Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5-3 év körüli gyerekek...

2,5-3 év körüli gyerekek milyen játékokkal játszanak? Mit érdemes megvenni nekik, ami tényleg érdekli őket és nem csak egy porfogó lesz? Jobban azok válaszát várom akiknek ilyen korú a csemetéjük.

Figyelt kérdés
2,5 éves a keresztfiunk, nem tudjuk mit vehetnénk neki Karácsonyra. Eddig mindig ruhákat vettünk meg 1-2 játékot ami nem érdekli. Van egy csomó játéka: autók, szobabicikli, búgócsiga minden, de a gyereket nem igazán érdeklik ezért már tanácstalan vagyok. Számítógépen szokott játszani internetes játékokkal Szuper Márió meg ilyen baba öltöztetős játékok. De PC játékot csak nem vehetek egy 2 és fél évesnek. Van valamit ötletetek? Már arra gondoltam ha jönne a cirkusz a városba elvinném oda és az lenne az ajándéka. Jobb nem jut eszembe.
2009. nov. 23. 15:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem "huhogni" akarok, de az nagyon nem jó, ha semmilyen játék nem érdekel egy ennyi idős gyereket. Az internetezésen meg teljesen ledöbbentem! A szülők nem sokat foglalkozhatnak ezzel a szerencsétlen kisgyerekkel!


Mindenesetre amint azt már többen is írták az építős játékokat (Duplo, vonat- és autópálya építő) nagyon szokták szeretni már a 2-3 évesek, szerintem előbb-utóbb a keresztfiad is rákap az ízére. (Pláne, ha lenne egy felnőtt, aki néha leül vele építeni.)


A rajzoláshoz pedig ajánlom a Crayola kimosható filctollakat, nálunk ezek nagyon beváltak, a lányom imád vele rajzolni, színezni, és ha össze is ken vele valamit (ruháját, magát, bútort) simán letörölhető vízzel.

2009. nov. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Igen, sajna kevés idő jut a kicsire. Van még egy gyerek (6 éves lányka) apu estig melózik ha épp nem szállón dolgozik akkor 9-10 körül ér haza. Anyu egész nap pörög, háztartást vezet, egyedül bevásárolni jár, cibálja a 15 kg-s gyereket a baba kocsival meg a csomagokkal, nem könnyű neki se. Mi is ritkán megyünk, főleg hogy már nekünk is van baba. A nagyszülők szoktak besegíteni. A gyerek az apjától leste el a számítógépezést és úgy rákapott, olyan ügyes. Eleinte csak nézte, utána már nyomkodta a billentyűket, most meg már miden játékot úgy kiválaszt a kedvencek közül mintha olvasni is tudna. Az agya mint a szivacs!!! Szerintem még korai, de nem szólok bele, ők jobban tudják. Okos kis gyerek, jó képességű. Ha felmegyek nem érdekli a gép, nagyon szeret egyből ugrik a nyakamba, birkózunk, ugrál rajtam :D Nagyon szereti ha dobálom, meg kergetem (már amennyire egy lakásban tudunk kergetőzni) Szoktam vele labdázni, de az is csak kis ideig köti le. 10 perc után megy az anyja nadrágját ráncigálja, nem hagyja főzni se. Az a legnagyobb gond, hogy nincs el magában. Mindig az anyja után megy mindenhová még wc-re is :D
2009. nov. 24. 17:36
 13/16 anonim ***** válasza:
3 éves keresztfiamnak is van játék laptopja és az én 16 hós lányomnak is van és imádják.De vehetnél neki barkács asztalt: fúró kalapács ilyesmik..
2009. nov. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én LEGO-t vennék.
2009. nov. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Bármilyen játékot vehetsz neki akkor sem fogja sokáig lekötni,én biztos vagyok benne hogy nincs gyerek aki magában elvan "órákig".Három gyerekem van 18, 7, 2évesek ,lány ,fiú,lány.Mindegyik SOK játékot kapott,karácsonykor mindenki döbben hogy nem játszik a gyerek,ha egyet kapna játszana,de kap ,innen-onnan is és csak káosz lesz meg sértődés mertnem játszik a mama játékával.Szerintem menj be egy fejlesztő boltba ahol kor szerint ajánlanak neked játékot.DE...ne sértődj meg ha az sem köti le sokáig.:)Semmi baj azzal a gyerekkel csak sok a játéka és nem akar egyedül játszani!Az én kicsim pl.most a melltartómba pakolja a kockát mert nem építek vele.IGAZA VAN! úgyhogy léptem.:)
2009. nov. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek! Az utolsó válaszolóval értek egyet a legjobban.
2009. nov. 26. 07:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!