Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Havonta mennyi az óvodai kiadás?

Havonta mennyi az óvodai kiadás?

Figyelt kérdés

Amit be kell fizetni. Étkeztetés, csoport pénz (ha van ilyen),stb.

Tudom hogy mindenhol más, de kb.?


2014. febr. 13. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk csoportpénz nincs, az étkezés napi 400 Ft (tehát havonta kb. 8000).
2014. febr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pest m-i kisváros

- Havi 600 ft a csoportpénz

- Napi 425 ft a 3 étkezés (reggel kilencig lehet lemondani a másnapit)

- Heti 1x van gyümölcsnap, olyankor 2-3 szem almának megfelelő mennyiségű gyümölcsöt v zöldséget kell bevinni/gyerek

- bábszínház bérlet 2500 ft/félév

- félévente egyszer-kétszer mennek buszos kirándulásra, általában a belépő kijön a csoportpénzből de a buszpénz nem, és kb 400-500 ft-ot szednek erre. Minden más kirándulást/belépőt/programot megoldanak csoportpénzből vagy alapítványi vagy pályázati pénzből, sose szednek semmire...


nyári ügyeletben kellett vinni 1 csomag 100-as zsepit, 1 folyékony szappant és 1 tekercs Wc papírt. Ezen kívül soha nem kérnek semmit, bár mindent szívesen fogadnak, pl színezéshez fénymásolópapírt vagy bármit, de nem kötelező semmi.


A szomszédos oviba jár egy barátnőm lánya, ott pl félévente vinni kell rajzlapot, ragasztót stb vinni, egy csomó mindent a manuális foglalkozásokhoz, avagy lehet 5000 ft/fő fizetni helyette. Plusz tisztasági csomag van havonta (wc papír, szappan, fogkrém, zsepi...) és minden kirándulás vagy program minimum egy ezres a szülőknek. Pedig 5-600 ft-os csoportpénzt szednek náluk is.


(Amit én a havi kiadáshoz számolok, az a néptánc+drámafoglalkozás a lányomnak és az ovifoci a fiamnak, ez 500 és 800 ft alkalmanként (heti 1x) van, ez nyilván nem kötelező, hanem opcionális... általában 5. életévtől szoktak szervezni nekik ezt-azt, amit ott helyben tartanak az oviban (hétköznap délutánonként) és úgy van időzítve, hogy nagyjából akkorra van vége,amikor amúgy is mennél érte. Így nem plusz időbeni elfoglaltság és hurcolni sem kell ide-oda a gyereket...)

2014. febr. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

7-8000 a kaja kb

Csoportpénz évente 6000

Tisztasági csomag csak ha kiírják (kb évente 2-3000 Ft)

Gyümölcsfelelősök vagyunk évente 1-2x, ilyenkor 3-4 kg gyümit viszünk

Néptánc különóra 1600/hó, de vannak díjmentes különórák is

Év elején örülnek az írószernek, ollónak, celluxnak stb, erre szoktam költeni szeptemberben kb 3000 ft-ot

Szoktam vinni színezőt, adott esetben édességet, rágcsát, ha otthon túl sokat kapunk a rokonoktól, munkahelyemről félighasznált papírt

És mi mossuk az ágyneműt, ha ez költségnek számít

2014. febr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ebéd napi: 420ft

6 hetente jut ránk kb a gyümölcsnap:1200ft minimum.

csoportpénz :600ft

tisztasági váltózó:van,hogy csak 500ft,de szokott lenni 2000ft/hó

Plusz bábszínház vagy egyéb program ennek is változó az összege.

2014. febr. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kajapénzt nem tudom, mert gyermek védelmis vagyok így ingyenes. A csoportpénz 3000/év, a színház 3500/ 7 hónap. Ennyi, a z ovi veszi a zsepit a színest a fogkefét a fogkrémet stb. Nekünk csak benti cipőt és pizsit kell vinni, amit havonta hazaküldenek hogy mossuk ki.
2014. febr. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
bocsi, off: pizsimosás havonta?!?! az igen.
2014. febr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ők is mossák, nem csak mi szülők!
2014. febr. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
havi 300 csoport pénz. 8000 körül az étkezés. ha van színházi előadás is abban a hónapban, az kb. 400 Ft szokott lenni.
2014. febr. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

megyeszékhely

9000 körül a kaja

havi 500 csoportpénz

két havonta tisztasági(1 csomag szalvéta,100-as zsepi,szappan,wc-papír)

évente 2-3 alkalommal gyümölcs.minden héten két gyerek visz,ilyenkor egy ezres körül szoktam költeni

én járatom angolra,ez 1250 havonta

szoktam venni néha egy csomag (500 lap) fénymásoló papírt,vagy vittem már illóolajat,mert szoktak párologtatni

2014. febr. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!