Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Több gyermekes szülők válasza/...

Több gyermekes szülők válasza/tapasztalata érdekelne?

Figyelt kérdés

Előre szólnék, hogy negatív megjegyzésekre NEM vagyok kíváncsi! Tisztában vagyok azzal, hogy ez így baromira nem jó és valamit tennem kéne ellene.


Szóval:


Az lenne a kérdésem, hogy akinek több gyermeke van, az hogyan élte meg anyaként, hogy jött a következő gyerkőc?


Nyilván tervezett gyermekről van szó, akivel utolsó hetes vagyok. Most felerősödött bennem az a gondolat és érzés, hogy a nagyobbik lányom (2,5 éves) "nem érdekel".

Türelmetlen vagyok, nem igazán szeretnék vele foglalkozni.

Elmúlt időben így is elég apás lett, beköszöntött a nagy "szerelem" köztük. A védőnő erre azt mondta, hogy teljesen normális ebben a korszakban. Szinte kivétel nélkül mindenben csak apa volt a jó. Kivéve, ha beteg lett, mert akkor anya mellkasán a legjobb, anya tud mindent. De gondolom ez máshol is így van.

Elég nehéz volt beletörődnöm, hogy másodhegedűs lettem, de végül nem volt más választásom. :)

Elég ügyes és értelmes gyermek. Segítőkész és nagyon várja a kis tesót. A bölcsiben is állandóan ő (tesó) a szerepjáték központja. Naponta beszél róla magától és sokat puszilgatja a hasam.

Nem szeretném az ő kapcsolatukat már a kezdetektől elrontani, de egyszerűen mostanság sokat gondolkozom azon, hogy mik lesznek a reakcióim a nagylányomra.


Vajon mennyire fogom "ellökni" magamtól? Esetleg ő ezt megfogja érezni úgy, hogy relatív apa a "minden" mai napig? Vagy ez hogyan fog történni?

Nem szeretném a féltékenységét és utálatát majd felerősíteni a tesó iránt, ha hazajöttünk a kórházból, ezért kellene valami megoldást találnom.


Tudom, hogy külön programokat csináljak majd vele, stb.. de egyszerűen nem tudom most jelenleg erre rávenni magam.

Lehet ez megfog változni, nem tudom..


Nálatok hogy alakultak a dolgok? Hogyan álltatok hozzá a nagyobbik gyerkőchöz a szülés előtt közvetlen és szülés után?


2014. jan. 19. 10:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mióta van ez az érzésed. Én a terhességeim kb. utolsó hónapjában elég antiszociális voltam, nem volt kedvem senkihez és semmihez, talán Nálad is ez okozza.Szerintem ha már meglesz a kistesó, Te is máshogy fogsz állni a dologhoz. A gyerekeinkkel (3 van) egyébként férjemmel mind a ketten sokat foglalkozunk, én persze többet, mert a férjem elég sokat dolgozik. A két nagyobbnál apás és anyás korszakok váltakoznak, odafigyelünk arra is, hogy amelyik éppen apás, velem is legyen külön programja, és fordítva.
2014. jan. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy felerősödött benned a gondolat, hogy a nagyobbik lányod nem érdekel, türelmetlen vagy, nem szeretsz vele foglalkozni. Szerintem ezt nagyon is megérzi egy gyerek, pont innen indul ki a gond, de ez csak az én meglátásom.

Amikor nálunk a második gyermek született, az első 3 és fél éves volt. Addig ő volt a középpontban, az első unoka a családban, körberajongtunk. (persze egészséges keretek között) Jöttek minket látogatni a kórházba, majd amikor távoztak, az ablakból néztem őket, a szoba ablakából éppen le lehetett látni az autóhoz, a parkolóra. Vígan ugrándozott, nevetgélt, ahogy mentek a férjemmel, anyuékkal. Jó érzés is volt, hogy elvan nélkülem, de valahogy borzasztóan fájt is;( Rámjött még a sírás is...


Ők nem kérik, hogy testvérük szülessen, ezek a mi döntéseink. Nekik is nagyon nehéz lehet a megváltozott helyzethez alkalmazkodni, hogy már nem az övék az összes figyelem. Szerencsére nálunk a féltékenység elmaradt, az inkább a harmadik gyermek születése után jelentkezett a középső gyermeknél.

Néha volt, hogy szerveztünk egyesével is programot a gyerekeknek, de ritkán. (biciklizés, mozi, séta, játszótér) Inkább együtt megy a család mindenhová.

2014. jan. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!