Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám megszoktatni a...

Hogyan tudnám megszoktatni a 3 hónapos kislányommal, hogy saját magát altassa el?

Figyelt kérdés

Látszik rajta,hogy nyűgös,fáradt és álmos.Eddig mindig kézben ringattam, vagy a cicin aludt el és utána tettem a kiságyába.

Félek attól ha nagyobb lesz és nehezebb akkor is ringatnom kell majd.Inkább most szokja meg,hogy egyedül alszik el,mint később belerokkanjak.Tudom nem lesz könnyű, de ha majd külön szobát kap nem lehetek mindig vele és neki is meg kell szoknia egyedül elaludni.

Tegyek játékokat mellé és fölé ha felkel ne riadjon meg vagy lefárassza magát?

Kérlek segítsetek mit tegyek?


3 hónapos kislány anyukája


2008. okt. 1. 09:45
 1/3 anonim ***** válasza:

szia

az 1 lépés már megvan-rájöttél,h igy nem jó-és később nehéz lesz.szánj rá jó pár napot-megéri ,mert később sokkal könnyebb lesz.nagyon sokan támadják a suttogó könyvet,nekünk bevált.pedagógusként nagyon fontosnak tartom a következeteséget,kitartást,napirendet.ebben minden benne van.vedd meg-olvasd el.sztem ne tegyél fölé játékot,ha fáradt,csak zavarja.vedd fel öleld meg-és tedd vissza,ha sir,akkor újra-ezt 50 szer is el fogja játszani,de másnap,csak 20 szor.én úgy csináltam,h az esti rituálé -masszázs,fürcsi,evés-ének lefektetés után már nem vettem ki-csak simogattam.sose hagyd sirni,nyugtasd meg.és tarts ki.nem lesz könnyű-de mind2töknek jobb lesz!

2008. okt. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!Már az hittem senki sem fog válaszolni.:(

Remélem nem sikerülni fog.Tegnap próbáltam délután 1 kicsit,hogy nem ringatom majdnem elaludt aztán felsírt aztán üvöltött.Suttogó könyvet kaptam kölcsön,csak ahogy írtad nem olvastam,mert azt mondták nekem is,hogy abból nem lehet gyereket nevelni.:(De akkor kipróbálom.Mi baj lehet?

Ha felkel akkor ne rohanjak oda rögtön ugye? Várjak hátha vissza alszik?Vagy menjek simizzem beszéljek neki?Éjjel is ezt csináljam?

Még 1 szer köszi szépen!!!

2008. okt. 2. 08:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Sztem egy 3 hónapos babával még kár próbálkozni, csak kétségbeesik, hogy miért nem foglalkoznak vele, nem válaszolnak, ha "szól". Hat hónapos korig nem lehet elkényeztetni őket, akkor érzik magukat biztonságban, ha mellettük van valaki. Egyenlőre mindegy, hogy ki, 6-7 hónapos korban kezdenek el kötődni, akkor már egy lépést sem a mami nélkül. :-)

Innentől viszont már el lehet kezdeni valamilyen szoktatást, hogy esetleg egyedül elaludjon, ha erre képes (az én babám nem képes rá, arra viszont igen, hogy jelzi ha fáradt, felmászik az ölembe, picit elringatom, és utána le tudom tenni aludni, nyugton alszik az ágyában. Most 8 hós). Lényeg hogy érezze hogy ha felébred, baj van, szól, akkor ránéz vki. Ha felsírnak álmukban - előfordul, lehet rossz álom, fognyilallás, vagy csak addig fészkelődnek a kiságyban, hogy maguk alá tekerik a takarót, vagy a cumit - jól esik egy kis simi, és visszaalszanak. Jobb esetben. Erre érdemes szoktatni. Ha így teszel, nem fogod elkényeztetni. Viszont 3 hónaposan nem ringatni, az nem tesz jót... hidd el, ha később következetes leszel, nem fog örökké a karodban lógni, de ahhoz hogy bátran nekiinduljon a világnak, kezdeti biztonságérzet kell. Nekem is marha terhes volt 6 hónapig hogy el sem tudtam mozdulni, és csak néztem a kupit a lakásban, de sztem megéri a 6-8, bújósabb babáknál esetleg a 12 hónap foglalkozás, hogy utána ne legyen még több. Döntsd el mit szeretnél, most ringatni 6 hónapig, vagy majd el sem ereszt 3 éves koráig, amikor már tényleg szeretnél mást is csinálni?! A kezdeti ráfordított figyelem pedig megtérül.

2008. okt. 3. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!