Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5-3 év körüli gyerekek...

2,5-3 év körüli gyerekek milyen játékokkal játszanak? Mit érdemes megvenni nekik, ami tényleg érdekli őket és nem csak egy porfogó lesz? Jobban azok válaszát várom akiknek ilyen korú a csemetéjük.

Figyelt kérdés
2,5 éves a keresztfiunk, nem tudjuk mit vehetnénk neki Karácsonyra. Eddig mindig ruhákat vettünk meg 1-2 játékot ami nem érdekli. Van egy csomó játéka: autók, szobabicikli, búgócsiga minden, de a gyereket nem igazán érdeklik ezért már tanácstalan vagyok. Számítógépen szokott játszani internetes játékokkal Szuper Márió meg ilyen baba öltöztetős játékok. De PC játékot csak nem vehetek egy 2 és fél évesnek. Van valamit ötletetek? Már arra gondoltam ha jönne a cirkusz a városba elvinném oda és az lenne az ajándéka. Jobb nem jut eszembe.
2009. nov. 23. 15:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Lányom van 2,5 éves ő is. Ikeába megyünk, mert nincs vonatja és ott láttam szettben tök jót. Tönkrement a forma ki-berakósunk, és most rakosgatna, úgy látom. A húzogatós dolgokat is szereti, kinn a dömperre van madzag kötve, benn, van egy dinó madzaggal. Ikeában láttam fakockát húzós kerekes valamiben. Nyomdázni szoktunk temperával. A dinókat is szereti meg a lovakat. Állatkerteset is játszunk, tehát műanyag állatok, gyümölcs, zöldség--a formák miatt. Legózni is szeret, de inkább vödörből dobozba tálba stb pakolja. Ha végképp semmi, akkor kérdezzértek meg a szülőket mi nincs!! A gyerkőcnek úgyis meglepi!
2009. nov. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Formabedobósat már vettünk neki, fél óráig érdekes volt számára aztán ment a karton dobozba az is. Szülinapjára zsírkrétát meg színezőt vettem neki, csak akkor játszhat vele ha közbe valaki felügyeli, mert a mániája, hogy összefirkálja a szekrényt, a padlót, a falat mindent, eddig ez volt ami a legtovább lekötötte. Valami készségfejlesztőre gondoltam én is. Ha kapok valahol olcsóbban olyan formahúzogatót akkor az lesz ha nem akkor marad a cirkusz.
2009. nov. 23. 15:44
 3/16 anonim ***** válasza:
15:36-nak: ha vonatot akarsz venni, nyugodtan vedd meg a Tescost, sokkal olcsóbb és kompatibilis az Ikeással. Jó minőségű, bővíthető, vannak hozzá külön elemek is.
2009. nov. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha nem laktok messze Pesttől, vidd el a Camponában lévő Tropicáriumba, biztosan nagyobb siker lesz, mint a cirkusz, mert ott lehet szaladgálni, mozogni is.
2009. nov. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A lego duplo is jó lehet, vagy a tescos fa sínkészlet. Esetleg formabedobó, vagy fa puzzle.

Én fiam nagyon jól elvolt a gumiállatokkal is, ami egyáltalán nem kerül sokba és van belőle dínós, háziállat stb.

2009. nov. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szia az én fiam is 2 és féléves és én az auchanba kinéztem neki ezt a beszélő laptopot 3900-ért számot formát betüt mond!Amit megnyom azt mondja!Nektek ez nem lenne jó???
2009. nov. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Utolsónak:De igen! Ez nagyon tetszene neki szerintem.:) Sajna nálunk nincs ilyen áruház, de rákeresek a neten hátha találok. Köszönöm szépen a segítséget! :))
2009. nov. 23. 21:53
 8/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Lehet a tescoba megyünk vonatért, fizetésig még kitaláljuk. A laptop baromi jó ötlet, de mi inkább valami kevésbé elronthatót szeretnénk. A zsírkréták is jók , nálunk mind addig tartott míg leszedte a papírjukat:) inkább ceruza.A zenélő dolgokat nagyon szeretik ilyen korban!
2009. nov. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Húú, hát nem akrnék nagyon durva lenni, de 2,5 évesen számítógépes játékokat játszik???!!! Meg szekrényt firkál??!!


Én semmiképpen nem vennék neki se játék laptopot (minek, ha sajnos ott az igazi?!), se leülős készségfejlesztő játékot. Utóbbit meg azért nem, mert pontosan addig fogja érdekelni, mint a formabedobós.


Egy olyan gyereknek, aki 2,5 évesen számítógépezik, mellette valószínűleg tévézik is, a rajzeszközökkel 1 éves szinten bánik, mindenképpen valami nagymozgásos játékot vennék. Ugrálólabdát, ajtótokra szerelhető hintát, hintalovat (tök jó az IKEA-s stilizált hintaló)...ilyesmit.

2009. nov. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
13:21-nek: a zsírkrétákat használat előtt tekerd be celluxxal, nehezebben törik el :)))
2009. nov. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!