Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dackorszak es testverfeltekeny...

Dackorszak es testverfeltekenyseg nálatok hogyan alakult?

Figyelt kérdés

Miket művelt a nagyobbik gyerkőc? A kicsi hogy birta az anyai "hiányt"?

Mennyi idő alatt higgadt le a nagyteso?

Miket vetettel be a nagytesohoz?


2013. nov. 30. 20:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Én igyekeztem nem eltiltani a nagyot a kicsitől,mindenbe bevontam, eleinte minden nap,a szopik előtt meg is fogta a "nagy"(akkor 2 éves volt) a picit.

Nálunk a nehézségeket a dackorszak szempontjából a játszótér jelentette....Mikor megszületett a pici és elkezdtünk kijárni alig lehetett bírni a naggyal.Addigra már megtanultunk nagyjából az osztozkodát, de ahogy megérkezett a kicsi nagyon irigy lett,senkinek nem adott semit,mintha az játszódott volna le benne, hogy "na ne,anyát megosztom,a játékaimat mindenki hagyja békén".Eltelt egy kis idő, és eljutottunk odáig,hogy be se akart menni a játszóra,ha mások is voltak ott...kb fél éves volt a pici mire újra be tudtunk menni játszóra úgy,hogy gyerekek is voltak ott.

Érdekes ez amúgy,bent elég jól elboldogultam velük, direkt úgy szoptattam,hogy a nagyobb mellém tudjon jönni, akkoriban sokat báboztunk, a mesekönyv nézegetés is jó.

A "nagyon vészes" időszak(mondta,hogy tegyem le a tesót,mellém akart bújni mikor szoptattam és sírt,hogy nem csak az övé vagyok)pár hét alatt lement,elég hamar beletanult az új helyzetbe.Viszont elég sokáig irigy volt a cuccaira másokkal szemben...ez jópár hónapig elhúzódott még.

2013. nov. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!