Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet megszoktatni egy...

Hogy lehet megszoktatni egy hároméves kisfiút napi 4-5 óra szemtapasz-viselésre?

Figyelt kérdés
Már két hónapja viseli. Eleinte nem volt gond, ő tette fel magának, de mostmár sír és a kis kezével védekezik. Egy alkalommal elbújt a függönybe és azt mondta, ő ott fog elsorvadni. :( Már próbálkoztunk mesenézéssel, csokival, Mikulásígéretekkel, hivatkoztunk ész érvekre, férfiúi bátorságra :)) szülői példamutatásra, merthogy nekünk is viselnünk kellett régen, de semmi nem használ. Erőszakkal pedig nem akarjuk. Minden nap fél óra sírás míg nagynehezen feltesszük. Vannak tapasztalataitok? Ötleteitek?
2009. dec. 5. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez valami gyógyszeres tapasz?Vagy olyan ,hogy addig amíg fenn van a másik szemét kell használnia,hogy az erősödjön.

Nekem olyan volt.Szemüveges voltam kiskoromban és az anyukám mindig leragasztotta azt a szememet amit a legtöbbször használtam így a gyengébb szememmel néztem és azt erősítettem ezáltal.Ilyen a tiétek is?

2009. dec. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, ilyen. Nekem is volt 10 évig, de a fiam sokkal nehezebben viseli anyukám szerint.
2009. dec. 7. 08:08
 3/3 anonim ***** válasza:

nem tudom jó ötlet-e de esetleg próbálhatsz neki mmutatni másokat, h mások is hordanak ilyen, így talán reálisabb lesz neki és jobban elfogadja.


[link]

[link]

[link]

[link]

2009. dec. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!