Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit csináltok, ha az 1 év...

Ti mit csináltok, ha az 1 év körüli gyerkőc visszautasít valamit amit ebédre készítettetek?

Figyelt kérdés
Nagyjából a 14 hónapos fiam azt eszi amit mi, viszonylag jó az étvágya, viszont pl ma is sikerült olyanba belefutnom, amit az első falat után kiköpött, párszor megpróbáltam még, de mind rajtam és az etetőn landolt. Mázli, hogy volt itthon még bébikaja, zöldségleves, ezt gyorsan megmelegítettem, persze az csúszott neki :). Ki mit szokott ilyenkor adni a babának? Vagy legyen itthon mindig vésztartalék bébikaja?
2012. jan. 31. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kéri, eszik valami mást, de uzsira ismét bepróbálkozok vele :)
2012. jan. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Megpróbálok még egy félét. Ha az sem, akkor kap egy bébidesszertet (Nestlé joghurt, vagy Humana), mert az mindig lecsúszik. Aztán legfeljebb előbb uzsonnázik.
2012. jan. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálunk örök probléma.Kisfiam nagyon válogatós,nagyon kevés dolgot fogad csak el.Bár ő 1 éves és többnyire külön főzök neki azért próbálkozok a mi ebédünkkel is.Mindig van itthon üveges bébiétel és ha minden kötél szakad azt adom neki.Más ötletem eddig nekem sem volt :(
2012. jan. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 krisztivan ***** válasza:
100%
Kisfiam már 16 hós és szerencsére jó étvágyú de van hogy nem azt szeretne enni amit adok.Akkor felajánlok neki másféle kaját de ha az sem kell akkor vége az étkezésnek.Amíg kisebb volt,ilyenkor sinlac-ot kevertem neki,mert az mindig csúszik:-))De most már inkább szendvicset kap-ha kér.
2012. jan. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem kéri az ebédet amit mi eszünk,általában valamilyen kenyeret kap,vagy ha van valami bébikaja itthon akkor azt.Viszont ha a második féle dolgot sem kéri,akkor ennyi volt az ebéd.Majd eszik alvás után.Akkor már általában mindig elfogadja a főtt ételt.

Lehet csak túl fáradt ilyenkor az evéshez is:)

2012. jan. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is hasonló gond volt mostanában, bár még csak 9 hónapos, szóval külön készítek neki főzelékféléket. Az a rossz, amikor elkészítem a nagyobb adagot és kiderül, hogy ez ebben a formában nem jött be neki. :S
2012. jan. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen én is bepróbálkozom vele du. is, ami durva, volt, hogy apa hazajött és vele evett olyat, amit délben velem nem. Köszi a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kezecske :)
2012. jan. 31. 15:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!