Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a körömrágásról az 5 éves lányomat?

Figyelt kérdés
Már kb. 2 hónapja nem vágom a körmét, mert folyton lerágja.Sajnos, nem tudok annyi időt foglalkozni vele mint a kistesó születése előtt...Olvastam, hogy lelki eredetű az egész.Lehet ez a baja.
2009. dec. 8. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az én 4 éves lányom is rágja a körmét,kb. fél éve nem vágtam neki.Én is a lelki eredetű dolgokra gondolok!Sajnos abban nem tudok segíteni,hogy hogyan szoktasd le!De ha mondod neki,hogy ne rágja úgyis annál jobban csinálja!Lehet,hogy a kistesó születése miatt van,meghogy azóta nem tudsz annyit foglalkozni vele!Próbálj meg egy kicsit több időt tölteni vele!
2009. dec. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A lányom még csak 22 hónapos múlt,de 3-4 hónapja rágja a körmét.Nem tudom,hogy miért.

Már vettem direkt körömrágásra folyade´kot,nem zavarja öt,így már nem is kenem neki vele.Rá szólok semmit nem ér.Próbáltam,hogy kicsit ráütök érte a kezére az sem használt.....

Talkán most ma´r kevesebbet rágja,de nincsen is annyit tiltva neki.Jó lenne ha abbahagyná.

2009. dec. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A legtöbben ilyen esetben azt csinálják hogy párosítanak a körömrágáshoz egy dolgot, úgy értem hogy azzal riogatják a gyereket, hogy ha rágja a körmét, akkor x meg y dolog történik vele. Én ezt nem ajánlom, mert stressz alakulhat ki a gyerekben, és bűntudatot ébreszt benne a körömrágás, ami nem egészséges. Meg kell neki magyarázni, hogy egészségügyileg is elvetendő szokás ez, mivel a bacilusok bejutnak a testbe, és ettől beteg lehet. Továbbá figyelni kell rá, és hogyha csinálja, akkor emlékeztetni a baktériumokra.
2009. dec. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A körömrágás oka lehet szorongás valamitől, vagy az anyától való elválás. Inkább az okot kéne megkeresni és azt kezelni, akkor majd abbahagyja.
2009. dec. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyerekkorom óta rágom a körmöm.(35vagyok)Unalom,stressz.Észre sem veszem mikor csinálom,csak az tűnik fel,hogy fáj mert tövig rágtam.Vettem magamnak valami keserű lakkot,de nem vált be mert minden keserű lett amihez a kezemmel hozzáértem.Ezt pedig senki nem szeretné a gyerekének.Igazam van?Remélem segítettem.
2009. dec. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!