Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom nunija állandóan...

Kislányom nunija állandóan bevörösödik. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

3,5éves, éjjel pelusos, érzékeny bőrű. doki néni csak annyit mond, hogy a pelustól van.

de félek hogy más az oka. olan mintha nem tudna eléggé levegőzni és befülledne. sokat panaszkodik, hogy csípi.


tiszta pamut ruhákat hord, intimszappannal mosom neki. ne tudom, mit tehetek még.

Másnak is volt hasonló problémája?


2014. jan. 30. 13:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Miért nem viszed el gyermek nőgyógyászatra?
2014. jan. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

"doki néni csak annyit mond, hogy a pelustól van.

de félek hogy más az oka. olan mintha nem tudna eléggé levegőzni és befülledne"

A pelustól fülled be, tehát ugyanarról beszélsz, amiről az orvos. Az intim fürdető felnőtteknek való. A gyerekek szeméremtestének más a ph-ja... Nekik gyógyszertári fürdető a legjobb, de nem direktben belekenve a nuniba. Elég, ha kívülről lemosod, beülre az ajkak közé ne kenj semmit, mert lehet, hogy ettől vörösödik.

2014. jan. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

egyrészt az intimszappan tilos egy ekkora kislánynak, ahogy az előttem válaszoló is írta, nekik más a ph-ja, ezzel inkább ártasz mint használsz.


a másik, hogy eléggé elbeszéltek az orvossal egymás mellett, ő mondja, hogy pelustól van, szerinted meg inkább befülled. dehát a pelusba befülled a bőre, nem tud szellőzni 12 órán keresztül!

első körben válts pelust, vannak vékonyabbak is, pl. a pampers szerintem jobban szellőzik mint a libero mert vékonyabb, bár ezt inkább ki kéne tapasztalni.


másrészt ha tudod ne itasd este, lefekvés előtt már ne adj tejet, vizet, így bár nem lesz éjjelre szobatiszta, de pisilni se fog és el tudjátok hagyni a pelust

2014. jan. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Neked komolyan van gyereked? Ekkora észzel? Gondolom, hogy jött össze....
2014. jan. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

hú, az utolsóra inkább nem reagálnék, nem vagyuk egy szinten.


már vittem gyermek nőgyógyásztra 2x, az orvos leszidott, hogy ez nem probléma, ide akkor kell jönni, ha vérzik vagy ilyesmi. ezek után 3.szor nem mennék vissza.

a gyermeknőgyógyász orvos mondta, hogy intimszappannal mossam neki hígítva.


a pelusra azért nem gyanakszom mert tegnap épp estére lett szörnyen piros, pedig akkor már több mint 12 órája nem volt pelus rajta.


valaki érdemi választ is tud írni?

2014. jan. 30. 14:09
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
Bocs de szerintem mi is érdemi választ írtunk, kivéve utolsó. Továbbra sem áll nekem össze, miért jó egy savas kémhatású löttyel mosni egy kislány szeméremtestét, persze hogy kimarja, meg csípi szerencsétlennek, hisz a mosakodó, amit használsz, elég savas, az ő nyálkahártyája meg közel semleges kémhatású. És az is nagyon jó tanács volt, hogy válts jobban szellőző pelusra. (Bár szerintem a Pampers a legdunsztosabb fajta, de kinek a pap...)
2014. jan. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az intim mosakodót felejtsd el gyorsan, minden este fürdés után kend be natúr, finomítatlan shea vajjal. Csodát fog tenni!


És legyél kedvesebb :)

2014. jan. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

szia, az én lányom is 3,5, és ugyanezzel szenvedünk, holott ő már nem is pelusos éjjel se.


Doki szerint, és szerintem is 1, mikor pisil, nem tudja hatékonyan kitörölni se ő magának az oviban, se én, mert nem hagyja.

Az oviban könnyen elkap mindenfélét, és ez igaz sajnos nem csak az ovira, hanem minden egyéb helyen mikor wc-zik(mama, otthon, mert ugye a munkahelyen a fárjem is, én is ráülünk a wc-re, és ami nekünk nem okoz gombásodást, az a kislánynál igenis okoz minden fertőtlenítés ellenére(nagyon odafigyelek erre pont ez miatt), mert még nem alakult ki az intim flóra náluk, ami megvédené a hüvelyt.



szóval, nekem a doki ezt mondta, és be is válik:


-FERTŐTLENÍTÉS+GOMBAÖLÉS:

1.:

Minden bugyit felvétel előtt nunórésznél kivasalni. Gumi tönkremegy benne, azt most mondom, de sebaj, lényeg, hogy megöld a gombákat.:)

2.:

5 napig reggel-este, utána már csak én esténként, vagy ha piros neki:

folyékony Betadin, 1 rész Betadin-9 rész víz.

Ez nálam azt jelenti, hogy egy kis pohárba 3-4 cseppet teszek, és kb. 2-3 evőkanálnyi meleg vízet teszek hozzá.

Ezzel a külső részt, a nagyajkak környékét lemosod, nagyon kíméletesen, majd ami marad, a feneke alá türcsi, és felülről ő magának rácsorgathatja. Elég nehezen értette meg, hogy ezt muszáj, de 1 hét után már jól ment. Egy nagyon picit csípi, de tökre nem vész, kipróbáltam magamon is! akkor rosszabb az elején, míg ugye eleve csípi, mert ki van pirosodva.


3.,

Szintén 5 napig napi 3x sima Canesten kenőcs a külső nemi szervre, nagyon vékonyan bekenve. Amit mi magunk is veszünk, az a sima piros-fehér tubusos. Először ki voltam akadva, de elolvasva valóban jó gyereknek is, és egyéb más ilyesmi felmaródásra is alkalmas, nem csak gombára, ezt nem is tudtam.


Sztem ne mosd neki intim szappannal.

Ha pizsiban alszik, akkor azt is, és a törülözőket is egy jó ideig vasaljad!

Mi itthon a sima wc-papírt felváltottuk neki nedvesre, de azt is kimosom forró vízben, mert nekem még a popsitörlőre is kipirosodik neki, biztos a tartósítószer, vagy nem tudom mi miatt! Szóval van egy külön pici konyhai

műanyag mikrósedényke, reggelenként kimosok 3-4 popsitörlőt forró vízben, és az bele a kis edénybe, ha pisi, kaki van, azzal törlöm neki.


Hirtelen soknak, és cécósnak tűnik, de pár nap alatt belerázódtok.


a Canestent 5-7 napig ajánlotta a doki.

A vasalást folyamatosan.

A Betadint szintén 5-7 napig, de ha megint előjön,(mert előjön ám egyolytábn neki sajnos, van 1 hétig semmi, aztán megint) akkor igény szerint lehet megint pár napig esténként és ha nem múlik, akkor lehet megint reggel-este+Canesten..


fú sok lett, bocsi

2014. jan. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

6os válaszoló. én írtam a pamperst :S nem tudom, nekem már 4 éves a gyerekem, lassan 2 éve nem aszalódik pelenkába, bocs ha hülyeséget írtam :D


egyébként teljesen egyetértek veled, és továbbra se értem miért nem lehet a pelus az oka ha egyszer abban tényleg dunsztolva van a feneke, ráadásul az orvos is ezt mondja, dehát ha haszontalan, hát legyen :)

2014. jan. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

:) az enyém is 5 éves lesz 11-én, de annak idején, mikor ő pelenkás volt, (2,5 éves koráig még éjjel kellett), akkor a pampers nagyon műanyag volt, és pont a Liberót szerettem - de ami nekem nem tetszik, az másnak még jó lehet.


A betadinos vagy lemosást nekem is ajánlotta gyereknőgógyász váladékképződés esetén, illetve a hígított betadint nefrológus is ajánlotta sok húgyúti fertőzés miatt, de ezt már nem merem mondani senkinek, mert a bioanyukák rendszeresen keresztre feszítenek érte.


A popsitörlő viszont valóban egy merő vegyszer, így kiáztatva azért biztos jobb.


Én vízcsap alatt elölről hátrafelé szoktam lemosni a fenekét, sima csapvízzel, utána külön mosott pamut törölközővel törlöm. Nekünk ez nagyon bevált.

2014. jan. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!