Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kisfiam nem játszik az...

3 éves kisfiam nem játszik az óvodában. Az óvónők körül ücsörög, vagy ácsorog. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már nyár óta szokatom. Még mindig sír reggelente. Most várom a második babánkat, így muszáj, hogy járjon. Az óvónők szerint nyitott, sokat kérdez, de a gyerekekkel nem játszik. Rajzolniuk kell neki, de ő nem rajzol, még inkább csak firkál. Unalmas lehet számára így egy nap. Ha hazahozom nem győzök vele játszani. Sajnálom szegényt hiszen ez a korszak számára az, amikor felhőtlenül kellene játszással tölteni. Mit tanácsoltok? Volt valakinek hasonló helyzete?
2009. nov. 21. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én egész oviban a padon ültem és néztem a többieket főleg az udvaron. Mégis normális ember lett belőlem xD Tudok kommunikálni, van diplomám. Egyszer volt olyan, hogy a dada megfogott és elvitt a homokozóba, de 5 perc múlva megint a padon ültem. Aztán nem piszkált senki. Az óvónénikkel nagyon szerettem lenni. :D
2009. nov. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Előbb-utóbb megbarátkozik majd a dologgal.Ikreim vannak,ebből fakadóan nagyon "egymásra vannak kattanva" :)),féltem az ovitól,mert szóbaállni sem voltak hajlandók idegenekkel,gyerekekkel se.De minden félelmem ellenére remekül beilleszkedtek,egymással nem is nagyon játszanak-az oviban-,vegyes csoportba járnak,ők a nagylányok "hajasbabái",remekül elvannak mindenkivel.Az idő általában szépen,lassan mindent elrendez.

A rajzolás meg ne zavarjon,enyémek is firkálnak,de hatalmas örömmel.:)))

2009. nov. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia!Mi fél éven keresztül játszottuk ezt kisfiammal,aztán jött a nyár,másfél hónapot itthon volt.Szeptember első napján közölte,hogy már mindíg ott akar aludni és később menjek érte mert nem tud játszani a haverokkal!Légy türelmes,fiam sem rajzolz,nem játszott és még pisilni sem volt hajlandó elmenni!Mára teljesen beszokott,fest,ragaszt,rajzol,énekel...stb.Meg fog érni az óvodai életre a Te kisfiad is!Csak időre van szüksége:)
2009. nov. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kicsit megnyugodtam.
2009. nov. 22. 18:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!