Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 16 hónapos gyerekem nemmtud...

16 hónapos gyerekem nemmtud egyedül elleni egy percet sem, mit csináljak?

Figyelt kérdés

A Ti babátok játszik nélkületek?

Az én lányom rángatja a nadrágom ha mast merek csinálni és mondja anya anya anya. Unatkozik egyedül. A játékai nem érdeklik, unja őket, pedig cserélgetem őket. Nem tudok mellette se főzni se mosogatni se enni, se semmit se csinálni. Ez normális? Első gyerek.


2014. febr. 17. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:

4 zsák játéka van a gyerekeimnek.Még is a legnagyobb játék az ha kipakolhatják az edényes szekrényt, adogathatják a nedves ruhát miközben teregetek, körbe rohangálnak mikor porszívózok..stb.Mikor eszek, azzal hárítok hogy kis falatkákat kapnak, pl kenyeret, és viszonylag nyugiban ehetek.A 3 évesem már nem is igazán problémás, viszont a 14 hónapos fiam nagyon anyás, de a lányom is ilyen volt.

Szóval a megoldás az, hogy csináljatok mindent közösen..hidd el, nagyon fogja élvezni! :) Mindig találj neki valami kis feladatot..

2014. febr. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja és ne várd el hogy ellegyen egyedül.Sok gyerek egyszerűen erre képtelen.3 éves lányom sincs el egyedül 20 percnél tovább..ilyen beállítottságú..
2014. febr. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A fiam is 16 hónapos, és hasonló a helyzet. Van, hogy eljátszogat valamennyit egyedül, de csak akkor, ha lát. De legtöbbször csak akkor játszik jót, ha én is ülök mellette (még ha nem is csinálok semmit, csak ott üljek :D). Igaz, elmosogatni azért eltudok, meg okkal-móddal az ételt is odarakom főzni, közben azért ott sírdogál, ha olyanja van, akkor próbálom elterelni a figyelmét valamivel. Hol bejön, hol nem. Viszont nagyon sokmindent csak úgy birok megcsinálni, ha bevonom.. Pl. ő pakol be a mosógépbe, ő nyomja meg a bekapcsoló gombot. Vagy még begyújtok, adogatja a fát, ha fogat mosok, kap ő is fogkefét, ha mosok kézen, akkor ott áll és nézi, vagy szétpakolja a szivacsokat, meg amit talál (vegyszerek persze elrakva). Hát ilyen ez, de én szeretem, hogy ennyire igényel és hogy bízik bennem.:) Elmúlik sajnos majd ez a nagy ragaszkodás is idővel és akkor majd hiányozni fog.
2014. febr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nekünk szerencsére jobb lett,ezt csinálta ő is olyan 20 hónapos koráig..azóta valamivel jobb lett,most 21 hós,néha már 1 órát is eljátszogat,persze nem a több 100 játéka érdekli..
2014. febr. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem 3,5 évesem van, de ugyanez a helyzet. mondjuk nagyszülőkkel lakunk és mindig volt vele valaki aki játszott. hol én, hol apa, hol a nagyi. no meg koraszülött volt, így körül is ugráltuk őt....most kezd egy picit változni a helyzet.
2014. febr. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit csinálj? Légy leleményes és türelmes. Csak azt tiltsd ami valóban veszélyes. A játékok helyett hagyd hogy a használati tárgyakkal ismerkedjen, azokkal, amiket látja hogy te használsz. Főzzetek együtt, teregessetek együtt, pakoljátok be a mosógépet együtt. Természetesen, ilyenkor a "ne segíts, sietek" esete forog majd fenn, de hát gondolj arra hogy neki ezt mindet meg kell tanulnia. Nálunk mindkét gyerek imád fent ülni a konyhapulton, ott nézelődnek, pakolgatnak, látják mit csinálok.

Adj neki egy merőkanalat, és munkát hozzá, pl merje át a lisztet a zacskóból egy edénybe. Persze, a fele kiszóródik és tiszta liszt lesz minden, de izgalmas feladata lesz! Adj neki tojástartó dobozt meg boros dugókat, tegye őket bele a tojások helyére. Egy befőttesüveg tetejére vágj rést, dobáljon bele pénzérméket. egy tál rizsbe keverj bele egy maroknyi babot, üveggolyót, akármi más, kicsit nagyobb, eltérő alakú tárgyat. Azokat keresse meg. Öntögessen egy tálca fölött két pohárkába/ból vizet. nyilván, utána fel kell törölni meg át kell öltöztetni a gyereket, de hidd el, ezek nagyon hasznos tevékenységek. Sokkal többet tanul általuk a gyerek mint akármilyen drága "játékkal".

2014. febr. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A gyerekek nem szoktak elleni, azt a tehenek szoktak, úgyhogy másé se tud, ne aggódj :)
2014. márc. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, 10 éves a kiírasod, gondolom azóta már rég kinőttétek ezt az időszakot. Mi most pont ebben vagyunk, nagyon kiborító.
febr. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!