymás után köpte ki és vette be az újat ahogy elment az íze, így szinte az egész csomaggal elrágta. Olyan gyomorgörcse és hasmenése lett, hogy haza kellett mennie. Valószínűleg a benne lévő aszpartam nem tett túl jót neki ekkora mennyiségben.

2014. febr. 24. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
3 éves kora óta.Nem nyelte le,csak rágta.Azóta eltelt 2 év és fejlődött.Hol ide,hol oda ragasztgatja.Volt hajban,tányér szélén.Ilyenkor beszüntetem egy időre.
2014. febr. 24. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

4,5 éves a fiam, pár hete rágózik. De csak ritkán kap, max.

havonta 2x.

2014. febr. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 piroska és a farkas ***** válasza:
Mi nemrég voltunk egy csecsemő és gyerek elsősegély tanfolyamon, ott kihangsúlyozták, hogy rágót, popcornt, és keménycukorkát ne adjunk 4 éves kor alatt.
2014. febr. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kíváncsicska ***** válasza:
A lányom bölcsis társa 2,5 éves.A minap láttam, hogy anyukája mentolos orbitot adott neki.
2014. febr. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 krisztivan ***** válasza:
100%
Fiam 2.5 éves volt amikor addig "nyavajgott"hogy adtam neki egy darabot,hiszen úgy sem tudja csak rágni.Hát de:-) Azóta bizony minden nap rágózik.A legerősebb mentolos drazsés a kedvence.Már eltelt egy év és a fül-orr-gégész azt mondta,hogy azért hagyjam neki mert a rágózás segít neki,hogy a középfül kidugoljon.Hihetetlen de azóta csak egyszer voltunk a dokinál középfülgyulladással.Előtte minden hónapban volt egy.Nem csámcsog,mert akkor nincs tovább rágózás:-))
2014. febr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 zabmester ***** válasza:
100%
3 évesen már kapott néha gyerekeknek készült rágót, kimondottan orvosi javaslatra, ugyanis kiderült, hogy azért járunk olyan sokat a fülészetre fület tisztíttatni, mert nem rág rendesen a rágófogaival, és emiatt szárad be a füle. Úgyhogy amikor ez kiderült, akkor egy darabig minden nap elrágott egy rágót, és többé-kevésbé meg is oldódott a dolog. Azóta is szeret rágózni, de mentolos rágót csak 6 éves kora körül kapott először, igaz, azt nem szereti most sem, viszont a nagyon nagyon mentolos Negrót meg hasonló cukrokat imádja már kicsi korától.
2014. febr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én Kisfiam 18 hónapos korában kezdte és nem myelte le még egyszer sem. Most 2 éves lesz nem sokára, mái napig ezért nyavajog, hogy adjak neki. Semmi másért nem hisztizik.
2014. febr. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
5,5 éves, még nem rágózik.
2014. febr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!