Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek melyik a jobb?...

Szerintetek melyik a jobb? Vagy a közép út a megfelelő?

Figyelt kérdés
Aki gyerekekkel szokott játszani az mondja meg kérem, hogy melyik a jobb a játék közben...hagyni a gyereket folyamatosan nyerni vagy le lehet győzni?
2014. jan. 8. 23:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy előszőr hagytam nyerni, majd vidáman gratuláltam, hogy lássa, nem kell szomorkodni, ha nem nyerünk. Utánna én nyertem és ő gratulált. Így megtanulta, hogy nem a világ vége, ha nem nyerünk, és egy vidám játéknak fogja fel, akármi az eredmény.
2014. jan. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor te is úgy gondolod, hogy árthat a gyereknek, ha mindig ő nyer? Az is árthat, ha soha nem hagyják nyerni. Legalábbis szerintem. De amúgy jó módszert választottál.
2014. jan. 8. 23:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Előbb utóbb az élet megtanítja mindenre. Különben meg a gyereke sem hülyék és tudják, hogy hagyod nyerni és egy idő után pont az válik kárára.
2014. jan. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kisfiam 3 éves és annak ellenére sem hagyom nyeri, hogy hisztigörcsöt kap, ha veszít. Persze sokszor nyer, de azt is meg kell tanulnia, hogy az élet nem habos torta.

Szerintem azzal többet ártanék hosszú távon, ha mindig Ő nyerne.

Egyébként a reakciói változóak, van, hogy csak kicsit durcás, ha veszít és van, hogy dühöng és sír. De hiába vagyok vidám és emelt fővel viselem a veszteségemet, ő bizony még sosem gratulált nekem, ha én nyertem. :)

2014. jan. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok híve annak, hogy csalással nyerni hagyjuk a gyereket, még ha hiszti is van belőle. Nekem két gyerekem van, szóval ha az egyik nyer, akkor is van vesztes, ezért meg kellett tanulniuk feldolgozni. Nem mondom, hogy nem pityeredik el néha a kisebbik, de akkor választunk olyan játékot, ami neki is jól megy, így mindenki nyer és veszít is.

Mi váltogatjuk a játékokat, hogy legyen olyan is, amiben szerencse kell és legyen esélye mindegyiknek.


Van egy társasunk, amiben az egyik gyerekem verhetetlen. Felnőtteket is lazán veri, ha játszunk, akkor csak az a kérdés, hogy csúfos vereséget szenvedünk vagy totálisan lealáz. Valamelyik nap meg is kérdezte tizenvalahány nulla állásnál, hogy: anya, nem akarok udvariatlan lenni, de te próbálkozol egyáltalán????

Na, ettől annyira nagyképű lett a kisasszony, hogy kissé vissza kell fogni már. Úgyhogy nem jó az, ha mindig nyer a gyerek (még ha az ő esetében teljesen jogosan is, mert csalás nélkül nyer minden egyes alkalommal). Azért sem, mert előbb-utóbb nemcsak a jószívű családdal játszanak, akik vigyáznak a kis lelkére, hanem oviban, iskolában, és ott a többi gyerek is nyerni akar, ne akkor essen pofára. Időben meg kell tanulnia, hogy játszani magáért a játék öröméért is lehet.

2014. jan. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó! Nem írtad, hogy hány évesek a gyermekeid, de az enyém 3. Én pedig 35. Mivel tesója nincs, csak statisztikai alapon nézve kb 100-ból 2 az esélye, hogy nyerjen velem szemben, bármilyen játékban. Szóval, ha nem hagynám nyeri, sosem lenne sikerélménye. Sőt, valószínűleg már játszani sem szeretne. Nem hiszem, hogy meg kéne utáltatom vele a versenyszellemet és meg kéne fosztanom a siker élvezetétől.

2-es voltam.

2014. jan. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kettes, hanem 4-es voltam.
2014. jan. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
az én 3,5 évesem is hisztirohamot kap ha nem ő nyer mindíg de ennek ellenére nem hagyom mindíg nyerni!
2014. jan. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kicsit csalok azért a javára (nem minden játékban lehet), de egyre kevesebbet, így gyakran én nyerek. Ha nem fáradt, akkor gond nélkül elviseli.
2014. jan. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zabmester ***** válasza:
Az elején szoktam hagyni nyerni, hogy ne menjen el rögtön a kedve, de utána már rendesen játszunk, és így meg is tanulta elfogadni, hogy nem nyerhet mindig ő.
2014. jan. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!