Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rálehet valahogy vezetni a...

Rálehet valahogy vezetni a kicsiket a beszédre? 16hos lassan a fiam és tényleg szinte semmit nem mond. Hogyan segithetnék neki? Sokat dumálunk neki, olvasok is.

Figyelt kérdés
2009. nov. 24. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Fiúknál olyan húsz-egynéhány hónaposan indul be jobban a fejlődés, én úgy tudom. de ha aggdsz szeritnem beszélj az orvossal, és ő elküld szakemberhez. Ha sokat beszélsz hozzá meg olvasol , az jó, annál több dolgod nincs is (ha egyébként minden rendben van nála).
2009. nov. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kell "rávezetni", beszélni fog, amikor megérik rá. Úgy látom, mostanában egyre több anyuka parázik ezen, mert a szomszéd Pistikéje már a Himnuszt szavalja :))) Nem kell fenntartás nélkül elhinni ezeket. Van valóban olyan gyerek, aki korán kezd beszélni, de biztosan sokkal kevesebben vannak, mint ahányan mondják. Ja, és amikor ilyen gyerekkel találkozol, anyuka irul-pirul, hogy most éppen nincs kedve Jancsikának a Rómeó és Júlia nagymonológját előadni, pedig otthon, nahát, hogy ott miket mond...................
2009. nov. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

:D:D okés.Akkor olvasok neki tovább,azért köszi a válaszokat.Kül totál igaza van az utolsonak.

Ja és minden rendben van vele:) Gondoltam van valami amivel tanitgathatnám,ilyesmire gondoltam.

2009. nov. 24. 14:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Teljesen jól csinálod, sokat beszélsz hozzá, sokat olvasol neki, bár az olvasást nem értem, képeket magyarázz neki a mesekönyvből, hogy ez itt a ...labda, kacsa, elefánt..hol van a ...? Helyette nem beszélhetsz, majd elkezd beszélni, ha rájön, de akkor abba sem hagyja majd:) nyugi
2009. nov. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bár segíteni nem tudok neked ebben, hogy mit tehetnél még a beszéd ügyben (szerintem semmit, ez bőven elég amit csinálsz), de csakhogy tudd nem vagy evvel egyedül, nálunk ugyan ez a helyzet és az én fiam már 21 hónapos lesz maholnap. Néha én is kicsit kezdek ezen kétségbe esni, de ilyenkor mindig valaki megnyugtat, hogy még nincs lekésve semmiről még akkor sem ha más gyerek már 1 évesen beszélt.
2009. nov. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az enyém 20 hós,és össze-vissza halandzsázik,mutogat,meg nyög hozzá,de minden szavamat érti,és megteszi amit kérünk tőle(ha akarja).Na jó mondja,hogy:AP(apa),TÁ(távkapcs)stb.

Én úgy tudom,ha figyel amikor szólsz neki,akkor nagy baj nem lehet.A többi meg majd jön,ha jönnie kell.

Szerintem ne aggódj!:)

2009. nov. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

17 hónapos és sok szót mondd már. 8 hónaposan kezdte el a beszéd tanulást. Először 8 hónaposan az apa, anya, papó, papucs ment most már szinte mindent próbál utánunk mondani több kevesebb sikerrel. Például a K betű helyet T mond. Minden szóban. És az egyik válaszadóhoz vissza térjek. Igen is van olyan, hogy mások előtt nem szólal meg. Pl. utcán meg idegenek előtt szinte soha nem szólal meg még. Nagyon félős. Tehát nem az anyuka hazudik csak a gyerek nem cirkuszi látványosság és nem kell minden áron bizonygatni más anyukáknak, hogy igen is beszél. Bőven elég, ha mi tudjuk.

Ha úgy érzed, hogy a beszéded nem elég neki szerintem rakjál be neki mese kazetát a a magnóba. Nagyon jó a Bálint Ágnes Mazsola. Szép tanulságos történetek. Akár akkor is szólhat mikor játszotok.Sok hasonló mese van. Amit Cd-ről halgathatok. Vagy gyerek dalokat.

2009. nov. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!