Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért üti a fejét? Kisfiam...

Miért üti a fejét? Kisfiam 1,5 éves és kb.2 hete kezdte, hogy ha rászólunk, ha valami rosszat csinál, akkor el kezdi ütni a saját fejét és sír.

Figyelt kérdés
Mi a férjemmel soha nem ütöttük fejen, (néha csaptunk a kezére, ha valami veszélyes dolgot csinált, pl: sütő ajtót akarta kinyitni, amikor sütöttünk, de akkor is előtte már sokszor rászóltunk). Amúgy bölcsis, lehet, hogy ott látta más gyerektől, nem tudom, csak kiváncsi vagyok, hogy más gyerekénél előfordult e ilyesmi.
2009. nov. 29. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Ez sokszor önnyugtató dolog,általában kinövik a gyerekek.Van aki pl elalváskor négykézláb ringatja magát,vagy a fejét ütögeti a rácsba.Én próbálnám felvenni,megölelni és úgy megnyugtatni.

(Ez ugyan nem a témához tartozik,de ha ráütsz,lényegtelen,h hova.Megütötted,teljesen mindegy,h hol,attól nem fogja jobban érezni magát,h nem fejbe vágtad,hanem a kezére ütöttél.Ki lehet kerülni az ilyen agresszív nevelési módokat.De ez tényleg nem ide tartozik,csak eszembe jutott annak alapján amit írtál.)

2009. nov. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy ott látta. A bölcsiben gondolom sok a gyerkőc, és egyik lát a másiktól valamit és egyből "lemásolja", vagy nem hiszem, hogy a dadusok fejbe vágnák a gyerekeket.

Egyébként hogy viseli a babátok a bölcsit? Hamar beszokott?

2009. nov. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én Kisfiam is ezt csinálja. Ilyenkor megsimogatom a kis fejét, mondom neki, hogy csak simogatni kell. Akkor megsimogatja a buksiját. :) Meg engem is. Üdv.: O.
2009. nov. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. A masodik valaszolonak irom: igen, hamar beszokott, nagyon szereti a bolcsit es mindenkinek tudja mar a nevet. :)
2009. nov. 30. 10:26
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel odaírtad a kérdésbe, hogy ha rászólsz vagy rosszat csinál akkor csinálja. Ez a BÜNTUDAT. Tudja hogy valamit rosszul csinált és így bünteti magát. Elmúlik.
2009. nov. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%
Igy vezeti le a feszültséget, még előszokott fordulni "elterelő" hadműveletként. Ha túl álmos fáradt, és elege van mindenből. Felhívja magára a figyelmet, Anya nekem ez igy baromira nem jó, csinálj valamit. És tényleg, ahogy irták előttem, vedd fel simogattasd meg a buksiját... stb. Én először veszekedtem vele, ennek örömére nekem jött (15 hós), annyira feszült volt. Aztán sírva fakadt és a karomban kettő perc alatt elaludt. Bölcsibe nem jár,nem láthatott ilyet senkitől.
2009. dec. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!