Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 11 éves gyereknek mennyi a...

11 éves gyereknek mennyi a reális heti zsebpénz?

Figyelt kérdés
2014. febr. 22. 15:28
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
32%
Ja és egyébként közben elolvastam, hogy ha nem kapunk zsebpénzt, nem tanulunk meg takarékoskodni. Hát én ugye nem kaptam, még most sem kapok, de takarékoskodni mégis tudok. Amiket karácsonyra kaptam (ált. 5000 Ft egy karácsonykor) mindig elraktam, nem költöm el hülyeségekre. Az 1-2 heti 1000 forintot sokszor elköltöm, de azért néha elrakok. Szóval most van kb. 50.000 forintom, de úgy tekintem, mintha nem is lenne, mert nem szeretném elkölteni. Úgy vagyok vele, hogy később talán lesz valami, amire tényleg kell. Jelenleg is van sok minden, amit szívesen megvennék magamnak, de nem létfontosságú. Pl. évek óta szeretnék egy új telefont, mert csak egy régi sz*r van, de nem veszem meg, mert igazából annyira nem kell. Ez is működik, telefonálok rajta, zenét hallgatok, fényképezek vele.. takarékoskodok a pénzemmel, és csak nagyon ritkán veszek valamit belőle, de olyat, ami nem drága, csak tényleg szükséges.
2014. febr. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Mi nem adunk zsebpénzt. Ha kell valami hét közben, megvesszük, zsebpénz egyelőre nincs.

Ha adnék, szerintem heti 2-300 Ft-ot.

2014. febr. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

1000 ft. ár én életembe úgy zsebpénzt sose kaptam. Nagyszülőktől , keresztszülőktől egyéb rokonoktól kaptam pénzt amit el tettem és ha valami kellett/kell akkor azt megveszem. Szüleimtől kajára kapok pénzt , meg ami olyan szükséges arra kapok , de az olyan dolgokra ami inkább csak magamra költök azt a sajátomból veszem meg. Ez egy viszonylag nagy összeg bankban van.


Igaz én már bőven nem vagyok 11 de amikor annyi voltam szinté hasonló volt a felállás. Pénzem elrakva bankban , kajára amennyi kell.

2014. febr. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
én heti 3 ezret kapok, de nekem kell magamnak a ruhákat vennem, szórakozást mint pl mozi azt is én fizetem, fagyizást is, csak ha nagyon kéne egy kis pótlás akkor kérek... 15/L
2015. aug. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
Maximum 1000, de inkább csak 500...
2020. júl. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!