Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Keveset evő másfél év körüli...

Keveset evő másfél év körüli gyermeked mit eszik egy nap?

Figyelt kérdés
Mennyi idős és hány kg?
2014. jan. 8. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
18 hónapos 9,5 kg. Amikor felkel egy pohár kakaó. Reggelire 3-4 falat felvágott vagy virsli abból megeszik egy egészet is. Ebédre amit főzök éppen ( husi+ zöldség,pörkölt,tészta,főzelék) 3-4 kanál,falat. Uzsonnára szintén pár szem gyümölcs. Vacsorára tejbegrízt eszik kb 2-3 dl. Nagyon kevesett eszik és válogatós is.
2014. jan. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

19 hónapos és nincs 11 kg. Pedig anyatejes kisbabaként olyan husis volt, hurkás, eltűnt neki az összes..:(


Alig eszik, szinte már néha azt érzem a teán él.. Reggel 1 tojás sütve, vagy virsli. Délben kis főzelék (ha olyan ami a fogára való-nagyon kevés dolgot eszik meg)

Mikor felkel, általában kukoricát kér (bonduelle pl.) <-- ezzel is aztán marhára jól lehet lakni ugyebár..:-/

Este is virsli, vagy melegszendvics, vagy leves..


Vannak jó napjai, mikor egész normálisan étkezik, de van mikor ennél is kevesebbet fogyaszt. Sőt sajnos ez a jellemzőbb..:(


A te kisgyermeked, kedves kérdező?

2014. jan. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az én kislányom 18 hónapos, nem tudom pontosan hány kg (15 hósan volt 10kg), majd 2 hét múlva megyünk mérésre.

Reggel: 2dl tejpép

9 körül: 1 joghurt vagy pár szem kölesgolyó, vagy krémtúró.

11:30 körül: kevés házi koszt, sokszor álmos az ebédeléshez, de van olyan hogy megeszik 220 gramm babakaját ( ezt legalább megeszi)

utána kap még valamilyen babapudingot ha kér.

15:00 körül: gyümölcs, vagy banánturmix

18:00 üveges bébiétel, mást nem fogad el ilyenkor

19:15 2dl sinlac


Nagyon finnyás, hiába teszek elé bármi újat, egyből rakja is félre, pedig olyan boldogan kínálgatom, etetném minden jóval, erre csak a babakaja kell, tudom, hogy ez így nem jó! :(

2014. jan. 8. 13:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Szerintem mennyiségre egyáltalán nem eszik keveset a gyereked és a súlya is teljesen normális. Annyi, hogy egy kicsit válogatós. A mi lányunk jó, ha fele ennyit eszik és 15 hónaposan nem volt 9 kiló.
2014. jan. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Az az igazság, hogy szinte erőltetem az evést, sokszor ha nem akar enni akkor elterelem a figyelmét és megetetem. Nem tudom, hogy mennyit enne magától, élvezetből. Nagyon elkeserít, hogy ennyire válogatós, minden etetéstől félek, hiába mondják, hogy annyit egyen ami jólesik, szinte ragaszkodom ahhoz, hogy meglegyen az az adag amit szerintem meg kell ennie egy ekkora gyereknek. Magamra is mérges vagyok, ráadásul nem is vagyok egy konyhabűvész és csak a kudarc ér amikor nem akar enni a főztömből.

2014. jan. 8. 15:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!