Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért várják el az Óvodában...

Miért várják el az Óvodában hogy a szülő zsebében mindíg legyen pénz?

Figyelt kérdés
állandóan "pumpolják" a szülőket.....
2009. nov. 17. 18:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szia,

nálunk az ebédpénzen kívűl minden hónapban van csoportpénz,minden héten vinni kell gyümölcsöt és a gyerekek ezt kapják tízóraira a reggeliről megmaradt feldarabolt kenyér,v.kifli darabkákkal.Kérdem én, ha nem vinnénk,akkor mi lenne a tízórai,sima kenyér?Ezen kívül minden hónapban kell tisztasági csomag:fogkrém, fogkefe(ez ritkábban),szalvéta,Wc papír,folyékony szappan és zsebkendő.A WC papírt és a zsepit értem,de ne mondják,hogy a többit a gyerekek használják el minden hónapban.Ezen kívül külön fizetünk a barkács délutánokért,a mikulásért,a színházért.Többször állatkertbe is mennek.Persze jó,ha vannak programok, nem az ovónőket hibáztatom,de tényleg sok pénzbe kerül.És jövőre iskolások leszünk,na az még több lesz.

2009. nov. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok

Akkor a mi ovink is Sz@r

Két gyerekre a következőket fizetem mindenféle túlzás nélkül.

Ebéd:14000.-

Tisztasági csomag (zsepi,éttermi szalvéta, sima szalvéta, Wc papír,Folyékony szappan, fogkrém):Minimum 2000.-/gyerek

Csop pént 3500.-/Fő

Szinház havonta 1x:2400.- (szintén délelőtt)

Néptánc heti 1x 750.- (nem választható mert délelőtti foglalkozás és mivel nem tehetem meg hogy aznap nem viszem kénytelen vagyok befizetni)

Így havi minimum 26500 az ovi és emellett tőlünk is kérnek papírt vagy ezt azt. És ez Állami óvoda nem magán.

2009. nov. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

14.12-es vok

Plussz a fényképek a karácsonyi ünnepség ,farsang, egyéni és csoportkép ,nyiltnap, .....

2009. nov. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

1. Ha pénzt adsz, akkor átvételi elismervényt kell, hogy adjanak

2. Az átvételi elismervényen szerepelnie kell, hogy mire kérik

3. Csoportos foglalkozásra (pl. kirándulás) NEM kérhetnek pénzt, ugyanis azt kapnak az önkormányzattól

4. Egyedül tisztasági csomagot kérhetnek csak (kb. fogkefe, fogkrém, papírzsepi, szappan), amit a gyereked használ (pl. wc papírt biztosítaniuk kötelező!)

Iskolákban is kb. így van.

De sok szülő parázik jelenteni, mert félnek, hogy a gyereket "megkülönböztetik".

Általában az igazgató az, aki lóvékat tesz zsebre (kenőpénzt) a külsős vállalkozóktól...

Fotósként vállaltam volna tablózást pár osztályban, de mindenhonnan "elzavartak", hogy van leszerződött fotósuk

szabad piac... :P

2010. márc. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!