Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam el 1,5éves...

Hogyan szoktassam el 1,5éves fiugyermekem miközbe altatom ne tépjen marjon?

Figyelt kérdés
ágyban fekszünk éneklek neki, ö válogat nem mindegy mit éneklek.oké ez még tűrhető de egy idö után idegesítő.aztán tépkedi a hajam, moncsolja a fülem kaparja az arcom csípi az orrom van mikor bele is akar nyúlni.Folyamatosan mászik rám és fejel is közben.sehogy nem akar aludni csak igy.pedig néha jobban járnék ha az ölembe aludna el.inkább fognék 12kilós gyereket egy fél óráig minthogy szét szedjen.segitsetek mit csináljak hogy szebben menjen az alvás!
2009. nov. 16. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Barátnőméknél hasonló a helyzet, azt mondták, hogy ezt azért csinálja, mert tiltakozik az alvás ellen! Szerintem hagyd, hogy maradjon fennt egy kicsit több ideig, és ha mégis püföl továbbra is, akkor hagyd ott, hisztizzen, majd újra visza fekszel, előbb utóbb tudatosul benne, hogy ha bánt akkor te haragszol, és "megbünteted"! Ne hagyd, hogy uralkodjon feletted!

Kemény legyél, te vagy a főnök!!! :)

2009. nov. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tényleg nem elég fáradt. Vagy olyat nem próbáltál, hogy óvatosan megfogod a kezét és finom hangon elmondod neki, hogy "nem szabad csak simi-simi"? Nálunk, ugyan nem alvásnál, de elég erőszakos volt a lányom és pár alkalom után már ha meghallotta, hogy simi-simi nem is akart tépni. Én, ha ügyes ilyenkor mindig nagyon megdícsérem. Rá ez hat. Sok sikert.
2009. nov. 17. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom ugyan nem szándékosan, de döf akkorákat, meg rúg, ahogy helyezkedik, néha a fogam is majd ki törik... hát én azt szoktam csinálni, miután elmondtam neki a mesét, én azt könyvből szoktam, hogy odabújtatom magamhoz a gyermekem és együtt nézzük, én meg mesélek, hogy mit látunk a képeken, na szóval mese után egyszerűen csak elfordulok, mert a hátamon ért véletleszerű ütések annyira nem is fájnak, és úgy csinálok, mint aki bealudt, előbb utóbb ő is bealszik :) Van, hogy én hamarabb. Bújj te is paplan alá, mondd neki, hogy shhhh, anya tente-tente, babuci te is tente. :) Vagy nem tudom. Ha nem megy, paskold a fenekét, azt szeretik és hamar elalszanak tőle, vagy ha simogatod a hátát, haját éneklés közben.
2009. nov. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy altatom pl. nappal, hogy beteszem a kiságyába, ha épp nincs kedve aludni, feláll, és elkezd járkálni belül, közben viháncol. Én meg ilyenkor mondom neki, hogy most alszunk, adok egy puszit, és lefekszek én is a nagy ágyra, és úgy teszek, mintha aludnék. Kb. 5 perc, és ő is alszik. :) 14 hónapos.
2009. nov. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha együtt alszotok, akkor csak ôt fektesd el, te csak ülj mellé, és úgy énekelj. Semmiképpen se hagyd, hogy fájdalmat okozzon neked, visszaütni vagy neki fájdalmat okozni pedig tilos, mert tovább szítod az erôszakot. Nálunk is volt püfölôs korszak, de én sírást színleltem, és elmondtam neki szomorú képpel, hogy ez anyának fáj és ez nem szép dolog. Aztán odatettem a kezét az arcomhoz és megtanítottam, hogy hogyan kell anyát megvígasztalni, és megsimogatni. Ha mérges, néha még most is odacsap valahova, de már csak tárgyakat püföl. Az asztalra csap, vagy az ágyra. Esetleg ne énekelj neki, hanem olvassatok mesét, képeskönyvet nézegessetek, amiben ô is részt tud venni. Illetve az is fontos, hogy lefekvés elôtt fél-egy órával már ne legyen semmi túlzottan aktív játék, rohangálás, hanem szépen lassan le kell csendesíteni az aktivitásokat, játékokat hogy ô is megnyugodjon.

Ha saját ágyában alszik, csak a ti ágyatokban alszik el, akkor viszont altasd a saját helyén. A dalokat onnan is hallja, viszont nem tud püfölni. De a fentiek erre a helyzetre is igazak. Sok sikert!

2009. nov. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!