Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet leszoktatni egy...

Hogyan lehet leszoktatni egy 2,5 éves gyereket a körömrágásról? Kb.2 hete kezdte.

Figyelt kérdés
Annyit még tudni kell, hogy közel 7 hete kistesója született, ami nyilván lelkileg pozitív és negatív irányban is megviseli, minden igyekezetünk ellenére.
2010. dec. 25. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy. Én is a testvér születése után rágtam a körmömet, kb. tíz évig. Mivel kényszeres a cselekvés, sokszor nem lehet akkor sem abbahagyni ha már nincs is körmöd. A másik hogy begyullad, ezért elég sokszor kellett orvoshoz menni, fertőtlenítik akkor azt hiszem (azaz a folyamatos fájdalom és érzéketlenség sem tartott vissza). Amúgy nem fog használni sem a szép szó, sem a büntetés, sem a kompromisszumkeresés. A reklámokban látható körömrágás elleni szerek sem, és nem is lehet mellette állni egész nap, és figyelni hogy ne csinálja (meg szerintem az ilyen "kutyanevelő" módszerek amúgy sem segítenek), mert akkor majd éjszaka fogja vagy amikor egyedül van.

A szülő sokat nem is tehet, mert ez a gyerek problémája. Amíg nem fogadja el szívből a testvérét (hiába mutatja hogy szereti, öleli, puszilja - az csak a szülő felé mutatja, amúgy a lelkében utálja a testvért mivel elveszi a szülők és a környezet szeretetét és törődését), addig nem is fog úgy gondolkozni hogy a körömrágás egyáltalán egy rossz szokás. Inkább figyelemelterelés és önmarcangolás, vagy szándékos fájdalomokozás, mindegyik segítségével plusz figyelmet és gondoskodást lehet elérni a szülőtől.

Legalábbis velem ez történt. Olyan tíz év után spontán, mindenféle ráerőltetés vagy kérés ellenére abbahagytam. Addig nem is volt vágva a körmöm mert nem volt mit sosem.

Még manapság is ha valamilyen stressz ér, elkezdem rágni egy-egy körmömet, de nem olyan durva módon mint gyerekként. Úgyhogy szerintem évekbe is beletelhet amíg abbahagyja, hiszen a stresszt kiváltó dolog folyamatosan megmarad. Van akinek később sem sikerül abbahagyni, lányoknál szokás azt csinálni hogy tiniként kényszerből rakatnak műkörmöt fel, mert az ujjuk csúnya, és a műanyagot nem tudják majd rágni, alatta meg kinőhet a köröm.

2010. dec. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mielőtt a kommentet nem láttam, azt irtam volna, hogy a kiváltó stresszt, okot kell megszüntetni, igy marad majd el a körömrágás, ami egy erős belső feszültség jele...nade a kistesót csak nem adhatod a szomszédnak! Ugyhogy ha elmulik a feszkó, elmarad a rágás.
2010. dec. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem a legjobb módszer, hogy nem veszel róla tudomást. Ha tiltod, annál inkább csinálni fogja.

Nyilván az okot kéne megszűntetni...

2010. dec. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A gyógyszertárban lehet kapni körömrágásra lakkszerű valamit!

Nagyon keserű az íze!

2010. dec. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy az segítene. Lehet a késztetést elveszti a körömrágástól, de a frusztrációt csak növelné. Ha meg fiúról van szó, csak plusz nyomásnak tenné ki, amikor a többiek majd kérdezik tőle hogy miért van kifestve a körme (mert frankó sárga színű az a lakk), vagy esetleg csúfolják is miatta. Mert egy 2,5 éves nem fogja tudni megindokolni a dolgot, legfeljebb hallja vagy következteti hogy rosszat csinált, és megszégyenültségi érzést vált ki belőle a dolog.
2010. dec. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egyenlőre próbálj meg szólni neki, hogy ne csinálja, ha ennek ellenére mégis rágja a körmét, beragasztanám ragtapasszal, hogy eszébe juttassa, hogy nem szabad csinálni. De hangsúlyozom, csak később, amikor már lesz 4-5 éves.
2010. dec. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, egyelőre igyekszünk a kis lelkén segíteni, még több türelemmel, és még több szeretettel. Reméljük, leszokik róla.
2010. dec. 26. 21:34
 8/10 anonim válasza:
Elég régi már a kérdés, érdekelne hogy mi történt azóta. Mi most várjuk a kistestvért. A lányom 8 éves és babakorában az első fogakkal az ágyat rágta. Mikor már igen nagy szilánkokat szakított ki az rácsos ágyból félelmemben nehogy lenyelje és valami baja legyen tőle a kiságyat bekentem erős paprikával. Másnaptól rágja a körmét. Ekkor volt 8 hónapos. Három évesen aszisztálta végig a válásunkat. Előtte nemsokkal kezdte rágni a lábán is. Azt úgy 3 hete nem rágja. De a kezén hiába a keserű lakk kesztyű ragasztó nem szólunk rá. Mindent kipróbáltunk amit anno a pszicho doki mondott. Csak egyet nem. A volt férjem nem volt hajlando családterápiára járni. De hát miért is tette volna. Anno a házasságunkért meg párterápiára nem volt hajlando. Érdekelne hol tart a dolog azóta nálatok. Bevált e valami? Vagy esetleg másnak van-e működő " "
2014. júl. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
"módszere" ez lemaradt...
2014. júl. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem vált be semmi, még mindig rágja a körmét (6 éves). Ö kiegyensúlyozott, vidám kisfiú, nálunk rendben van a családi élet, mégis csinálja. A doki azt mondta, hogy ilyen tipus, majd kinövi. A húgom kb 25 évig rágta a körmét, aztán abbahagyta. Ez van 😩
2014. szept. 4. 22:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!