Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok ha nem fogad...

Mit csináltok ha nem fogad szót a gyerkőc?

Figyelt kérdés

Lehet hogy mi rontottunk el valamit...


Szóval 5 éves kislány. Sokszor kell szólni neki hogy mostmár indulni kell, nyomás pisislni, öltözni, vagy este menni fürdeni,vagy üljön már meg enni és ne ugráljon közben. a végére már veszekedésbe megy át, akkor jön a sírás, ami egyszercsak elmúlik és azt mondja hogy most már jól van.

Vagy van olyan hogy főnökösködik, kiosztja a szerepeket, ki mit csináljon, ha kér valamit akkor hé-te nem hallod (hát ilyenkor az agyam eldobom, mi nem vagyunk ilyenek, gondolom az oviból hozza). Akkor ha valamit szeretene akkor azt erőszakosan mondja hogy akarom és ha nem lehet akkor jön a duzzogás, sírás.

Mostantól szigorúan bevezetjük a varázsszókat: kérem, köszönöm, légyszíves, és az akarom helyett szeretném.


Van eseteleg még valami ötletetek?


2014. febr. 13. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
Egy kis fegyelem kell. Semmi tartás nincs a mostani 14 évesekben sem, mivel liberális gyereknevelés a divat, ahol a gyereket csak szóval fegyelmezik. Ez nem válik be. Nem azt mondom, hogy verni kell, hanem 1-1 pofont nyugodtan lehet neki adni.
2014. febr. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Hát azért verekedni nem fogunk, azzal semmit sem lehet megoldani, de azért nagyobb szigorra lesz itt szükség.
2014. febr. 13. 21:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezeket a szavakat kezdettől fogva be kellett volna vezetni. Nekem a 3éves fiam is tudja, hogy akarommal semmit nem er, ha kér valamit mondja is úgy. Emellé bevezethettek büntetést is, pl. nálunk ha csúnyán viselkedik be kell mennie a szobájába gondolkodni. Ilyenkor leültetem és ha tud viselkedni kijöhet. Ilyenkor se játék, se tv nincs.
2014. febr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
43%
Elsönek igaza van!!!! Nem kelett vilna lepontiznu ugenuis tanulja meg arendet figyelmet. Addig meg ne is figyelj ra amig szâjjal bunko modorba közõl akar.
2014. febr. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
:) A másodikkal értek egyet, nálunk is a szókincse része a 3 évesemnek a kérem, köszönöm, légyszi. Próbálkozik az akarommal is, de mindig mondom, hogy ilyen szót nem ismerünk. Szerintem nincs veszve minden, igenis következetesen kijavítani, addig nem teljesíteni a kéréseket, amíg normálisan nem kéri. Ha sír, akkor sír, majd megnyugszik. A verésbe nem hiszek, nálunk is volt popsira csapás, mondjuk ilyenért soha nem kellett, de igazából nme értünk el vele semmit és ráadásul Nekem lelki ismeretfurdalást okozott :S
2014. febr. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!