Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány napig szabad adni nurofen...

Hány napig szabad adni nurofent vagy panadolt láz csillapítására?

Figyelt kérdés
Már 3-4 napja van hőemelkedése a 4 éves kisfiamnak. Hány napig érdemes, szabad nurofent szedni?
2009. nov. 20. 08:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia. Én úgy tudom, 3 napig szabad szedni bármelyiket. Éppen ezért nekem van otthon Nurofen és Panadol is, mert más a hatóanyaguk. Így ha esetleg 3 nap után is lázas, váltok. A gyerekorvos mondta. Jobbulást!
2009. nov. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

3 nap.


hú az elöttem szóló nem is mondott hülyeséget ezt én is megteszem. Nekem a védőnő csak egy olyan tippet adott hogy ha felváltva a dom a kétféle lázcsilapított akkor 4 óránként adhatom be 6 óra helyett. Ez a nurofen és végbélkúpos lázcsilapítóra vonatkozott.

2009. nov. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha csak hoemelkedése van, nem kellene nagyon lázcsillapítót adni, mert a szervezet akkor nem tud magától reagálni a betegségre, nem tud kialakulni az immunrendszere. Ha 37,8 - 38 felett van, akkor kezd el neki a lázcsillapítót adni. Doki mondta :)
2009. nov. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, ha felvaltva adod, akkor lehet 4 orankent adni. A kisfiam a mult heten vegig lazas volt (5 napig), en vegig adtam neki, amig laza volt, felvaltva. Alkalmaztam hutofurdot es vizes torolkozobe csavarast is, amikor a lacsillapito nem volt eleg, de amugy 5 napig kapta.
2009. nov. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!