Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A lelked legeslegmélyén...

A lelked legeslegmélyén melyik gyerekedet szereted egy hajszálnyit jobban? A legnagyobbat, mert ő az első? Ha van, a középsőt, mert nem olyan nagy még, de nem is annyira kicsi már? A kicsit, mert még olyan pici?

Figyelt kérdés

Ikreknél az erősebbet, mert életrevalóbb, vagy a gyengébbet, mert esendőbb?

A kisfiút, mert vagányabb, vagy a kislányt, mert szelídebb?


2013. nov. 1. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Vannak olyan szülők, akik ilyeneken gondolkoznak? Szégyelld magad, hogy egyáltalán a kérdés felmerült benned..
2013. nov. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A tudat alatt lehet, hogy van némi megkülönböztetés a szülő részéről. A baj akkor van, ha ez tudatos.

Az emberek többsége a jól kezelhető, kedves...stb gyermekeket szereti jobban és nem azt, akivel sok a baj, és idegileg kimerítő. Két testvér is lehet szöges ellentéte egymásnak. Nekem egy van, vagyis a kérdésre csak ötletelni tudok. Az is igaz, hogy ha a nagyobbacskák mellé kicsike érkezik, nagy figyelmet kap...és ez érzékenyen érinti a többieket. A figyelem megvonás a többiektől is egyfajta tudatalatti megkülönböztetés. Akár bevallják, akár nem. Én ahogy a környezetem látom és tapasztalom, igen, van kimondatlan, szinte alig észrevehető különbség a figyelemben és kedvelésben. De ne várd itt ,hogy bárki is elmondja neked, hogy... az emberek nem ilyenek és inkább leszóló megjegyzéseket fogsz kapni. Ha ezzel állsz szembe,mármint téged érint ilyen vívódás, arra vigyázz, hogy ezt tartsd kontroll alatt.

2013. nov. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért én nem ítélkeznék! Nekem is van több gyerekem, nem lehet mérlegre tenni, hogy melyiket szeretem jobban. Másképp, máshogyan szeretem őket, nem tudnék rangsort felállítani! Igenis van, hogy az egyik szituban az egyiket, máskor a másikat. A kicsit a kicsisége és édes bájossága, a nagyot az 'okossága' miatt, mint ahogy pontosan le is írtad!
2013. nov. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
mindkettőt másért szeretem a legjobban. :)
2013. nov. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Első, te ítélkezel, bár fogalmad sincs, miért kérdeztem. Hát szégyelld magad te...


Többiek, én is úgy veszem észre, hogy minden többgyerekes családban óhatatlanul megvan, hogy kit miért, illetve kiben mit egy kicsit jobban.

Meg mindeninek más tetszik a gyerekeiben, más domináns tulajdonságot tart fontosabbnak, legyen az egyik vagy másik család, vagy egy családon belül apa vagy anya.

2013. nov. 1. 10:26
 6/7 anonim ***** válasza:

A legnagyobbat,mert komoly tanulási nehézségekkel birkózva érettségit és szakmákat szerzett és dolgozik.

A középsőt,mert,bár fiú,de kívül-belül én vagyok.

A kicsit,mert egy igazi ajándék.

2013. nov. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%

3fiam van- de úgy mondanám, hogy a szívem csücske a középső, mert nagyon kis súllyal született, kórház, infúzió... olyan kis elesett és védtelen volt ott az inkubátorban, hogy beleégett az agyamba az a látvány és vele kapcsolatban mindig azt érzem, hogy őt kell legjobban védenem, óvnom.

De mind a három gyerekemet nagyon szeretem, sosem teszek különbséget köztük.

A nagyot az okossága, és a gyönyörű, érzékeny kis lelke az empátiája miatt imádom.

A középső olyan kis életerős (meghazuttolva azt, hogy hátránnyal született), imádnivaló lénye van- mindenkit elbűvöl. Okos kis megfigyelő, igazi középső gyerek.

A kicsi meg egy különleges kis ajándék. Kezdve ott, hogy váratlanul jött, senkire nem hasonlít a családból- mintha kaptuk volna ŐT! :) Igazi ajándék, egy aranyos levakarhatatlan kismajom, aki sosem hagyja nyugton a két bátyuskáját.


MÉg annyit, hogy bár a szívem csücske a középső, ő a legkeményebb dió is, vele veszekszek és kiabálok a legtöbbet...a dackorszak, a szobatisztaság, a cumikérdés, stb.- mind vele volt a legnehezebb. tényleg ő akar legjobban kitűnni. Se nem kicsi-se nem nagy. Valamiben muszáj, hogy ő legyen az első.


Tűzbe mennék bármelyikért. :)

2013. nov. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!